Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Zana 16:12, 18 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Efekt efektem, ale każde przesadzanie jednak osłabia rośliny. Ja bym je rozsadziła póki takie malutkie, wtedy będziesz miała super efekt w przyszłym roku. Widziałaś seslerie u Lindsay na przedpłociu? Ktoś pisał, żeby seslerie jesienne sadzić co 50 cm. Czy to niebieskie to kocimiętka? Z kocimiętki też będzie kawał kocimięty. Sorki, że tak smęcę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiolka5_7 16:21, 18 cze 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Podest extra, pochwała dla eMa
Kańciki i rabatki śliczne
Macham
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 16:31, 18 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Zana napisał(a)
Efekt efektem, ale każde przesadzanie jednak osłabia rośliny. Ja bym je rozsadziła póki takie malutkie, wtedy będziesz miała super efekt w przyszłym roku. Widziałaś seslerie u Lindsay na przedpłociu? Ktoś pisał, żeby seslerie jesienne sadzić co 50 cm. Czy to niebieskie to kocimiętka? Z kocimiętki też będzie kawał kocimięty. Sorki, że tak smęcę.


Absolutnie się zgadzam - sadzona co 50 cm bardzo ładnie wygląda bo widać każdą kępę . Jeśli to niebieskie to szałwia to w zeszłym roku sadziłam podobnej wielkości a w tym porosły mi krzaki sięgające mi do kolan i o średnicy po 40 cm minimum . Dobrze, że posadziłam rzadko .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
wiklasia 20:59, 18 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Powróciłaś z przytupem i znukautowałaś. Miodzio.
A te kanciki - echhhhhh....
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 22:19, 18 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to moja pierwsza myśl była- że za gęsto Ale sama musisz temat ugryźć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 07:48, 19 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anula, Kasia, Kasia CS

Posłuchałam Was doświadczonych ogrodniczek i wyszłam w rabatę z metrówką. Nie zrobiłam zdjęcia a szkoda bo wychodzi na to ,że oko mam bardzo dobre Sesleria posadzona jest co uwaga ... 50cm


Sesleria jest pomiędzy 2 nigrami. Raz z szałwią a drugi raz z kocimiętką ( deep blue , raczej z tych mniejszych ) Za tuffetami jest z szałwią a za rozwarem z kocimiętką. I znowu wychodzi moja monotematyczność i skrajności. Będzie rabata niebieska
Pomiędzy Red baron , który raczej na pewno będzie za rzadko bo ok 30cm. Za rzadko nie ?
Jak trzeba będę przesadzać bo chciałabym w końcu doczekać się kiedyś dorodnych roślin Jakieś uwagi ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:54, 19 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiola, Wiklasia Cieszę się,że Wam się podoba a kanciki fajne ale jak są "ostre " to dopiero wtedy widać nierówno przygotowany teren pod trawnik. W niektórych miejscach kancik faluje Muszę to roślinami pozakrywać i będzie git.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:27, 19 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Red Baron i tak zaraz się rozrośnie po swojemu. Ważne aby miał ziemię z kora przekopaną.

Tak nawiasem mówiąc - czy ty przekopałaś ziemię z dobrociami?...jakoś słabo widać....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 09:56, 19 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Red Baron i tak zaraz się rozrośnie po swojemu. Ważne aby miał ziemię z kora przekopaną.

Tak nawiasem mówiąc - czy ty przekopałaś ziemię z dobrociami?...jakoś słabo widać....


Była mączka bazaltowa i obornik ( granulowany niestety ) a ziemia tam jest naprawdę ładna choć zdjęcie tego nie oddaje . Jest czarniutka, pachnąca i pełna dżdżownic
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 10:32, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to perspektywa zdjęcia nas mocno zmyliła, dobrze że jest dobrze.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies