Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Muszelka 21:24, 24 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Urszulo, jedną z cech charakteryzujących tyrolskie domy, pensjonaty, hotele, restauracje, miejsca pracy itd. są malowidła naścienne, najczęściej o tematyce religijnej. Często przy południowych ścianach budynków rosną morele. Balkony są przepiękne ukwiecone. Wszędzie jest bardzo czysto i estetycznie. Ślicznie...







____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 21:30, 24 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)
Listki wyszły, ale kwiatków nie było
Nie wiem jak duże powinny być cebulki, moje miały ok. 1,5 cm.
Kusi mnie rzeczka krokusowa, ale w trawniku.
I pewnie to muszą być wczesne, żeby już ich nie było, jak przyjdzie czas koszenia.


Grażynko, to dobra nowina! Skoro są listki to może krokusy jeszcze zakwitną w tym roku (może masz jakąś później kwitnącą odmianę) lub zakwitną obficie za rok, gdy cebulki „nabiorą masy”. Bądź dobrej myśli!

Jesienią posadziłam w trawniku ok. 50 cebulek krokusów. Mam nadzieję, że w przyszłości ładnie zagęszczą się tworząc fioletowo-białe plamy. Posadziłam je dosyć głęboko (ok. 15 cm), żeby nie uszkodziły się podczas aeracji i wertykulacji trawnika. Ze względu na krokusy opóźnimy czas pierwszego koszenia, wertykulacji i aeracji.




____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Basilikum 21:35, 24 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
ale masz piekny trawnik
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Muszelka 21:40, 24 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
A oto zdjęcia pomalowanego wczoraj karmnika. Dzisiaj rano był już całkowicie suchy i gotowy do podejmowania gości.



Ptaszki mają w domku nową podłogę (czytaj: ceratę)



i nowe poidełko



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
anpi 21:54, 24 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
Ale luksusy w karmniku ...nawet podłogę kolorystycznie dobrałaśA biedroneczka wymiata!To specjalne poidełko dla ptaków?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Muszelka 21:58, 24 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Na miniaturowej rabacie z bonsai-robinką stanął również odnowiony wczoraj „domek myszki”. Na pierwszym planie widoczny jest obudzony po zimie karmnik ościsty aurea. Latem cudownie kwitnie maciupkimi białymi kwiatuszkami.



Powoli na tej rabatce kończą kwitnienie przebiśniegi, a w blokach startowych szykują się do kwitnienia białe hiacynty





oraz białe szafirki.



Robinka na razie bez pączków. Ale na pewno żyje (niedawno ją przycinałam i widziałam, że gałązki w środku są zielone).

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:03, 24 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Anpi, nie. To porcelanowa osłonka na malutką doniczkę.
Dzisiaj siedzieliśmy na tarasie i obserwowaliśmy nasze synogarlice. Tylko parę sekund zajęło im zaakceptowanie tego dziwnego stwora i bez problemu zaczęły popijać wodę
To druga biedronka w naszym ogródku. Na trawniku stoi spooooro większa biedronka (piaskownica wnuczki).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:09, 24 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basilikum napisał(a)
ale masz piekny trawnik

Bo ja wiem, czy trawnik piękny? Zimą zawsze traci na urodzie. Powoli powinniśmy zabrać się za wiosenne zabiegi, ale krokusiki nas powstrzymują.
Cóż... "cierp ciało, skoroś chciało"
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
gogo 01:23, 25 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Krokusy w takim pięknym trawniku są super, w moim tak ładnie nie będą wyglądały.
Zdecydowałam się na rzeczkę wzdłuż rabat, myślę, że plamami kolorów.
Muszelko, jak duże były Twoje cebulki?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kociamama 07:58, 25 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Śliczne te Twoje dekoracje. Jak z bajki
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies