Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 20:43, 21 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Oczekiwane od dawna zakupy, z przygodami w końcu trafiły do mnie.



W paczce były również nasiona:



Na razie wylądowały w pokoju:
CIEMIERNIK ORIENTALIS Double Crown.
CIEMIERNIK KORSYKAŃSKI
CIEMIERNIK CRISTMAS CAROL
CIEMIERNIK RED DARK PURPLE



W paczce była również żurawka amerykańska Palace Purple Select i dzwonek dalmatyński
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
patrycja 20:46, 21 mar 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Gratuluję zakupów
____________________
Patrycja mój ogródek
sylwia_slomc... 20:48, 21 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Bateria nasion ale na magazynie musieli strasznie rzucać pudłem, roślinki po wsadzeniu się pozbierają i za rok już będą śliczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:51, 21 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
patrycja napisał(a)
Gratuluję zakupów


Dziękuję.
Bardzo się z nich cieszę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:03, 21 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bateria nasion ale na magazynie musieli strasznie rzucać pudłem, roślinki po wsadzeniu się pozbierają i za rok już będą śliczne


Tak Sylwio,
paczka krążyła zanim do mnie trafiła. Przerzucali ją u przewoźnika. Mimo to roślinki, wydaje się przeżyły. Dobrze zapakowane były.

Podobnie jak Ty myślę, że po posadzeniu do gruntu powinny odżyć. Jednak zanim to nastąpi musi upłynąć sporo czasu ponieważ dopiero muszę zrobić rabatę dla roślin. Do tego czasu nie bardzo wiem jak postąpić. Nie mam chłodnego pomieszczenia. Na balkonie chyba za zimno. Liczę na to ocieplenie. Chyba nie powinienem zasilać teraz nawozem prawda?

Zakupy rozpocząłem bo już nie mogę wytrzymać przez ogrodowiskową chorobę.
Już i róże zamówiłem. Muszę przyhamować z zakupami. Jednak wcale nie jestem pewien czy mi się to uda

Rododendronów i azalii na razie nie zamawiam ( choć mnie korci! Och korci)
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 22:31, 21 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zakupy robisz z rozmachem, tak lubię. W ubiegłym roku szukałam białej lwiej paszczy, nigdzie nie było. Kupiłam mieszankę i zebrałam nasionka tylko z białej, ale kopertę położyłam z nasionkami gdzieś na chwilę i do tej pory nie mogę jej znaleźć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:51, 21 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Zakupy robisz z rozmachem, tak lubię. W ubiegłym roku szukałam białej lwiej paszczy, nigdzie nie było. Kupiłam mieszankę i zebrałam nasionka tylko z białej, ale kopertę położyłam z nasionkami gdzieś na chwilę i do tej pory nie mogę jej znaleźć.


Ja w 2017 r. po raz pierwszy zebrałem nasiona. Aksamitek. Niestety chyba wszystkie mi wymarzły. Nieopatrznie zostawiłem na 1 noc na mrozie. To nic. I tak wysiałem je zbyt szybko.
Mam teraz zakupionych nasion bez liku. Wysieję bezpośrednio do gruntu w kwietniu.

A Twoje nasionka się znajdą - zobaczysz. I nie będzie zbyt późno aby je wysiać.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:53, 21 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Podpowiedzcie, proszę czym zasilać zakupione ciemierniki? Jakim nawozem, jak często?

Czy cebule posadzone w misach, w ziemi kompostowej czymś zasilać? Te chyba nie?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gardenarium 09:46, 22 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciemierników na razie nie zasilaj, w ogóle do maja nie zasilaj, zapewne w ziemi w jakie rosły, były mocno nakarmione. Możesz im tylko zaszkodzić. Na pewno możesz przesadzić do większych doniczek z ziemią kompostową i ustawić w półcieniu.
Za chwilę mróz minie.

polecam https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/279-ciemierniki-gwiazdy-przedwiosnia


Sadzenie ciemierników

Starsze okazy ciemierników są bardzo tolerancyjne jeśli chodzi o suszę i cień. Lubią półcień i dobrze odwodnione stanowiska. Są łatwe w uprawie, jeśli zapewnimy im lepszą glebę i optymalne miejsce.

W naturze często rosną na glebach zasadowych, ale dostosowują się także do kwaśnych gleb leśnych. Potrzebują jednak do prawidłowego wzrostu gleb bardzo żyznych, wzbogaconych w nawóz organiczny. Czasem jeśli nie mamy kompostu dobrze jest podsypać trochę jakiegokolwiek innego nawozu wieloskładnikowego.

Dobrze jest dodać przegniłych liści lub obornika, a po wsadzeniu zastosować ściółkę wokół podstawy. Podlewamy i pilnujemy wilgotności dopóki rośliny się nie ukorzenią. Późniejsze podlewanie jest niezbędne jedynie w najgorętszych miesiącach lata.

Podczas sadzenie uważajmy, bo wszystkie części rośliny są trujące i mogą spowodować podrażnienia skóry. Zaleca się używać rękawic ogrodowych.

Najlepiej gdy dokładnie przemyślimy lokalizację ciemierników, ponieważ nie lubią przesadzania. Żyją bardzo długo, więc warto poświęcić trochę czasu na wybór miejsca i dobrą decyzję.

Podsumowując: spadające liście, materia organiczna, dżdżownice i wiele innych eko-partnerów będzie chronić ciemiernika przez wiele lat. Po prawidłowym posadzeniu ogrodnik nie ma już nic do roboty, może usiąść i cieszyć się !
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 13:00, 22 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gardenarium napisał(a)
Ciemierników na razie nie zasilaj, w ogóle do maja nie zasilaj, zapewne w ziemi w jakie rosły, były mocno nakarmione. Możesz im tylko zaszkodzić. Na pewno możesz przesadzić do większych doniczek z ziemią kompostową i ustawić w półcieniu.
Za chwilę mróz minie.

polecam https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/279-ciemierniki-gwiazdy-przedwiosnia


Sadzenie ciemierników

Starsze okazy ciemierników są bardzo tolerancyjne jeśli chodzi o suszę i cień. Lubią półcień i dobrze odwodnione stanowiska. Są łatwe w uprawie, jeśli zapewnimy im lepszą glebę i optymalne miejsce.

W naturze często rosną na glebach zasadowych, ale dostosowują się także do kwaśnych gleb leśnych. Potrzebują jednak do prawidłowego wzrostu gleb bardzo żyznych, wzbogaconych w nawóz organiczny. Czasem jeśli nie mamy kompostu dobrze jest podsypać trochę jakiegokolwiek innego nawozu wieloskładnikowego.

Dobrze jest dodać przegniłych liści lub obornika, a po wsadzeniu zastosować ściółkę wokół podstawy. Podlewamy i pilnujemy wilgotności dopóki rośliny się nie ukorzenią. Późniejsze podlewanie jest niezbędne jedynie w najgorętszych miesiącach lata.

Podczas sadzenie uważajmy, bo wszystkie części rośliny są trujące i mogą spowodować podrażnienia skóry. Zaleca się używać rękawic ogrodowych.

Najlepiej gdy dokładnie przemyślimy lokalizację ciemierników, ponieważ nie lubią przesadzania. Żyją bardzo długo, więc warto poświęcić trochę czasu na wybór miejsca i dobrą decyzję.

Podsumowując: spadające liście, materia organiczna, dżdżownice i wiele innych eko-partnerów będzie chronić ciemiernika przez wiele lat. Po prawidłowym posadzeniu ogrodnik nie ma już nic do roboty, może usiąść i cieszyć się !


Tak bardzo się cieszę, że mnie Pani odwiedziła
Dziękuję za radę. Jak zwykle skorzystam. Nie wybrałem jeszcze miejsca na rabacie dla nich aby ich później już nie przesadzać ale ... wszystko przede mną.
Pozdrawiam promiennie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies