Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 11:55, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
tu zakopałem karpy dalii. Dalej rosną liliowce.

Na razie kwitną takie

Jeszcze dalej mam dużego lilaka

i kalinę

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 11:59, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
W Przedogródku pod Debem posadzone w tamtym roku kosaćce już kwitną

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:03, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
jeszcze takie:

Żurawki coraz bardziej lubię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:14, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
ostróżki uchowały się u mnie dwie. Tu jedna z nich:

obok łubin i lilia martagon

martwiłem się ciemiernikami a one mocno odbiły po kwitnieniu. mam nadzieję, ze w przyszłym roku będą ładniejsze
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:18, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zakupione w 2018 r. hosty rozwijają się;

Jednej coś dolega. Może pedrak ja zjada?

a tę otrzymałem niedawno od Ani. Dziękuję Aniu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:30, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
a ten obszar chcę w przyszłości zagospodarować ( obsadzić)

Rosną tu drzewa które mi przeszkadzają. Ostatecznie chciałbym zostawić dąb i lipę która rośnie poza zasięgiem dęba.
Już rozpocząłem nasadzenia. Kopię duze, okrągłe doły i wypełniam kompostem. W pierwszym rośnie magnolia, w drugim azalia Nabuco w trzecim będzie rósł rh Nowa Zemla. Teraz jest tam doniczka z Calsapem. Zamienię je miejscami ale po przekwitnięciu Nowej Zemli. Na pierwszym planie widoczna misa na fontannę ( odwrócona). Modrzew i sosny rosnące obok zostaną usuniete.

Jak zagospodarować ten zakątek aby był tak zaczarowany jak u Was?

A może porobić tylko takie wyspy?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 12:38, 21 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Ja bym tam zrobiła wrzosowisko bliżej ścieżki, a dalej azalie, rh, hostowisko i epimedia.....ale to ja

wyspy tez dobry pomysł, ale od razu zrób wieksze, te wydają mi się nie proporcjonalne do obszaru

Widziałeś tam koło kamieniołomu w wojsławicach ścieżki z obwódka z kocimietki?
też by fajnie cos takiego tam wygladało gdyby wpuścić więcej swiatła

albo zrobic takie obwódki przy tej scieżce z roslin cieniolubnych, byłoby rewelacyjnie wg mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 12:58, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym tam zrobiła wrzosowisko bliżej ścieżki, a dalej azalie, rh, hostowisko i epimedia.....ale to ja

wyspy tez dobry pomysł, ale od razu zrób wieksze, te wydają mi się nie proporcjonalne do obszaru

Widziałeś tam koło kamieniołomu w wojsławicach ścieżki z obwódka z kocimietki?
też by fajnie cos takiego tam wygladało gdyby wpuścić więcej swiatła

albo zrobic takie obwódki przy tej scieżce z roslin cieniolubnych, byłoby rewelacyjnie wg mnie


Sylwia, jesteś niezawodna.
Wyspy zrobiłem małe, bo to początek. Prace zamierzam rozłożyć na kilka lat bo mierzę zamiar podług sił. (miara sił na zamiary to cecha młodzieży). Plan jednak chciałbym zrobić już teraz aby później nie zmieniać generalnej koncepcji.
Masz rację jeśli chodzi o światło. Tam jest za dużo cienia. Wystąpiłem do gminy o wycięcie drzew. Mam, może nie zgodę ale przychylne nastawienie. Wycinka byłaby zimą. Poprosiłem o usuniecie również drzew (jodły) rosnące przy drodze. One również ograniczają światło a są nieatrakcyjne. Chciałbym zostawić jedynie dęba i lipę. Mam tam posadzone jeszcze dwa klony Ginnala ale one są obecnie pod jodłami i mają złe miejsce. Przesadzę ale nie wiem jeszcze gdzie.
Obwódkę wzdłuż drogi zamierzałem zrobić z soczyście zielonej trawy aby ewentualnie, samochody miały swobodny przejazd ( wszak sąsiedzi). Nie jest wykluczone, że jakąś obwódkę tam dam. W przyszłości zamierzam wyspy połączyć i utworzyć falę ( od strony drogi). Ta kocimiętka ślicznie wygląda ale dąb zawsze będzie dawał sporo cienia.

Dziękuję za radę. Takich rad potrzebuję i miałem cichą nadzieję, że tu uzyskam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 13:24, 21 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
To zrób po bokach wjazdu pasy z trawnika, a za pasami obwódki z czegoś co nie wymaga aż tyle światła i nakładów pracy w przyszłości....myślę co by to mogło być......

Wymyśliłam np tojeść kropkowaną( moge się podzielic bo mam sporo, i przed nią np miodunki
Najpierw by kwitły miodunki potem zdobia liśćmi, a kwitnie tojeśc kropkowana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 15:33, 21 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33499
Piękne widoki znad rzeki i Twojego przedogródka. Łąka będzie większa, będzie szał na pewno

Pod drzewami można zrobić piękne, duże rabaty. Właśnie trzy dni temu widziałam taki ogród. Jak posortuję zdjęcia to pokażę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies