Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 09:29, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Dorka, ja Cię rozumiem, bo choruję na symetrio-minimalizm ogrodowy, nie potrafię mieszać dużej liczny gatunków roślin i zawsze się stara sadzić je ciągami, rzędami. Jest to w sumie nudne i banalne ale z takim ogrodem czuje się najlepiej.
Właśnie musze uporządkować miskanty na śliwowej (tej na której miałam te nieszczęsne serby sadzić) bo mnie wkurza, że rosną tam różne odmiany miskantów).
Słuchaj zrób tak jak Tobie się najbardziej podoba. Wybierz ulubione gatunki traw, jakieś kulki, hortki i z tego zawsze coś wykombinujesz. Nie będzie odkrywcze ale uporządkowane i estetyczne.


No widzę właśnie,że walczysz ze swoją Z Twoim drygiem poradzisz sobie świetnie.
W mojej krótkiej przygodzie ogrodowiskowej nie mam jeszcze zdecydowanych faworytów więc wszystko robię na zadzie prób i błędów lub licząc na wskazówki bardziej doświadczonych

Ni musi być odkrywczo ( nie na tym etapie ) musi być jak to określiłaś estetycznie i spójnie z całą resztą. Chaosowi mówię zdecydowane nie !
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:34, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Tuffety posadź gdzieś obok siebie, gdzie nie będą Ci się w oczy rzucać a molinie są przepiękne. Mam je w planach szczególnia te KF.
RB mam posadzone jako obwódka na śliwowej i nie tylko na niej, super wyglądają.


kilka takich postów i zaraz nastanie jasność
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:36, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Nowa12 napisał(a)
Jedni lubią symetryczne a inni naciapane tak jak ja .
Ale wszelkiego rodzaju kulki wprowadzają fajną harmonię na rabatach.
Mnie ostatnio urzekło połączenie rozplenic z rozchodnikami tylko nie mam pomysłu gdzie to wcisnąć .


nie wiadomo jaki problem poważniejszy Gdzie czy co posadzić Rozplenicę ze wszytkim uwielbiam!
A z kulkami masz rację. Na pewno wprowadzą więcej ładu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 09:44, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja się opowiadam za kulkami. Cyprysiki może i fajne, ale też "poczochrane", nie widzę ich z trawami. Trawy tylko do kulek, jest elegancko.
Cieszę się, że Ci molinie chodzą po głowie. Jeżeli byś chciała za Vanilkami, to tylko z tych, które Ci napisałam. Inne jak Moorhexe, Dauerstrahl, ED (molinia caerula) będą docelowo za niskie, nie będzie ich zza Vanilek widać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 09:56, 08 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Jedni lubią symetryczne a inni naciapane tak jak ja .
Ale wszelkiego rodzaju kulki wprowadzają fajną harmonię na rabatach.
Mnie ostatnio urzekło połączenie rozplenic z rozchodnikami tylko nie mam pomysłu gdzie to wcisnąć .

Racja
Rozplenice z rochodnikami są idelne, mam u siebie i późnym latem nie mogę się na nie napatrzeć
____________________
eVka 09:57, 08 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


kilka takich postów i zaraz nastanie jasność

Ehehe, trzymam kciuki!
____________________
eVka 09:58, 08 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


No widzę właśnie,że walczysz ze swoją Z Twoim drygiem poradzisz sobie świetnie.
W mojej krótkiej przygodzie ogrodowiskowej nie mam jeszcze zdecydowanych faworytów więc wszystko robię na zadzie prób i błędów lub licząc na wskazówki bardziej doświadczonych

Ni musi być odkrywczo ( nie na tym etapie ) musi być jak to określiłaś estetycznie i spójnie z całą resztą. Chaosowi mówię zdecydowane nie !

Pwoiem, Ci że ja też co chwilę zmieniam, jestem na O. dopiero dwa lata i jestem nadal zielona jak trawka na wiosnę...
____________________
DorKa 10:00, 08 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zana napisał(a)
Ja się opowiadam za kulkami. Cyprysiki może i fajne, ale też "poczochrane", nie widzę ich z trawami. Trawy tylko do kulek, jest elegancko.
Cieszę się, że Ci molinie chodzą po głowie. Jeżeli byś chciała za Vanilkami, to tylko z tych, które Ci napisałam. Inne jak Moorhexe, Dauerstrahl, ED (molinia caerula) będą docelowo za niskie, nie będzie ich zza Vanilek widać.


No właśnie o ED najwięcej dobrego się naczytałam Chyba jednak za vanilkami nic nie będę sadzić. Jak myślisz molinia lepsza będzie tutaj od seslerii ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 10:04, 08 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Też jestem zeby dać na wisniowej te same kulki co po lewej i te same trawki-.. ja tez dosadzam zimozielone kulki i obwódki,zeby zima nie bylo lyso
tuffety mi się też nie podobają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zana 10:05, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Uważam, że na przód przed Vanilki lepsza będzie sesleria z kulkami. Wykorzystaj to co masz, po co kupować coś nowego i miotać się co zrobić z tymi wykopanymi roślinami. Przecież kiedyś możesz zmienić, na to nigdy nie jest za późno.
Myślę, że na ED znajdziesz jeszcze dobre miejsce, przód też jest do zrobienia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies