Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 22:59, 02 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
obejrzałam od początku ponownie ......spróbuj taki dokładniejszy plan z wymiarami zrobic i zaznacz co musi rosnąć .....tamten do mnie nie przemawia .....ja Ci niestety nie doradzę fachowo .....nie znam się aż tak ,co z czym dobrze rośnie ....u mnie to raczej zawsze metodą prób i błedów wychodziło lub nie wychodziło

wiesz już jaki chcesz styl ogrodu ?
czy minimalistyczny? kwiecisty ,różnorodny .....
pozdrawiam cieplutko

co myślisz o drzewkach rozpiętych na stelażach ?
jako plecy do zasłonięcia bloku ? ale nie wiem jak ma się to do warunków z sosną
https://pl.pinterest.com/pin/533817362074090839/


Ok. Dzięki że obejrzałaś Postaram się wszystko dokładniej rozrysować i opisać. Co do stylu to lubię nowoczesne ogrody z nutą klasyki. U mnnie miejsca wyżwirowane raczej odpadają, bo po pierwsze psina ma "kamyczkowy nałóg" (nawet na łące kamienie znajdzie) będzie wszystko rozkopywać, a po drugie mam zbyt mało miejsca. Nie tyko mężowi dogodzić trzeba, malince również- całe szczęście, że psina bardziej ugodowa niż mężu Te stelaże tez mi po głowie chodzą, szkoda że tu gdzie mieszkam ciężko takie dostać.
Ja też uznaje metodę prób i błędów- wtedy nauka nie idzie na marne zwłaszcza gdy się błędy robi i potem poprawiać trzeba. Jak na kogoś kto się nie zna uważam, że piękne ogrody stworzyłaś. Ciągle twój podglądam
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 23:12, 02 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
daszum napisał(a)
Teresa, a nie można tej sosny ulokować z lewej strony domku, a tutaj zrobić jakieś wysokie nasadzenia, żeby potwora trochę zasłonić?


Tereska, jakieś zamroczenie mnie dopadło i wydawało mi się, że z lewej strony, pomiędzy ogrodzeniem i domkiem jest miejsce.
Rozumiem, że sosna dla Twojego eMa jest ważna, więc znalazłabym jej inną lokalizację w ogródku np.przed tarasem.
Układ - 2 klony + sosna mi nie pasuje .

Wiem, że irytują Cię te ciągłe uwagi dotyczące sosny, ale dla mnie uzyskanie choćby minimalnej intymności w ogrodzie byłoby priorytetem.



Hehe.. niestety nie mam aż tyle miejsca wokół domku, stoi dosłownie w samym kącie. Mi obojętnie gdzie ta sosna będzie, naprawdę.
Ale to jego sosna i w tej kwestii niewiele mam do powiedzenia ehh... Ja bym też chętnie tam coś wysokiego posadziła. Z tą sosną to musiałby być mega super dobry argument żeby eM przesadzić chciał. Koło tarasu-Masz na myśli tam po prawej pod płotem? Sporo dyskusji o to jedno drzewko hehe
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 11:05, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dziewczyny ta moja sosna to sosna bośniacka. Pytałam u sprzedawcy który mi ją sprzedał.
Niestety wszystkie pomysły, nawet przesadzenia jej o metradę, mój M oddala ehhh.. I tak na dużo się już zgodził. Wszystkie drzewka, które chcę to mi przesadzi, ale sosny mam nie ruszać.... ciężki orzech do zgryzienia
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 11:17, 03 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Teresko, no to zostaw już tą sosnę i dobierz do niej jakieś dwa ładne, różne drzewka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 11:34, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Teresko, no to zostaw już tą sosnę i dobierz do niej jakieś dwa ładne, różne drzewka


Ha ha ha ja i tak nie mam innego wyjścia. Tylko co do niej dobrać? Cokolwiek by nie było znowu ktoś się tej sosny uczepi
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 11:38, 03 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Może dobierz do niej jakiegoś innego iglaka, który rośnie wąsko ale wysoko, a niżej po prostu rododendrony i stwórz taki jakby leśny zakątek?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 11:38, 03 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
e tam ....chcesz ją mieć ,to Twój wybór po prostu ciężko do niej coś dobrać ....ile tam długości i szerokości jest na tej rabacie ?

edit Ewa Ci fajnie podpowiedziała

ps ja mam np .metasekwoję i nie mam pomysłu ,gdzie ją dać ,bo wielka rośnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
daszum 11:59, 03 mar 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Faktycznie, fajnie ci Anda podpowiedziała. Ja też myślałam o iglakach... (ale bez sosny).
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 12:03, 03 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Teresko, a ta sosna którą masz, to może jest ta odmiana? Bo pisałaś, że sprzedawca mówił, że jest mała.
http://www.baumschule-newgarden.de/product_info.php?info=p4119_Pinus-heldreichii--Compact-Gem----Kompakte-Schlangenhautkiefer---Zwerg-Schlangenhautkiefer.html

Obejrzyj sobie ofertę tego sklepu. Mieszkasz tutaj, więc nawet mogłabyś sobie coś zamówić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 12:27, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


1. Sosna bośniacka
2. Grujecznik pendula
3. Głogownik
4. Cis
5. Rodki
6. Tuje
7. Choina kanadyjska
8. Róże
9. Trawa pampasowa niska 120cm
10. Grusza kolumnowa
11. Jabłoń kolumnowa
12. Czereśnia kolumnowa
13. Miskanty
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies