Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

tamara 16:05, 14 sie 2016

Dołączył: 28 cze 2012
Posty: 1
Nic się nie działo takiego. Ale dendrolog wiedziałby najlepiej. Mieszkam pod Warszawą, to powinnam łatwo kogoś znaleźć.Dziękuję.
Gardenarium 16:05, 14 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, trzeba wziąć próbki do badania, dendrolog będzie wiedział co zrobić. Możesz zadzwonić do ochrony środowiska z pytaniem, powinni pomóc "państwowo" czyli nieodpłatnie, zgłoś problem, a oni powinni zrobić "swoje".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:08, 14 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Konkretny napisał(a)
Witam
Posadziłem w tym roku klon, wydaje mi się że jest to klon pospolity (bordowolistny) Klon jest około 3-4 metrowy, wypuscil liście, jednak większość liści jest bardzo drobna, cześć się nie rozwija. Czy można jakoś wspomóc to drzewo?
Pozdrawiam


Zapewne cierpi na suszę i dlatego drobnieją mu liście, także może mieć bardzo ubogą glebę. Można było go wspomóc podczas sadzenia, dać w dołek kompostu.

Teraz jest za późno na nawożenie. Ale zrób to na wiosnę, teraz podlewaj. Wyściółkuj żeby gleba nie wysychała, a najlepiej pokaż zdjęcie tego klona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Konkretny 16:53, 14 sie 2016

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 3
Witam
Klon był wsadzony do dołka z kompostem, podlewany jest regularnie (nawodnienie), na ziemi jest włóknina i kora. Ziemia, sprawdzałem kilkukrotnie o różnych porach, wilgotna.
Już tracę nadzieję, że przetrwa zimę.
Dopiero zaczynam przygodę z ogrodem i spodziewałem się strat, ale jeśli uda się jakoś drzewo uratować, to powalczę.
Pozdrawiam


Zdjęcia w słońcu
Gardenarium 17:51, 14 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Błędy w uprawie. Nie wykłada się gleby szmatą. Powalcz.

Od agrowłókniny może zgnić podstawa pnia, zwłaszcza gdy linia kroplująca jest blisko pnia, gleba jest gliniasta i mokro. Odgrzeb i sprawdż jak to wygląda. z bukiem to samo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Konkretny 18:09, 14 sie 2016

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 3
No to z tą szmatą to mnie rozbawiłaś.
Zatrudniłem ludzi zwanych ogrodnikami, ale z każdym dniem przekonuję się , że jak coś ma być zrobione, muszę się tego nauczyć i zrobić samemu.

Zapytam tylko czy jeśli nic tam nie pogniło to da się uratować te drzewa?

Zadam jeszcze jedno pytanie, mimo że dotyczy lip, to pewnie zaraz będę miał problem na klonach (rosną w pobliżu)
To co widać na liściach potraktowałem Topsinem czy to pomoże?



Szczerze dziękuję za odpowiedź
Mazan 19:53, 14 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Konkretny

Tak wygląda antraknoza. Opis i zwalczanie masz na 5 str. Antraknoza platana - wpis Gabisi.

____________________
Mazan - Walerek
filmik 11:52, 06 wrz 2016

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 6
Witam, proszę o pomoc, co może być przyczyną usychania klonu, z góry dziękuje
ag_zie 13:51, 13 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Proszę o diagnozę co dolega mojemu Klonowi Globosum - sadzony w kwietniu, do dołka dostał kompostu, stanowisko słoneczne.






____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 13:54, 13 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Kora wydaje się zdrowa



czy to od słońca/niedobór składników/choroba?
Nie widziałam problemu do tej pory (wczoraj zobaczyłam zdrowego i zieloniutkiego klonika) ...
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies