Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 15:26, 01 gru 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Teraz tak patrzę na ceny drzew i chyba wybrałam jedne z droższych Przynajmniej ambrowce. Poprosiłam Panią z przedsprzedaży o wycenę :

1 ambrowiec silhouette slender
2 ambrowiec gumballe
3 śliwa nigry
1 dalej myślę co w to kółko wsadzić.Klon, buk czy może jednak coś zimozielonego zwisającego

Pani ma same duże egzemplarze więc mogę być delikatnie zdziwiona łącznym kosztem.. czekam.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 15:43, 01 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Teraz tak patrzę na ceny drzew i chyba wybrałam jedne z droższych Przynajmniej ambrowce. Poprosiłam Panią z przedsprzedaży o wycenę :

1 ambrowiec silhouette slender
2 ambrowiec gumballe
3 śliwa nigry
1 dalej myślę co w to kółko wsadzić.Klon, buk czy może jednak coś zimozielonego zwisającego

Pani ma same duże egzemplarze więc mogę być delikatnie zdziwiona łącznym kosztem.. czekam.

Jak mi facet ostatnio wycenił trzy duże graby fasigiata z usłgą wsadzenia (były wielkie ok. 3-4 m) to spadłam z krzesła, wyszło 1100zł
____________________
Gardenarium 16:28, 01 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma co spadać z krzesła Chyba, że to żart. Ja wiem jak to jest. Bo też sadzę rośliny i robię ogrody. Facet też musi żyć, za darmo nie przyjdzie przyjedzie. A i graby kosztują swoje. Plus paliwo, robocizna, zus i podatek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 19:11, 01 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardenarium napisał(a)
Nie ma co spadać z krzesła Chyba, że to żart. Ja wiem jak to jest. Bo też sadzę rośliny i robię ogrody. Facet też musi żyć, za darmo nie przyjdzie przyjedzie. A i graby kosztują swoje. Plus paliwo, robocizna, zus i podatek.

Danusiu, oczywiście. Graby kosztowały 650 zł i drugie tyle posadzenie. Dla mnie bardzo dużo ale wiem że to ciężka praca i nakłady też kosztują. Pomimo to w porównaniu do naszych pensji średnich krajowych taki wydatek to sporo. Szanuje pracę ogrodników, bo sama robię wszystko i czasami to mordęga.
Pozdrawiam
____________________
Magleska 09:51, 02 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Niestety ładne duże drzewa cenę trzymają ....... dlatego ja kupuje małe i czekam ,aż urosną .
....chociaż na wiosnę chciałabym kupić trzy graby fastigiata ..... chyba już zacznę odkładać na dorodniejsze okazy ale chciałabym takie ,żebym dała radę sama je posadzić
Hihi każda z nas w ogrodzie graby będzie mieć i ambrowce też
Pozdrawiam weekendowo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 11:12, 02 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Niestety ładne duże drzewa cenę trzymają ....... dlatego ja kupuje małe i czekam ,aż urosną .
....chociaż na wiosnę chciałabym kupić trzy graby fastigiata ..... chyba już zacznę odkładać na dorodniejsze okazy ale chciałabym takie ,żebym dała radę sama je posadzić
Hihi każda z nas w ogrodzie graby będzie mieć i ambrowce też
Pozdrawiam weekendowo

Ja również kupię mniejsze, żebym dać radę sama je posadzić. Graby są piękne i świetnie się formują. Pozdrawiam gorąco
____________________
mrokasia 12:44, 02 gru 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magleska napisał(a)
Niestety ładne duże drzewa cenę trzymają ....... dlatego ja kupuje małe i czekam ,aż urosną .
....chociaż na wiosnę chciałabym kupić trzy graby fastigiata ..... chyba już zacznę odkładać na dorodniejsze okazy ale chciałabym takie ,żebym dała radę sama je posadzić
Hihi każda z nas w ogrodzie graby będzie mieć i ambrowce też
Pozdrawiam weekendowo


Ty Magda to uważaj z tymi drzewami, bo znów sobie taką metasekwoję kupisz, hi hi hi i będziesz musiała za parę lat dom redukować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 08:10, 04 gru 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Pani z e sklepu jednak nie wyceni drzewek teraz tylko na wiosnę w zależności od dostępności etc..
Ale jeżeli będę mocno rozczarowana ceną to zdecyduję się na mniejsze okazy. W końcu nie muszę mieć wszystkiego od razu na gotowo ( nawet nie wskazane ) Nie zapomnijmy,że ja tu trafiłam w celu zaprojektowania 1 rabaty a że Asia Makadamia cały ogród mi zakółkowała to lecę po całości I nikt nie powiedział,że na wiosnę cały ogród ma być gotowy

I uświadomiłyście mi jeszcze jedną ważną rzecz. Im większe okazy kupię tym trudniej będzie mi je posadzić. Więc jest kolejny plus dla mniejszych

Miłego dnia

____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 14:57, 04 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Pani z e sklepu jednak nie wyceni drzewek teraz tylko na wiosnę w zależności od dostępności etc..
Ale jeżeli będę mocno rozczarowana ceną to zdecyduję się na mniejsze okazy. W końcu nie muszę mieć wszystkiego od razu na gotowo ( nawet nie wskazane ) Nie zapomnijmy,że ja tu trafiłam w celu zaprojektowania 1 rabaty a że Asia Makadamia cały ogród mi zakółkowała to lecę po całości I nikt nie powiedział,że na wiosnę cały ogród ma być gotowy

I uświadomiłyście mi jeszcze jedną ważną rzecz. Im większe okazy kupię tym trudniej będzie mi je posadzić. Więc jest kolejny plus dla mniejszych

Miłego dnia


Ja od kiedy jestem na O. cały ogród przerobiłam, masakra! Duże mają jeszcze to ryzyko, że jak sama źle posadzisz może się nie przyjąć...dlatego przy wielkich okazach brałabym kogoś ze szkółki do sadzenia, żeby miec później gwarancję na drzewko.
____________________
Magleska 18:27, 04 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
mrokasia napisał(a)


Ty Magda to uważaj z tymi drzewami, bo znów sobie taką metasekwoję kupisz, hi hi hi i będziesz musiała za parę lat dom redukować .

Wiesz ,że nadal nie mam pomysłu ,gdzie ją przesadzić .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies