Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

anabuko1 23:16, 09 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Gosialuk napisał(a)
Można już coś skubnąć prosto z krzaczka.


Wczoraj robiłam tam porządek. Międzyrzędzia wyłożyłam tekturą falistą. Może się sprawdzi.



Koło domku trawa do koszenia, ale padało więc jeszcze poczeka. A szałwia po deszczu leży i będę musiała ją wyciąć. Może zakwitnie jeszcze raz.



To już koniec relacji. Trochę się uzbierało, ale prawie miesiąc minął od ostatnich zdjęć.



Aniu to margerytki, takie dzikie i same się sieją w ilościach hurtowych. Teraz część już wycięłam, bo pokładły się na inne rośliny. Jeszcze muszę dokończyć, ale ze względu na deszcz nie zdążyłam.

Gosia, coraz ąłdniej się u ciebie robi
Oeocki i ja lubię sobie podjeść z krzaczka.
Te fioletowe kępki, to szałwia ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 23:49, 12 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
Gosiu jak zwykle patrzę z podziwem na twoją rabato-łąkę.
Niektóre roślinki młodziutkie jak to wszystko wyrośnie to będzie cudownie.
Masz tych roślin mnóstwo co jedna to ładniejsza. Kiedy powiesz Gosiu dosyć. Ja już powoli hamuję.
Ładny krzaczek tego zylistka pięknie kwitnie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 10:28, 13 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Mam w pamięci, że na nas czekasz Wybierzemy się jakoś nie za długo pewnie, już z Anitką rozmawiałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 19:30, 16 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
anabuko1 napisał(a)

Gosia, coraz ąłdniej się u ciebie robi
Oeocki i ja lubię sobie podjeść z krzaczka.
Te fioletowe kępki, to szałwia ??

Aniu przybywa kwiecia. Teraz jest wszystko strasznie zapuszczone, bo te upały wykańczają. Po pracy dochodzę do siebie dopiero koło dwudziestej. A potem tylko rundka ślimakowa i zmykam bo komary atakują.
To niebieskie to szałwia omszona. Siewki Caradonny, która akurat w tym roku zachowała pion do samego końca. Wczoraj ją ścięłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:01, 16 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu jak zwykle patrzę z podziwem na twoją rabato-łąkę.
Niektóre roślinki młodziutkie jak to wszystko wyrośnie to będzie cudownie.
Masz tych roślin mnóstwo co jedna to ładniejsza. Kiedy powiesz Gosiu dosyć. Ja już powoli hamuję.
Ładny krzaczek tego zylistka pięknie kwitnie.

Pozdrawiam

Elu jeszcze trochę roślin się zmieści. Teraz kupuję już bardziej przemyślane rośliny.
Żylistek też mi się podoba.
Gorąco tak, że nic prócz eliminacji ślimaków nie robię. Margerytki wysokie z siewu od tygodnia stoją i czekają na posadzenie. A ponieważ zaglądam do Was z tefonu, to z reguły nie piszę.
Jutro zrobię zdjęcia, bo od ostatniego razu asortyment kwiatowy się zmienił.
Pozdrawiam
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:03, 16 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam w pamięci, że na nas czekasz Wybierzemy się jakoś nie za długo pewnie, już z Anitką rozmawiałam

Cieszę się. Mam nadzieję, że się Wam u mnie spodoba.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 21:20, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Gosialuk napisał(a)

Elu jeszcze trochę roślin się zmieści. Teraz kupuję już bardziej przemyślane rośliny.
Żylistek też mi się podoba.
Gorąco tak, że nic prócz eliminacji ślimaków nie robię. Margerytki wysokie z siewu od tygodnia stoją i czekają na posadzenie. A ponieważ zaglądam do Was z tefonu, to z reguły nie piszę.
Jutro zrobię zdjęcia, bo od ostatniego razu asortyment kwiatowy się zmienił.
Pozdrawiam

Oj to gorąco to niewiele chciało się działać ogrodowo.
Teraz deko chłodniej, normalniej.
To czekam na te zdjęcia ogrodowe.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 22:48, 20 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
Ja też czekam. Mamy trochę wytchnienia od piątku znowu upały. Ja już nic specjalnie w ogrodzie nie robię tylko doglądam. Jako tako ma ochedorzone.
Z zębami mam kłopoty więc siedzę w Wawie z bólem i latam do dentysty codziennie.

Też czekam na nowości.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 22:56, 20 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
Aniu są.

Przesadzone przetaczniki w końcu ładne. One chyba nie przepadają za konkurencją innych roślin.



Rozkwitły hortensje Polestar. Jestem bardzo zadowolona z ich zakupu. Jeszcze muszę sobie kupić jakieś inne wcześnie kwitnące.



Tą dziewannę bardzo lubię. Pasowałaby mi w jeszcze innych miejscach. Obok na różowo kwitnie wierzbówka kiprzyca. Sarny zrobiły wiosenne cięcie Chelsea. Stwierdziłam, że to nie głupio przycinać część roślin w maju w ten sposób, tylko kępy roślin powinny być już rozrośnięte, aby był efekt.



Krwiściąg Pink Elefant zaczyna kwitnienie. Na zdjęciu nawet lepiej wygląda, bo w rzeczywistości jest jeszcze mało widoczny.









____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:08, 20 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
Fenkuł w tym roku wyrósł na 2 metry. Ciekawa czy się wysieje? Za nim w tle po prawej widać miskanta memory.



Do siewek rudbekii dosadziłam cynie. W tamtym roku były czerwone i pomarańczowe. W tym - wściekły róż. A ładnie się już przyjęły i szkoda ruszać, zwłaszcza przy tej pogodzie.



Kwitnie smotrawa. Piękna i bezobsługowa.



Mój ośmiał.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies