Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Anda 11:52, 04 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Pomyślałam trochę nad Twoją rabatą z sosną i wymyśliłam najpierw taki plan.

Przyjęłam, że miejsce do obsadzenia to 7m, a sosna ma średnicę 2m i jest oddalona od płotu z boku o 1m.



Jednak myślę, że takie nasadzenia nie ukryją Cię przed sąsiednim domem. Twoja sosna dorośnie do 3m tylko, więc osłona to żadna. Te podane przeze mnie wąskie odmiany również do tylu dorastają. Raczej Cię nie zasłonią.


Tak więc poszukałam jakiejś alternatywy i wpadłam na platana



Klon ten dorasta do wysokości 6m i szerokości 4m. Na planie ma średnicę 3m. Wysokość już taka bardziej przydatna. Jeśli kupisz szczepiony na wys. 2,20 to bądzie wyższy od sosny. Jest tolerancyjny co do gleby, więc i bardziej kwaśne stanowisko nie powinno mu szkodzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 15:56, 04 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Teresko, Twoje róże są posadzone zaraz obok choiny i obawiam się o to, czy dostaną wystarczająco dużo składników pokarmowych. Te pobierane są z wyższych warstw ziemi. Róże Twojej sąsiadki rosną niżej i są chyba oddzielone od waszej choiny jakimś murkiem? Im choina aż tyle pożywienia nie zabiera.

Obserwuj swoje róże w tym sezonie. Jeśli nie będą dobrze rosły i kwitły, to jesienią przesadź je w inne miejsce Może wejdą w jakąś symbiozę z choiną i dadzą radę




Dziękuję Ci bardzo za radę będę je dokladnie obserwować, najwyżej znajdę im nowe miejsca. Tak zgadza się, sąsiadka ma ciut dalej od choiny, ale teraz będę na moje uważać.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:21, 04 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Pomyślałam trochę nad Twoją rabatą z sosną i wymyśliłam najpierw taki plan.

Przyjęłam, że miejsce do obsadzenia to 7m, a sosna ma średnicę 2m i jest oddalona od płotu z boku o 1m.



Jednak myślę, że takie nasadzenia nie ukryją Cię przed sąsiednim domem. Twoja sosna dorośnie do 3m tylko, więc osłona to żadna. Te podane przeze mnie wąskie odmiany również do tylu dorastają. Raczej Cię nie zasłonią.


Tak więc poszukałam jakiejś alternatywy i wpadłam na platana




Klon ten dorasta do wysokości 6m i szerokości 4m. Na planie ma średnicę 3m. Wysokość już taka bardziej przydatna. Jeśli kupisz szczepiony na wys. 2,20 to bądzie wyższy od sosny. Jest tolerancyjny co do gleby, więc i bardziej kwaśne stanowisko nie powinno mu szkodzić.


Jejku dziękuję Ci bardzo super!! Powiem Ci, że drugi bardziej do mnie przemawia. Muszę to narysować, żeby mój M sobie wyobrazić mógł. On myśli żeby 3 tuje i pomiędzy nimi 2 klony globki posadzić.
Dałaś mi świeże spojrzenie na sprawę
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:29, 04 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Wystarczy jeden platan?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 17:02, 04 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Alphens Globe rośnie do 4m szerokości, więc raczej tylko jeden się zmieści. No chyba, że będziecie go ciąć, to wtedy dwa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 18:31, 04 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Alphens Globe rośnie do 4m szerokości, więc raczej tylko jeden się zmieści. No chyba, że będziecie go ciąć, to wtedy dwa


Super, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
Platany również chodziły mi po głowie ale nie wiedziałam jak to ugryźć. Czasem trzeba żeby ktoś neutralnie sprawę rozpatrzył. Naprawdę bardzo mi pomogłaś
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:18, 06 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Ewa a gdzie w takim radzie mam grujecznika pendula prezesadzić? Pomysł z platanem i rodkami mi się podoba, nad klonami palmowymi się jeszcze zastanawiam ale twoja wizja jak najbardziej trafiona pod mój gust .. właśnie tam na środku płotu obok sosny rośnie mój grujecznik. Mam 3 opcje. Nie wiem czy go obok cisa przesadzić, albo zostawić tam gdzie jest? A może na prawą stronę?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:21, 06 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Teresko, a to jest Cercidiphyllum japonicum 'Pendulum' ? To ta odmiana?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 13:28, 06 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Tak. Danusia napisała że pendula to szczepionka i wysoko nie urośnie. Platan będzie na 100% także myślę i myślę, gdzie grujecznik powinien rosnąć
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:35, 06 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Wiesz co, tak sobie poszukalam danych o tym drzewie i to nie jest tak do konca pewne, ze on taki maly bedzie. Szeroki na pewno.

https://www.baumschule-horstmann.de/haengender-katsurabaum-pendulum-688_74612.html

http://www.baumschule-newgarden.de/product_info.php?info=p848_Cercidiphyllum-japonicum--Pendulum----Judasblatt--Pendulum----Kuchenbaum--Pendulum-.html

http://www.eggert-baumschulen.de/products/de/Laubgehoelze/botanisch-deutsch/C/Cercidiphyllum-japonicum-Pendulum.html

Jesli to drzewo uzyska takie rozmiary jak podaja w tych szkolkach, to wlasciwie nic tam wiecej nie potrzeba.
A na jaka wysokosc jest Twoj szczepiony i gdzie go kupowalas?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies