Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 13:30, 27 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Oj metr rabaty to na waciki Ci nie starczy Haha Na hortki to może pod warunkiem, że Bobo posadzisz i na tym skonczysz


Bobo mam 3 szt i faktycznie bobaski
Kurcze muszę to sobie dobrze przemyśleć gdzie te hortki miałabym dać. Bo ja najlepiej wszędzie bym je wsadziła... po prawej , na rabacie, o której mówimy fajnie by było bo to na wejściu, zaraz przy tarasie..
Ale na wprost tarasu też bym chciała A może i tu i tam ale np po prawej cały szpaler troszke mniejszych ( nie bobo ale też nie limek ) za to na wprost coś większego i np tylko 3,4 szt. Teraz na wprost rosną diamantino 3x z morning lightem. Ale one takie małe w porównaniu do limek. A tam widziałabym właśnie coś większego.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 17:50, 27 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18039
Ja tam mam hortki w każdym miejscu w ogrodzie . Hortki wszędzie pasują .
A z metrową rabatą to się nie wygłupiaj, jak masz miejsce to rób szerszą. Inaczej za dwa lata będziesz poszerzać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 19:50, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ja tam mam hortki w każdym miejscu w ogrodzie . Hortki wszędzie pasują .
A z metrową rabatą to się nie wygłupiaj, jak masz miejsce to rób szerszą. Inaczej za dwa lata będziesz poszerzać.

Hortki wszędzie pasują Ja na wiosnę trzecią rabatę będę nimi obsadzać.
Metrowa to nie rabata tylko taka wąska opaska.
Mam inny problem, wyszła mi rabata wjazdowa na 6 m szerokości i muszę podzielić ja na pół ścieżką
____________________
DorKa 08:22, 28 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
No dobra przekonałyście mnie dziewczyny poszerzę i miejsce dla hortek zrobię. Tylko dla troszkę mniejszych niż limki. A taki wąski kawałek też by się przydał bo podobają mi się fragmenty samymi z kulkami i trawkami.Przysiąde w weekend i spróbuje pomyśleć nad roślinkami.
Miłego dnia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Lulilaj 10:40, 28 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Wczoraj wpadłam na Hortensje karłowate. Też fajne...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
eVka 10:51, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
No dobra przekonałyście mnie dziewczyny poszerzę i miejsce dla hortek zrobię. Tylko dla troszkę mniejszych niż limki. A taki wąski kawałek też by się przydał bo podobają mi się fragmenty samymi z kulkami i trawkami.Przysiąde w weekend i spróbuje pomyśleć nad roślinkami.
Miłego dnia

Chyba że tak, tylko kulki ew. małe trawki a'la stipa i grys.
____________________
DorKa 11:14, 28 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Lulilaj napisał(a)
Wczoraj wpadłam na Hortensje karłowate. Też fajne...


No powiem Ci ,że np z BoBo jestem bardzo zadowolona. Jest mała , zajmuje niewiele miejsca a obsypana wielkimi kwiatami. Miejsce w każdym ogrodzie na te maluchy się znajdzie.

Natomiast jestem zaszokowana tempem wzrostu limki W zeszłym roku na wiosnę kupiłam niezbyt duże sadzonki i teraz na jesieni 1,6m na pewno mają
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 11:19, 28 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Chyba że tak, tylko kulki ew. małe trawki a'la stipa i grys.

Myślałam o pasie na przemian większe trawy -ML i kulki jak na przykład u Martiki (nie potrafię zalinkować gapa )
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 15:50, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

Myślałam o pasie na przemian większe trawy -ML i kulki jak na przykład u Martiki (nie potrafię zalinkować gapa )

ML będą ok bo nie są wielgaśne, pięknie ich jasna zieleń będzie kontrastowala z ciemną zielenią bukszpanów. Też tak planuje u siebie
____________________
mrokasia 15:56, 28 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18039
DorKa napisał(a)


No powiem Ci ,że np z BoBo jestem bardzo zadowolona. Jest mała , zajmuje niewiele miejsca a obsypana wielkimi kwiatami. Miejsce w każdym ogrodzie na te maluchy się znajdzie.

Natomiast jestem zaszokowana tempem wzrostu limki W zeszłym roku na wiosnę kupiłam niezbyt duże sadzonki i teraz na jesieni 1,6m na pewno mają


Ja z małych mam odmianę Bombshell i też jestem zadowolona.
A Limki rzeczywiście rosną jak głupie
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies