Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Monika83 18:13, 25 lut 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
Muszelka napisał(a)


U mnie przeważnie bardzo dużo się dzieje, ale mało o tym piszę

Od kilku dni kwitną botaniczne i jakaś odmiana białych. Na szybcika cyknęłam im dziś telefonem kilka portretów. Ku pamięci. Krokusy tak szybko odchodzą...



Są śliczne u mnie też już kwitną botaniczne, na wielkokwiatowe to jeszcze chwile poczekam, oj szkoda że tak krótko kwitną, nieraz to i deszcz potrafi zniszczyć że nawet nie zdążą zakwitnąć...
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
edi75 09:26, 26 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2077
śliczne te krokusiki
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Ewa777 18:05, 26 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18467
U mnie tez botaniczne zakwitły. Na wielkokwiatowe trzeba poczekać. Na razie wychyliły główki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Alija 20:57, 27 lut 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Muszelka napisał(a)

Ewciu, ja podzieliłam przebiśniegi w zeszłym roku na kilkanaście kępek. Powsadzałam w różne miejsca, o których zupełnie zapomniałam. I teraz chodzę i odkrywam małe kępusie, jakbym była na grzybobraniu   Mam przy tym wielką radochę
Kwiatki są w różnych fazach rozwoju, w zależności od stanowiska, nasłonecznienia.





Piękne przebiśniegi, bardzo je lubię. Też powsadzałam w różnych miejscach. Najładniejsze kępy mam na rabacie z paprociami, no i niestety jest problem.. Wyobraź sobie, że coś objadło im płatki, może to sprawka ślimaków , a może ptaków?, winowajcy nie znalazłam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Napia 22:24, 27 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Szczególnie urocza jest kępa krokusów skapana w kroplach deszczu (rosy),
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ryska 21:09, 28 lut 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Wow hibiskus robi piorunujące wrażenie. Jest olbrzymi i piękny
Coś mi się zdaje, że ogrodówki będziemy owijać szczelnie przed mrozami. Moje też w takim stanie.
Czy produkcja kiełków babatów już ruszyła?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Patrycja_KG_Lu 18:47, 29 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2698
Muszelka napisał(a)
Pati, to są młode przyrosty w jaskrawozielonym kolorze. Latem liście trochę ciemnieją, ale nadal mają taki żywozielony odcień. Zrobiłam listkom zdjęcie z bliska. Może ktoś rozpozna odmianę.



Cały czas pamiętam o żywopłocie Twojego sąsiada. Rozważam czy on nie byłby lepszą wersją dla przemarzającej laurowiśni, jak myślisz? Tylko ta odmiana jest zagadką. Wcześniej z Bożenką rozmawiałyście o Green Spire oraz Coloratus, ale to chyba nadal nie te. Tutaj listki takie na obrzeżach piłkowane.
Edit: Ten u sąsiada żywopłot to jakiej wysokości jest i szerokości mniej więcej? To pnący jest po siatce czy normalny?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Cyma 19:59, 29 lut 2024


Dołączył: 25 sty 2024
Posty: 3
Może to trzmielina japońska Francien. Mam inną odmianę, ale liście podobne.
Zaglądam, więc pora się przywitać.
GingerO 13:48, 02 mar 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 123
Muszelko! Byłam dziś rano na targu, udało mi się dostać 3 kępki przebiśniegow, po 6 zł jedna. Posadzone!
____________________
Ola
Wafel 15:43, 02 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Cały czas pamiętam o żywopłocie Twojego sąsiada. Rozważam czy on nie byłby lepszą wersją dla przemarzającej laurowiśni, jak myślisz? Tylko ta odmiana jest zagadką. Wcześniej z Bożenką rozmawiałyście o Green Spire oraz Coloratus, ale to chyba nadal nie te. Tutaj listki takie na obrzeżach piłkowane.
Edit: Ten u sąsiada żywopłot to jakiej wysokości jest i szerokości mniej więcej? To pnący jest po siatce czy normalny?


Mnie się wydaje, że to Coloratus.
https://www.clematis.com.pl/informacje-o-roslinach/pnacza-ogrodowe/525-euonymus-fortunei/

U mnie na płocie wspina się Emerald Gaiety. Coloratus ma właśnie takie wąskie, wydłużone listki, trochę ząbkowane jakby błyszczące. Może się nie przebarwiać, to zależy od ilości słońca moim zdaniem.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies