Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 23:22, 15 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Zdjęcie wstawiłam na chwilę, jak zobaczysz to usunę, żeby nie zaśmiecać Ci wątku. Takie betonowe misy obecnie są bardzo na czasie. Tu co prawda mniejsze i inaczej zagospodarowane, ale chciałam Ci pokazać możliwości. Jak kiedyś znajdę na Pintereście odpowiednią inspirację z misami na żwirze podeślę Ci.

[zmoderowane]
Ja widzę, że z komponowaniem roślin nie masz żadnego problemu, intuicyjnie robisz to świetnie. Myślę, że pod te misy można podłożyć większe kamienie, żeby je ustabilizować, ale zdecydowanie zamaskować je żwirem. Woda wtedy będzie mogła tym drenażem doskonale opuszczać misę. Zmieniłabym też rośliny w tych misach. Nie mam jeszcze gotowego pomysłu, ale zastanowię się. Z pewnością ładnie wyglądały by nie za wysokie ozdobne trawy w otulinie białych surfinii i granatowych lobelii. We wszystkich misach jednakowe nasadzenia robiły by wrażenie.


Doroto,
nie usuwaj zdjęcia bo nie tylko nie zaśmieca ale upiększa. W opisie podałaś, że to przykład więc nikt nie pomyśli, że się chwalę nie swoim

I znowu Twój pomysł bardzo mi się podoba.

Misy obecnie są puste bo mam kłopot aby bardzo często jeździć na moje Holzmile ( działkę). To co prawda jedynie 15 km ale w dwie strony to już 30 a w czasie suszy to codziennie trzeba do mis. Pozostałe rośliny dają radę bo pobierają wodę ze stawu. Zmobilizuję się

Trochę martwię się czasem bo kończę pracę o 15.00 a zamierzam wprowadzić rewolucję i przed domem i na Holzmilu. I jeszcze trzecia działka. Nie wiem czy nie za duże wyzwanie przede mną
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:35, 15 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Znalazłam coś takiego, może Ci się przyda.Wieczory długie, można pomarzyć o przyszłym sezonie i jego wyglądzie.
Życzę przyjemnej lektury.




Do mis należy wybrać takie rośliny, które będą efektowne cały sezon. Myślę, że dałam Ci do myślenia. Mam nadzieję, że będziesz to oglądał z przyjemnością.
Tylko największy problem to widzę w drobnych złodziejaszkach, chyba, że nie dostrzegą korzyści finansowych w chabeziach.


Ummm uczta dla oczu

Złodziejom wszystko się przydaje. Ale do kradzieży zachęcają ich nobliwi mieszkańcy którzy kupują kradzione do swoich ogrodów. Z mis ginęły nawet zwykłe aksamitki. Nie mówiąc o krzewach, o liliowcach, kosaćcach, cebulowych. Kradną również ci nobliwi. Ale to osobna historia..
Nawet nie chcę o złodziejach opowiadać. Lepiej kwiaty pokazywać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:38, 15 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Fajne trofeum , świetne spotkanie face tu face z Ogrodowiskowymi przyjaciółmi....bo takich tu zdobywamy Zauroczyły mnie Twoje sagany z cebulowymi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 23:43, 15 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajne trofeum , świetne spotkanie face tu face z Ogrodowiskowymi przyjaciółmi....bo takich tu zdobywamy Zauroczyły mnie Twoje sagany z cebulowymi


Sylwio,
dopiero jak zakwitną to... ( mam nadzieję) ,
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:45, 15 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Zakwitną, zakwitną i zachwycą spokojnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 23:50, 15 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zakwitną, zakwitną i zachwycą spokojnie


zrobię zdjęcia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 09:34, 16 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Heloł może tak męski ogrodnik dołączy z żoną do spotkania w Lublinie? byłoby miło
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
patrycja 13:52, 16 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
To prawda

Lepiej kwiaty pokazywać
____________________
Patrycja mój ogródek
Waclaw 14:56, 16 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Heloł może tak męski ogrodnik dołączy z żoną do spotkania w Lublinie? byłoby miło


Helo
A kiedy spotkanie?
Przemyślę bo ode mnie to prawie 600 km w jedna stronę a wyjazdów już mi się nazbierało
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 14:56, 16 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
patrycja napisał(a)
To prawda

Lepiej kwiaty pokazywać


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies