Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

anka_ 08:05, 25 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Karmnik po liftingu jeszcze piękniejszy. Mam nadzieję, że do przyszłego sezonu wyrobię się z budową swojego. Narazie jest słupek.

Tyrol piękny.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Muszelka 15:24, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)
Krokusy w takim pięknym trawniku są super, w moim tak ładnie nie będą wyglądały.
Zdecydowałam się na rzeczkę wzdłuż rabat, myślę, że plamami kolorów.
Muszelko, jak duże były Twoje cebulki?

Grażynko, początkowo chciałam spełnić swoje marzenie z młodości, by mieć w trawniku łany krokusów podobne do tych z Doliny Chochołowskiej. Ze względu na konieczność przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych trawnika zrezygnowałam z tego pomysłu. Posadziłam tylko 50 sztuk, tak na próbę, by zobaczyć, czy przetrwają i czy rozmnożą się.
Ale już teraz, nawet w pojedynkę, też fajnie wyglądają na trawniku. Wiosną cieszy każda plamka koloru



Zakupione cebulki były różnej wielkości (w zależności od odmiany). Część była wielkości orzechów laskowych, ale były i znacznie mniejsze. Niektóre krokusy zaczynają już przekwitać, a niektóre dopiero wychylają zza listków łebki.

Najważniejsze, że wzeszły u Ciebie listki. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeszcze pokażą Ci swoje piękno
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 15:25, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kociamama napisał(a)
Śliczne te Twoje dekoracje. Jak z bajki

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 15:27, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
anka_ napisał(a)
Karmnik po liftingu jeszcze piękniejszy. Mam nadzieję, że do przyszłego sezonu wyrobię się z budową swojego. Narazie jest słupek.
Tyrol piękny.

Fajnie napisałaś o słupku. Grunt to od czegoś zacząć

Przypomniało mi to opowieść mojej koleżanki. Powiedziała, że jej syn za uzbierane przez siebie pieniądze kupił kask. Ubrał go na głowę i przyszedł do rodziców, z prośbą, że teraz chciałby mieć od nich do kompletu motocykl
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 15:43, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Pamiętacie, jak pisałam w listopadzie, że posadziłam w alei brzozowej, pod R.O.D.-owskim płotem wrotycz? W sobotę zajrzałam do niego. Przyjął się i wypuszcza młode listki. Już nie będę musiała skakać po łące w poszukiwaniu wrotyczu, zawsze będę miała pod ręką świeżynkę!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Basilikum 15:47, 25 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
to sie nazywa prawdziwe ogrodnictwo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Muszelka 15:50, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Na rabacie żółto-czerwonej ruszyły liliowce 'Stella de Oro'.



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 16:03, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Natomiast kępki żółtych prymuli lenią się straszliwie. Mają jakieś nędzne, pojedyncze kwiatki. Może powodem ich lenistwa jest to, że szalały kwieciem w grudniu i styczniu?
Zwykle na przełomie marca/kwietnia kwitły tak obficie, że spod kwiatków nie było widać liści...



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 16:13, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Póki co, na tej rabacie, oprócz żółtych krokusów, kwitną żółte żonkilki miniaturki

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 16:16, 25 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basilikum napisał(a)
to sie nazywa prawdziwe ogrodnictwo

Nooo, 15 metrów wrotyczu! Będę wrotyczowym potentatem!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies