Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 07:56, 04 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Dziewczyny, tu matka polka Tak więc drugie dziecko to absolutny must have. Oczywiście tylko wtedy, gdy się tego chce, haha A trzecie to wisienka na torcie, a czwarte...to jak mówi mój M: już lekka przesada Ale dał się namówić, więc chyba zmienił zdanie
Te Twoje derenie takie piękne, a ja już drugi rok biję się z myślami, czy je sadzić, bo mam dużo łatek na brzozach Uściski zostawiam!


Cześć Matko Idealna Ciekawa jestem czym w takim razie jest piąte ? Zazdroszczę pełnej chaty i podziwiam Cię z całego serca!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:44, 04 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Ja się tu czaję czy wyrażać swoja niewygodną dla Ciebie opinię a tu takie newsy Świetna decyzja. Trzymam kciuki za szybką realizację planów Buźki!

Hehe zobaczymy zobaczymy czy coś z tego będzie. Najmłodsza już nie jestem
____________________
Makusia 14:02, 04 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
"O Matko" nabiera znaczenia mniej w przenośni, jak się tu wchodzi- dzieci, brak zębów, małe stópki- no pięknie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
DorKa 14:20, 04 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Makusia napisał(a)
"O Matko" nabiera znaczenia mniej w przenośni, jak się tu wchodzi- dzieci, brak zębów, małe stópki- no pięknie


chociaż powspominać można
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Makusia 14:30, 04 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
DorKa napisał(a)


chociaż powspominać można


Dokładnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
DorKa 10:19, 07 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Aby tradycji stała się zadość należy zrobić wiosenne rewolucje na rabatach i tak zaczynam od Nigrowej. Rabata robiona w zeszłym roku więc pora na zmiany
w myśl zasady mniej znaczy więcej zamiar jest taki,żeby ograniczyć gatunki do min i dodać zimozielonych.
w zeszłym roku wyglądała tak :

Jednym słowem chaos. Szałwia, jeżówki Overdamy, sesleria, golden tuffet itd.
Na pewno zostaja nigry i VF . Cała reszta to przemyślenia.Aktualnie vanilki rosną pomiędzy nigrami i zastanawiam się czy nie dać ich troszkę bliżej a za nimi posadzić ML lub jeżeli za mały Gracimiliusa.
Wówczas przed Vanilki tylko coś zimozielonego ( choina jedeloch, sosna pumilo czy po prostu kulki ?) i trawki (1 max 2 gatunki )
Problem też w tym,że ta rabat powinna być w miarę spójna z tą małą po drugiej stronie ścieżki :




Czy ktoś ma pomysł jakie zimozielone dodać i co wywalić,żeby nastał tutaj spokój ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 20:30, 07 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
jaki chaos masz na myśli?
Ja nie widzę żadnego
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 20:40, 07 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Ja też chaosu nie widzę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 21:28, 07 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Myślisz o symetrycznych nasadzeniach? Czy tylko o zmniejszeniu liczby gatunków?
____________________
Zana 22:52, 07 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nie powiedziałabym, że na tej rabacie jest chaos, raczej urozmaicenie.
Nie dawałabym miskantów za Vanilkami, one wysokie docelowo rosną. Zaproponuję Ci inne trawy na tyły, mało na O. popularne, ale może akurat przypadną Ci do gustu. Obejrzyj sobie w necie molinie arundinacea, są różne odmiany: Karl Foerster, Fontane, Transparent, Skyracer. Kępa jak kępa, nie byłaby może widoczna, ale atutem tych traw są kwiatostany, wysokie nawet do 2 metrów, cudowne wachlarze. Wyobrażam sobie te wachlarze w promieniach słońca na tle zielonych tuj ponad kwitnącymi hortensjami. Kwitną od lipca (Fontane od sierpnia).
Zimozielone dałabym kulki takie jak masz po drugiej stronie ścieżki. Osobiście nie lubię tuffetów. Zostawiłabym seslerię, szałwię, jeżówki. Widzę tam jedną rozplenicę, gdzieś bym ją jeszcze powtórzyła.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies