Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 11:43, 11 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)

Akurat na moim wątku to planowania jest najmniej, bo wrzuciłam już gotowy projekt Ale dzięki za dobre słowo


Miałam na myśli Twoje umiejętności przestrzenne, chwalone przez wszystkich

makadamia napisał(a)


Ale przecież rabata zostaje! tylko w trochę innym kształcie
Same płyty mogłyby być, chociaż nie wiem, jak by to miało wyglądać pod ścianą domu. I z paru technicznych względów wydaje mi się, że jednak płyty w żwirku albo sam żwirek byłyby lepsze. Ale to jest kwestia w zasadzie drugorzędna. Poza tym, możecie zrobić najpierw same płyty, a jeśli się nie sprawdzą, dodać ten żwirek.


zgadzam się . Jak płyty się nie sprawdzą to zrobimy żwirową ścieżkę.



makadamia napisał(a)
Ja bym zrobiła rabaty bez grysu, a grys wykorzystała pod ścieżkę do altany


tak wymyślam nie dlatego,że wybitnie go lubię tylko,że się napracowałam przy tymA wybieranie go z rabaty bez szmaty może być jeszcze bardziej pracochłonne. Ale spoko, dla pięknego efektu zrobię wszystko a żwirek użyjemy z tyłu gdzieś na pewno.



____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 11:49, 11 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To od razu Ci powiem: jak będziesz musiała w nim grzebać, żeby wypielić, sprzątnąć, podrzucić nawozu, podzielić wyrośnięte byliny, to szybko dojdziesz do wniosku, że mniej pracy będziesz miała bez niego
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 11:56, 11 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
To od razu Ci powiem: jak będziesz musiała w nim grzebać, żeby wypielić, sprzątnąć, podrzucić nawozu, podzielić wyrośnięte byliny, to szybko dojdziesz do wniosku, że mniej pracy będziesz miała bez niego


no dobra, przekonałaś mnie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:30, 11 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Myślę, że niewielkie drzewka z tej strony to bardzo dobry pomysł - nie zacienią Ci całego ogrodu i będą stanowiły przejście pomiędzy wysokimi drzewami a niskim piętrem rabaty

Cuudownie Planowanie z Tobą to sama przyjemność .W sensie Ty planjesz a ja mam pzyjemność
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 22:04, 11 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
Dorka, przyleciałam z rewizytą. Widzę, że u Ciebie aż się gotuje, fajnie . Doszłam na razie do połowy, zaraz doczytam resztę . Podoba mi się bardzo domek.
Jak będę miała co mądrego do powiedzenia to się odezwę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 07:45, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)
Dorka, przyleciałam z rewizytą. Widzę, że u Ciebie aż się gotuje, fajnie . Doszłam na razie do połowy, zaraz doczytam resztę . Podoba mi się bardzo domek.
Jak będę miała co mądrego do powiedzenia to się odezwę .


Dzięki bardzo Zapraszam do wpadania nie tylko z mądrościami
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 07:53, 12 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)

Cuudownie Planowanie z Tobą to sama przyjemność .W sensie Ty planjesz a ja mam pzyjemność


ROTLF

Zapewniam, że przyjemność jest obopólna
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 08:07, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


ROTLF

Zapewniam, że przyjemność jest obopólna


To tym bardziej jestem zachwycona

Na weekend zapowiada się super pogoda a ja 40kę siostry mam i nic nie zdziałam w ogródku A wertykulacja nadal mnie czeka...

Miłego dnia.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 14:46, 12 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Z punkty widzenia praktycznego to rozumiem, że koła przy użyciu sznurka mam wytyczyć?
Czy są jakieś bardziej innowacyjne metody ?
Swoją drogą przydałby się spray sędziowski do zaznaczania

Teraz tak myślę,że dla ogrodników też powinni wymyślić znikający spray tylko po dłuższym czasie,żeby był czas na zastanowienie i wycięcie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 15:05, 12 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Uwaga, podaję instrukcję:

patrzysz (ok, eM patrzy) w projekt, ewentualnie przy pomocy linijki próbuje wyznaczyć środek i promień koła.
Następnie bierzecie patyk, długi kawał sznurka i szlauch albo kabel i idziecie w teren.
EM ustawia Cię z jednym patykiem mniej więcej tam, gdzie mu wyszedł środek koła, przywiązuje sznurek do patyka i próbuje wyznaczyć linię koła jak na rysunku. Wg wyznaczonej linii układa szlauch. Tak długo kombinuje z dopasowaniem środka i promienia, aż uznacie że jest dobrze. Wyznaczone kształty powinny być proporcjonalne - nie za wąskie, nie za szerokie.
Jak Wam się będzie wydawało że jest ok, robicie pełną dokumentację fotograficzną - z różnych stron i jeszcze najlepiej z okna (bo z góry najlepiej widać). Wrzucasz efekt na forum, a ja mówię gdzie poprawić. I tak zapewne parę razy.

Tam, gdzie środek koła wypada np.: w domu, musicie sobie radzić kompletnie na oko.

Robota nie jest taka łatwa jakby się wydawało:
Margerytka na dużym areale radzi sobie świetnie, ale ma już wprawę. Monię chyba z pięć razy ganiałam w teren i kazałam poprawiać, a Makusia próbowała i poległa.

Także życzę powodzenia i trzymam kciuki!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies