Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

Mazan 19:34, 13 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ag_zie

Wgląda na antraknozę - brązowe plamy wzdłuż nerwów na żółtym tle oraz plama pod konarami. Opis walki masz na str 7.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ag_zie 21:55, 13 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Dzięki Mazan za diagnozę (to pewnie dlatego ten klonik był w takiej dobrej cenie....smutne to naciągactwo) a miałam nadzieję że to od słońca....
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Gardenarium 21:35, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tamara napisał(a)


Na mojej działce od wielu lat rosną klony, jeden ma obwód 183cm, drugi 173cm. Zaczęły usychać liście, w tej chwili jeden jest już całkiem suchy, drugi zaczyna. Liście wyglądają tak.Czy ktoś może powiedzieć czy to choroba, czy może być to spowodowane podlaniem czymś toksycznym? Mam psychopatycznego sąsiada.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 08:54, 22 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Tamara

Tu winny jest szkodnik, a dokładnie szpeciel. Wiele liści ma ślady żerowania śluzownicy. Oprysk na przedwiośniu preparatem olejowym /promanal/ i w maju - czerwcu ortus. Można też mospilanem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
justy19 14:04, 31 mar 2017

Dołączył: 31 mar 2017
Posty: 1
Czy ktoś mógłby doradzić, co to za przypadłość? Klon acer rubrum po dwóch latach od nasadzenia zaczął tracić liście na czubku. jesienią po raz pierwszy nie był intensywnie czerwony, a zżółkł, ale być może to przymrozki... widzę, że w tym roku na czubku nie ma też zalążków pąków, chociaż pozostałe liście zdają się dobrze rozwijać. jesienią odkopałam mu trochę korzenie zgodnie z radą dendrologa, ale chyba to nie pomogło. ktoś mi powiedział, że to jest związane z korzeniami i pewnie jakiś rodzaj grzyba.
Będę wdzięczna za sugestie!
Justy
Mazan 19:22, 31 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Justy19

Nie napisałaś jaka gleba i co dałaś pod korzeń. Brak pąków może - ale tylko może - oznaczać niedobór boru lub miedzi. To ważne mikroelementy. Najlepsza byłaby dobra relacja.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
admete 06:37, 04 kwi 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Witam czy to Werticilioza ?



zarysowane na zielono gałęzie są już raczej suche, na górnym głównym pniu pojawiają sie listki - jeszcze żyje



wczoraj podlałam topsinem


jak postępować dalej?
czym opryskać?

pozdrawiam Agnieszka
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Mazan 08:35, 04 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Admete

Tak, to werticilioza. W tym stadium leczenie nic nie da. grzyb zaatakował wiązki przewodzące, a środków nie ma.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
admete 09:23, 04 kwi 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mazan napisał(a)
Admete

Tak, to werticilioza. W tym stadium leczenie nic nie da. grzyb zaatakował wiązki przewodzące, a środków nie ma.



Pozdrawiam


Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

choć miałam jeszcze nadzieję że będzie ona inna

pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
jazzy 16:11, 07 kwi 2017


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Kolejny klon (tym razem palmowy Butterfly, posadzony zeszłego lata) wygląda podejrzanie. Może uda się jeszcze coś zrobić...



Sytuacja wygląda następująco: Prawa strona drzewka puszcza liście pełną parą, kora jest równa i zielona, natomiast lewa strona to dziwnie przebarwione gałęzie, które jakby chciały wypuścić liście, a nie mogą. Są tylko pączki, bardzo powoli się rozwijają. Prawa strona (zdrowa) już ma spore liście.

Tutaj zdrowa część:
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies