Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 12:50, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

I taka opcja. Poprawiłam

1. Sosna bośniacka
2. Grujecznik pendula
3. Głogownik
4. Cis
5. Rodki
6. Tuje
7. Choina kanadyjska
8. Róże
9. Trawa pampasowa niska 120cm
10. Grusza kolumnowa
11. Jabłoń kolumnowa
12. Czereśnia kolumnowa
13. Miskanty
14. Warzywnik
15. Taras przerobiony na 2 stopnie
16. Winogron
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 12:57, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
daszum napisał(a)
Faktycznie, fajnie ci Anda podpowiedziała. Ja też myślałam o iglakach... (ale bez sosny).


Tylko jakie iglaki? To musi być najwyżej 5-6 m. Rzędu tuji nie chcę, pojedyncze jako uzupełnienie to tak. Poza tym to strona południowa i czy iglaki zimą zbyt nie zaciemniać nie będą
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:01, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
e tam ....chcesz ją mieć ,to Twój wybór po prostu ciężko do niej coś dobrać ....ile tam długości i szerokości jest na tej rabacie ?

edit Ewa Ci fajnie podpowiedziała

ps ja mam np .metasekwoję i nie mam pomysłu ,gdzie ją dać ,bo wielka rośnie


Ha ha ha się teraz uśmiecham. No.... na M winę zwalam żeby mnie się nie czepiano
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:04, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Teresko, a ta sosna którą masz, to może jest ta odmiana? Bo pisałaś, że sprzedawca mówił, że jest mała.
http://www.baumschule-newgarden.de/product_info.php?info=p4119_Pinus-heldreichii--Compact-Gem----Kompakte-Schlangenhautkiefer---Zwerg-Schlangenhautkiefer.html

Obejrzyj sobie ofertę tego sklepu. Mieszkasz tutaj, więc nawet mogłabyś sobie coś zamówić


Tak. To ta odmiana. Ona ma 15 lat i jak widać nie jest wysoka. Pokazywałam mu zdjęcie ogrodu żeby nam olbrzyma nie sprzedał. Zapewniał że to nie będzie duże drzewo, max 5-6 m
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:15, 03 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Rejzi napisał(a)


Tak. To ta odmiana. Ona ma 15 lat i jak widać nie jest wysoka. Pokazywałam mu zdjęcie ogrodu żeby nam olbrzyma nie sprzedał. Zapewniał że to nie będzie duże drzewo, max 5-6 m


Przejrzyj ofertę tego sklepu i z pewnością znajdziesz iglaki, które mogłabyś posadzić koło sosny. Dalej uważam, że powinnaś tam zrobić zakątek leśny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 13:29, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)


Przejrzyj ofertę tego sklepu i z pewnością znajdziesz iglaki, które mogłabyś posadzić koło sosny. Dalej uważam, że powinnaś tam zrobić zakątek leśny


Ok dziękuję. Zaglądnę co tam mają
Zakątek leśny hmmm... ciekawa opcja. Muszę to przemyśleć
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:35, 03 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
W tym zakątku leśnym mogłabyś do sosny dosadzić jednego iglaka i podsadzić je rodkami, pierisami, ewentualnie wrzoścami, może jakimś klonem palmowym... Tak sobie to wyobrazam Jesli znajdę czas na posiedzenie przy kompie, to spróbuję to rozrysować. Najpierw napisz, czy taka opcja w ogóle wchodzi w rachubę.

Na Twoim planie róże rosną pod choiną? Ile lat już tak rosną?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 14:01, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
W tym zakątku leśnym mogłabyś do sosny dosadzić jednego iglaka i podsadzić je rodkami, pierisami, ewentualnie wrzoścami, może jakimś klonem palmowym... Tak sobie to wyobrazam Jesli znajdę czas na posiedzenie przy kompie, to spróbuję to rozrysować. Najpierw napisz, czy taka opcja w ogóle wchodzi w rachubę.

Na Twoim planie róże rosną pod choiną? Ile lat już tak rosną?


Naprawdę? Dziękuję Ci bardzo Twój pomysł mnie zainteresował
Jedną obawę mam- czy ogród leśny zbyt dużo cienia nie spowoduje? O ile latem to nie problem bo dosłownie patelnia jest, to zima mnie trochę niepokoi...
Róże dopiero zeszłego roku tam posadziłam, także ciężko stwierdzić w jakim stanie będą.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:32, 03 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Sąsiadka ma róże w tym samym miejscu tylko po swojej stronie i są ogromne, wielki krzak.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 11:42, 04 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Teresko, Twoje róże są posadzone zaraz obok choiny i obawiam się o to, czy dostaną wystarczająco dużo składników pokarmowych. Te pobierane są z wyższych warstw ziemi. Róże Twojej sąsiadki rosną niżej i są chyba oddzielone od waszej choiny jakimś murkiem? Im choina aż tyle pożywienia nie zabiera.

Obserwuj swoje róże w tym sezonie. Jeśli nie będą dobrze rosły i kwitły, to jesienią przesadź je w inne miejsce Może wejdą w jakąś symbiozę z choiną i dadzą radę


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies