Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Magleska 18:29, 04 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
effka napisał(a)

Ja od kiedy jestem na O. cały ogród przerobiłam, masakra! Duże mają jeszcze to ryzyko, że jak sama źle posadzisz może się nie przyjąć...dlatego przy wielkich okazach brałabym kogoś ze szkółki do sadzenia, żeby miec później gwarancję na drzewko.

Co to Ogrodowisko z nami robi też większość pozmieniałam hihi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:32, 04 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
DorKa napisał(a)
Pani z e sklepu jednak nie wyceni drzewek teraz tylko na wiosnę w zależności od dostępności etc..
Ale jeżeli będę mocno rozczarowana ceną to zdecyduję się na mniejsze okazy. W końcu nie muszę mieć wszystkiego od razu na gotowo ( nawet nie wskazane ) Nie zapomnijmy,że ja tu trafiłam w celu zaprojektowania 1 rabaty a że Asia Makadamia cały ogród mi zakółkowała to lecę po całości I nikt nie powiedział,że na wiosnę cały ogród ma być gotowy

I uświadomiłyście mi jeszcze jedną ważną rzecz. Im większe okazy kupię tym trudniej będzie mi je posadzić. Więc jest kolejny plus dla mniejszych

Miłego dnia


pewnie ,że nie musi być gotowy cały ogród od razu ale wpada się w gorączkę Ogrodowiskową i jakoś tak wychodzi ,że dużo więcej się zrobi niż się planowało .....przynajmniej ja tak mam
Ps .mniejsze wkopiesz sama bez problemu ,a do dużych to trzeba pomocy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Lulilaj 09:13, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Ja też stawiam na mniejsze drzewa :
Łatwiej przywieść, posadzić i fajnie się pocieszyć obserwując jak rosną...

A o jakiej wysokości myślicie? Ja zafiksowałam się na graby fastigiata. Znalazłam w szkółce 100 cm za ok. 50 zł.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
eVka 15:46, 05 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)
Ja też stawiam na mniejsze drzewa :
Łatwiej przywieść, posadzić i fajnie się pocieszyć obserwując jak rosną...

A o jakiej wysokości myślicie? Ja zafiksowałam się na graby fastigiata. Znalazłam w szkółce 100 cm za ok. 50 zł.

O jak największej wielkości do 100zł/szt bo trochę ich będę potrzebować, ok. 6 szt.
Takich małych nie widziałam, ciężko mi cenę "ocenić" u nas wielkie 3 m są po 230 zł/szt i widziałam jeszcze w sklepie online w mojej okolicy 1,70-2,00 m po 120zł.
____________________
anna_t 19:35, 05 gru 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Lulilaj napisał(a)
Ja też stawiam na mniejsze drzewa :
Łatwiej przywieść, posadzić i fajnie się pocieszyć obserwując jak rosną...

A o jakiej wysokości myślicie? Ja zafiksowałam się na graby fastigiata. Znalazłam w szkółce 100 cm za ok. 50 zł.

chryste panie jakie ceny! dwa razy większe w tej cenie w łodzi są
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
mrokasia 21:39, 05 gru 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No, niestety, duże okazy trzepią po kieszeni... nawet małe trzepią jak ich dużo na raz kupować . Wiem coś o tym, bo w tym roku sporo na rośliny wydałam mimo, że nie mam hektarów do obsadzenia i kupowałam głównie byliny i małe krzewy. A że niecierpliwa jestem to nie umiem się opanować i chcę mieć efekt już, natychmiast. Dlatego też sadzę za gęsto .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 22:27, 05 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)

chryste panie jakie ceny! dwa razy większe w tej cenie w łodzi są

Wybieram się na wiosnę do Konstantynowa do Ciepluchy po rh, przy okazji odwiedzę rodzinę męża. Moze przy okazji poszukam tańszych roślin bo przy dużej ilości drzewek, buksów to nawet już transport do Wrocławia będzie się opłacał.
____________________
eVka 22:29, 05 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
No, niestety, duże okazy trzepią po kieszeni... nawet małe trzepią jak ich dużo na raz kupować . Wiem coś o tym, bo w tym roku sporo na rośliny wydałam mimo, że nie mam hektarów do obsadzenia i kupowałam głównie byliny i małe krzewy. A że niecierpliwa jestem to nie umiem się opanować i chcę mieć efekt już, natychmiast. Dlatego też sadzę za gęsto .

Oj trzepią, trzepią. Nawet nie mam odwagi policzyć ile wydalam na ogród, bo pewnie zawału bym dostała a mąż by mnie eksmitował.
____________________
DorKa 10:30, 11 gru 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny byłam w weekend na giełdzie kwiatowej ( o 6tej rano, co za poświęcenie )
Nakupowałam gadżetów to robienia stroików świątecznych. Zakupy takie cieszą niemalże tak samo jak roślin
takie cuda nabyłam , łącznie z krasnalem ze styropianu za grosze a jak cieszy



Stroik pierwszy zrobiony na kiermasz w szkole. Swoją drogą ciekawe co na to nauczycielka syna, bo trochę mało tradycyjny

Może jednak zrobię tradycyjny bombkowy.. co myślicie ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
iwka 10:57, 11 gru 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ależ się obkupiłaś no i bombki w kolorze jakiego szukałam i niestety u mnie nigdzie nie było.

wianek dla mnie bardzo ładny, trzeba ludzi przekonywać do takich fajnych rzeczy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies