Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

Kojak 09:56, 23 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Aniu dziękuję za odwiedziny, rozumiem że dotarłaś do mnie za postami Toszki i fajnie. Jej nauki będę wcielał w życie już w tym roku aby polepszyć chociaż trochę moje piaski. Od początku robię to etapami w przerwach między innymi pracami. Trwa to długo ponieważ jestem na działce tylko weekendowo i większość prac robię sam. Co do piaskowca układam go na piachu i fugi wypełniam piaskiem, jak kamienie się ustabilizują część piasku usunę dam kwaśnego kompostu i spróbuję zaszczepić mech... Takie są plany a co z tego wyjdzie czas pokaże.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Toszka 10:09, 23 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli chcesz zaszczepić mech to wystarczy zmieszać rozdrobniony mech z jogurtem. I tą papką "pomalować" np. fugi. Potem tylko trzeba pilnować wilgotności.
Piaskowiec ma tendencje do zasiedlenia przez glony.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kojak 14:39, 23 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Toszka napisał(a)
Jesli chcesz zaszczepić mech to wystarczy zmieszać rozdrobniony mech z jogurtem. I tą papką "pomalować" np. fugi. Potem tylko trzeba pilnować wilgotności.
Piaskowiec ma tendencje do zasiedlenia przez glony.


Toszka dziękuję za radę takie instrukcje widziałem w internecie i tak będę robił. Co do glonów to mało się ich boję mam suchy piasek, a gdy się pojawią to myjka pójdzie w ruch. I tak wolę glony na piaskowcu niż pieńki akacji wkopane w piasek po deszczu, są lepsze od lodowiska sprawdziłem boleśnie
____________________
TomekSosnowe zacisze
Bogdzia 20:41, 23 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Hortensje masz prześliczne a układanie kamienia świetnie Ci wychodzi. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kojak 08:32, 24 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Bogdziu dziękuję. Co do kamieni to mam nadzieję,że wygląd końcowy będzie nawiązywał do leśnych ścieżek, a nie do świata jaskiniowców.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Nikita 09:25, 25 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jak tam układanie leśnych puzzli?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 09:36, 25 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Wolno idzie do przodu po weekendzie wstawię fotkę, chociaż do murków oporowych długa droga.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Violka 08:57, 01 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Witaj Tomku! Jaki masz piękny ogród ja o takim leśnym, pachnącym klimacie marzyłam, ale nie udało nam się znaleźć takiej działki. No cóż, jak sie nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Starych, pięknych drzew, jak u ciebie, nie wyczaruję sobie, ale już się cieszę z każdej rośliny, którą wsadziłam i ona rośnie
Pozdrawiam
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Nikita 08:44, 03 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Tomek, może zorganizuj sobie kogoś do pomocy, bo to jest ciężka praca, a kręgosłup masz tylko jeden (a o części zamienne raczej ciężko).
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 22:39, 03 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czekamy na fotki czekamy....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies