Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Dorota123 20:56, 16 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Doroto,
nie usuwaj zdjęcia bo nie tylko nie zaśmieca ale upiększa. W opisie podałaś, że to przykład więc nikt nie pomyśli, że się chwalę nie swoim

I znowu Twój pomysł bardzo mi się podoba.

Misy obecnie są puste bo mam kłopot aby bardzo często jeździć na moje Holzmile ( działkę). To co prawda jedynie 15 km ale w dwie strony to już 30 a w czasie suszy to codziennie trzeba do mis. Pozostałe rośliny dają radę bo pobierają wodę ze stawu. Zmobilizuję się

Trochę martwię się czasem bo kończę pracę o 15.00 a zamierzam wprowadzić rewolucję i przed domem i na Holzmilu. I jeszcze trzecia działka. Nie wiem czy nie za duże wyzwanie przede mną
Ja usunęłam to zdjęcie, bo nie podałam źródła pochodzenia, a regulamin mówi, żeby nie swoich zdjęć bez źródła pochodzenia nie wstawiać. Nie chcę się narazić Szefowej. Pomyślałam , że mógłbyś posadzić w tych misach trawkę Ice Dance i rojniki one są wytrzymałe na suszę. Kawałek masz do tej działki. Może skoncentrowałbyś uwagę na jednej i jej poświęcał więcej uwagi. Nie znam Twoich możliwości, ale myślę że trzech srok to Ty jednak za ogon nie utrzymasz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:38, 16 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Ja usunęłam to zdjęcie, bo nie podałam źródła pochodzenia, a regulamin mówi, żeby nie swoich zdjęć bez źródła pochodzenia nie wstawiać. Nie chcę się narazić Szefowej. Pomyślałam , że mógłbyś posadzić w tych misach trawkę Ice Dance i rojniki one są wytrzymałe na suszę. Kawałek masz do tej działki. Może skoncentrowałbyś uwagę na jednej i jej poświęcał więcej uwagi. Nie znam Twoich możliwości, ale myślę że trzech srok to Ty jednak za ogon nie utrzymasz.


Dużo racji w tym co mówisz.
Dlatego noszę się z coraz większym zamiarem sprzedaży mojego ukochanego Holzmila
Mimo iż wiem, że drugiej takiej działki nie znajdę. Mimo, że jest jedyną jaką mam na własność.
Jej potencjał jest OGROMNY

Do czasu sprzedaży zabiegam o tę działkę. Na razie nie ogłosiłem zamiaru sprzedaży.
Doroto, Twój pomysł z misami wykorzystam. Być może na innej działce ( Pasieczysko) do czego namawia mnie żoneczka.
Podpowiedzi co posadzić w misach są dla mnie cenne.
Podglądam również te obrazy do których linki mi wysłałaś. Nie wszystkie się otwierają ale podałaś mi źródło. Dziękuję.
Dotychczas nie korzystałem z Pinterest
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 10:02, 18 mar 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Czekałam na zdjecia przebiśniegów , cudne pole i przepiękne miejsce. Byłam wczesniej ale nie pisałam bo lubię poczytac bez logowania sie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Waclaw 11:22, 18 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bogdzia napisał(a)
Czekałam na zdjecia przebiśniegów , cudne pole i przepiękne miejsce. Byłam wczesniej ale nie pisałam bo lubię poczytac bez logowania sie.


Miło mi bardzo.
Z logowaniem czy bez lubię gości
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 11:44, 18 mar 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)


Miło mi bardzo.
Z logowaniem czy bez lubię gości


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Waclaw 14:21, 19 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Przed mrozami wstawiłem ciemiernika i hiacynty do mieszkania:


Hiacynty rosną jak szalone:

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 09:40, 20 mar 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny ciemiernik. a dlaczego hiacynty w skrzynkach, gdzie je ustawisz???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Waclaw 11:40, 20 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bogdzia napisał(a)
Piękny ciemiernik. a dlaczego hiacynty w skrzynkach, gdzie je ustawisz???


Jesienią kupiłem sporo cebul. Część hiacyntów postanowiłem dać do skrzynek balkonowych aby wiosną na balustradzie zawiesić. Gdy przekwitną, skrzynki zostaną zastąpione nowymi z letnimi nasadzeniami ( chyba pelargonie, choć jeszcze nie zdecydowałem). Reszta cebul na razie zadołowana czeka na cieplejsze dni i pójdą do przedogródka w misach i sagankach.

Za pochwałę ciemiernika dziękuję. To trofeum z Targów w Rzeszowie. Na resztę ciemierników czekam bo podobno w ostatni czwartek wraz z nasionami zostały do mnie wysłane.

Bogdziu, przed chwilą rudzika u siebie na balkonie widziałem . Taki śliczny! Myślałem, że ich u nas w okolicy nie ma. Zdjęcia nie zrobiłem bo zanim chwyciłem aparat ... frrr.
To dzięki Wam! Dziękuję, że mnie zaraziłyście ptaszomanią
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 12:45, 20 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
O jaki piękny ciemiernik, ja mam w gruncie, ale moje tak pięknie nie kwitną. Ja mam jakieś późniejsze, może to i dobrze, bo stopnieją śniegi to zaczną kwitnąć o ile nie przemarzły. W donicach też man sporo cebulowych, zadołowanych w ziemi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 13:35, 20 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
O jaki piękny ciemiernik, ja mam w gruncie, ale moje tak pięknie nie kwitną. Ja mam jakieś późniejsze, może to i dobrze, bo stopnieją śniegi to zaczną kwitnąć o ile nie przemarzły. W donicach też man sporo cebulowych, zadołowanych w ziemi.


Ciemiernik piękny bo ze szklarni. Zobaczymy za rok jaki będzieOne w gruncie trochę później kwitną. Zaraziłem się nimi w arboretum w porze kwitnienia magnolii 2017.

A przed chwilą miałem telefon z hurtowni że wysłali ciemierniki a kurier nie może dostarczyć. Jakoby dwa razy był. Nieprawda, telefon cały czas przy sobie trzymam bo czekam na przesyłkę. Zapłaciłem jeszcze raz koszty przesyłki aby dowieźli jeszcze raz. Wnioskuję, że to nie wina nadawcy lecz kuriera.
Ciekawy jestem czy dostarczą i jak rośliny przeżyją taki długi transport w czasie mrozów
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies