Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

LIDKA 18:59, 24 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak szybko się one mnożą? Każdego roku razy 2, a może nawet 3?


Sadziłam przebiśniegi po kilka cebulek. One chyba szybko przyrastają. Są na razie malutkie, na najbardziej oddalonej od podjazdu kępce a i tak je widac z z daleka.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Muszelka 19:13, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Angeliko, od Zięcia dowiedziałam się, że oni w ogrodzie mają kompensację na całej linii. Proponuje, żebyś w skrzyniach nie zakładała linii, a raczej kroplowniki - lepiej spełniają funkcję:

https://allegro.pl/oferta/kroplownik-patykowy-katowy-wkluwka-wezyk-x-20-szt-11032737985

(można kupić różne długości)

Kroplownik wkłada się do węża montażowego (nawierca cieniutkim wiertłem i wciska).

Jesli będziesz rozgałęziać linię na skrzynki, to warto założyć zawór, żeby można było w każdej chwili wyłączyć podlewanie warzyw (bo zwykle ogród podlewa się dłużej):

https://allegro.pl/oferta/zawor-2x-wtyk-na-waz-16mm-15170755319

Jakby co, pytaj
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:15, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Urszulla napisał(a)

Świetna sprawa te truskawki

Urszullo, warto mieć choć kilka sztuk truskawek powtarzających owocowanie. Latem można skubnąć z krzaczka i do deserków wrzucić
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:16, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak szybko się one mnożą? Każdego roku razy 2, a może nawet 3?

U mnie kępki przebiśniegów raczej powoli się rozrastają. Każdego roku może razy 2. 
Za to krokusy co najmniej razy 10



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:17, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewa777 napisał(a)
Piękne te kepki przebiśniegów. Muszę też swoje porozdzielać w tym roku.

Ewciu, ja podzieliłam przebiśniegi w zeszłym roku na kilkanaście kępek. Powsadzałam w różne miejsca, o których zupełnie zapomniałam. I teraz chodzę i odkrywam małe kępusie, jakbym była na grzybobraniu   Mam przy tym wielką radochę
Kwiatki są w różnych fazach rozwoju, w zależności od stanowiska, nasłonecznienia.



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:18, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Anda napisał(a)
Piękne przebiśniegi
Moje już przekwitły i jutro będę je dzielić.

Ando, u Ciebie zapewne cieplej
U nas dzisiaj był lazur na niebie i słońce. Ptaszki świergoliły! Wiosna!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Angelika95 19:19, 24 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 985
Dziękuję za odpowiedź, linię już mam rozłożoną, ale jakbym robiła skrzynie to i tak muszę ściągnąć, więc mogę zastąpić tym co mi podesłałaś, a linię dać gdzieś indziej. Mogłabyś wstawić jeszcze raz link z kroplownikiem? Bo ten nie działa
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Muszelka 19:23, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Angelika95 napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź, linię już mam rozłożoną, ale jakbym robiła skrzynie to i tak muszę ściągnąć, więc mogę zastąpić tym co mi podesłałaś, a linię dać gdzieś indziej. Mogłabyś wstawić jeszcze raz link z kroplownikiem? Bo ten nie działa

https://allegro.pl/oferta/kroplownik-patykowy-katowy-wkluwka-wezyk-x-20-szt-11032737985
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:24, 24 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Pan Muszelek dzisiaj dzielnie walczył z kompostem, pierwszy raz po zimie. Dżdżownice są bardzo płytko, już pod warstwą ok. 10 cm.  Są ich tysiące! Duże, małe, malutkie, maciupkie   Kalifornijki przeżyły kolejną zimę, ale siedzą pół metra niżej.

Pan Muszelek grubo wyściółkował kompostem pod wszystkimi hortensjami, różami, clematisami, wajgelami, tawułkami... Zapachniało wiosną!

A ja dziś cały dzień domek z dzieciakami budowałam.  Z kartonów Domek ma okna z "szybkami" i firanki. I garaż (z autkami) i taras z mebelkami i nawet poddasze użytkowe z posłaniami dla trzech piesków i jednego kotka
Piękny dzień!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Ewa777 19:33, 24 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Oho, to się u Ciebie działo i w ogrodzie i w domu
Piękna kępka krokusików. U mnie jeszcze nie pokazują koloru.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies