Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Muszelka 12:42, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kokesz napisał(a)


Gdybyś miała kiedyś nadmiar do wydania to byłabym chętna

Spróbuję jeszcze dać szansę moim "ciągle owocującym" i na razie ich nie wyrzucę na kompost

Jasne, poratuję sadzonkami, jakby co

Jeśli masz rzeczywiście odmiany pnąco- wiszące, to na bank będą owocowały cały sezon. Genów nie oszukasz

Czasem słyszałam od znajomych, że truskawki "nic nie potrzebują", że rosną i owocują w piachu.

I tak i nie. W ubogiej glebie słabiej rosną I zdecydowanie słabiej owocują.

To w sumie, żarłoczne rośliny, zwłaszcza całorocznie owocujące. Potrzebują dodatkowego papu, jak pomidory.

Warto posadzić je w dobrą ziemię, dać im kompostu, można też dorzucić na początek sezonu obornika granulowanego. W sezonie podlać gnojówką bogatą w potas. Będą rosły i owocowały, jak szalone.

Warto też wiedzieć, że truskawki lubią ziemię lekko kwaśną. Można je ściółkować korą.

Na pewno podziękują wielkością owoców i słodyczą (słoneczne stanowisko!).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 12:45, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Rojodziejowa napisał(a)


No tak sobie myślę, że wzdłuż tarasu mogłyby sobie stać nawet. Te Twoje wyglądają super takie wiszące

Tak, one fajnie zdobią
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 13:09, 20 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Mam obornik granulowany kupiony. Kiedy to dla Ciebie „początek sezonu” jak im podrzucasz? Jaka ilość średnio na jeden krzak?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kokesz 13:40, 20 lut 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Miałam kiedyś truskawki w tych skrzynkach, pięknie kwitły, kwiatki były w karminowym kolorze
Ale zimą uschły, nie podlewałam ich i padły.





Może w te skrzynie na dole je posadzę i puszczę do góry...



Zaraz usunę fotki, żeby nie zaśmiecać
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Muszelka 21:56, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
LIDKA napisał(a)
Kupiłam doniczki na pomidory. Chyba dokupię jeszcze i będą też truskawki. Ładnie wyglądają cały sezon.
Muszelko jesteś winna mojemu kolejnemu chciejstwu.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:02, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
April napisał(a)

Super pomysł, ciekawe jak się sprawdzi.
Chociaż w moim wypadku to zainteresowanie czysto akademickie, bo i tak nie mam miejsc słonecznych na takie frykasy. Podczytuję tylko zazdrośnie i tyle

W sezonie cyknę im zdjęcie. Teoretycznie nie powinno być problemu, wszak one "pnące".

Serdeczności ślę
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:13, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Mam obornik granulowany kupiony. Kiedy to dla Ciebie „początek sezonu” jak im podrzucasz? Jaka ilość średnio na jeden krzak?

"Początek sezonu" - kiedy rusza wegetacja (zwykle w połowie marca).

W tym roku ten czas wypadnie wcześniej ze względu na wyjątkowo ciepły miesiąc luty. Myślę, że za ok. 2 tyg. możesz już podkarmić truskawki rozrzucając wokół każdego krzaczka małą garść obornika granulowanego (lekko przykryj granulki ziemią).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:17, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kokesz napisał(a)
Miałam kiedyś truskawki w tych skrzynkach, pięknie kwitły, kwiatki były w karminowym kolorze
Ale zimą uschły, nie podlewałam ich i padły.





Może w te skrzynie na dole je posadzę i puszczę do góry...



Zaraz usunę fotki, żeby nie zaśmiecać

Ślicznie - elegancko wyglądały! Zdjęcia zostaw
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 22:19, 20 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Dla Patrycji - dzwonek dalmatyński.



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
anpi 01:24, 21 lut 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Muszelko, podpowiedz, czy dużo lepiej kupić truskawki Frigo A++, czy mniejszej klasy czy wystarczy zielone bo i tak szybko urosną? Chciałabym wypróbować różne odmiany i rachunek przy najwyższej klasie szybko mi rośnie
Nie wiem czy dobrze rozumiem, że zielone przyjdą później( to wydaje się logiczne)?
Z tych gruntowych też polecałaś jakąś odmianę? A może ktoś?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies