Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 18:31, 16 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
dobre, wyważone słowa
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
AgataM 21:27, 16 maj 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Waclaw napisał(a)


Tak to się właśnie odbyło. Siatka z doniczkami na każdym palcu. W drugiej ręce parasol a na haku parasola nawieszanych masę reklamówek. Ledwo doniosłem do samochodu.
A ile radości z sadzenia!


Mimo, że palce bolą od ciężaru, ale serce się raduje od tej ilości
Ja jeszcze nie osiągnęłam dojrzałości ogrodniczej, bo nadal jak sroka łapię wszystkie kwiaty które wpadną mi w oko. Później zastanawiam się gdzie je wsadzić W domu już się pogodzili z tym...
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
marba 21:33, 16 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doskonale Cię rozumiem, Wacławie. Mój ogród też jest bardziej spontaniczny, niż uporządkowany. Te uporządkowane są niewątpliwie piękne, ale te spontaniczne wydają mi się ciekawsze.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Waclaw 15:41, 17 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
AgataM napisał(a)


Mimo, że palce bolą od ciężaru, ale serce się raduje od tej ilości
Ja jeszcze nie osiągnęłam dojrzałości ogrodniczej, bo nadal jak sroka łapię wszystkie kwiaty które wpadną mi w oko. Później zastanawiam się gdzie je wsadzić W domu już się pogodzili z tym...


Agato, ja mam dokładnie tak samo. Kupuję to co mi się na targach podoba a później zastanawiam się gdzie to posadzić. Kładę to na karb zachłyśnięcia się roślinami pod wpływem O. To zachłyśnięcie jest tak wielkie, że jeszcze nie mam uporządkowanej rabaty a już obsadzam następny wolny teren. Centralnie pod rozłożystym dębem z nazwy wątku. Tym razem jednak sadzę krzewy i drzewka. przydała by się rada kogoś doświadczonego bo o ile byliny można przesadzać to z krzewami już trudniejsza sprawa.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:51, 17 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
marba napisał(a)
Doskonale Cię rozumiem, Wacławie. Mój ogród też jest bardziej spontaniczny, niż uporządkowany. Te uporządkowane są niewątpliwie piękne, ale te spontaniczne wydają mi się ciekawsze.



Basiu, ja jednak chciałbym aby mój Przedogródek Pod Dębem miał przemyślaną i pięknie dobraną kompozycję. Aby rośliny tworzyły nie tylko piękne enklawy ale żeby jeszcze jedne wynikały z drugich. Zarówno co do pokroju, kolorystyki jak i pór kwitnienia. Aby rośliny wspierały się nawzajem. Bardzo podoba mi się Ogród Złudzeń i Niespodzianek, czy ogród Agani(oczywiście nie tylko te)
Niestety mam kłopot z projektowaniem ogrodu.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
marba 16:21, 17 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Pewnie, przedogródek to jak wizytówka domu, powinien nienagannie się prezentować. U mnie przedogródek jest zimozielony, dopiero za domem mogę puścić wodze fantazji.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Anitka 16:35, 17 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)


Tak, już byłem. Bardzo lubię podróżować i dlatego prawie każdy weekend gdzieś wyjeżdżamy. Niekoniecznie daleko.
Paulownia jest śliczna
Za runianki dziękuję. Chroń przed szkodnikami . Mogę się odwdzięczyć irysami lub liliowcami jednak liliowce dopiero po kwitnieniu bo nie wiem gdzie, jakie kolory kwitną.

Rozmawiałem z leśnikiem. Pojutrze mam otrzymać specyfik odstraszający bobry - zobaczę czy zadziała.

Zgadza się: tulipany lubią chłód ( w przeciwieństwie do mnie)


Ja już jestem na etapie ogrodowym "trzy raz pomyśl nim kupisz czy przygarniesz"
Więc w zamian przymnę tylko uśmiech, bo za roślinki się nie dziękuje

Ale ty jeszcze możesz poszaleć zakupowo I szalejesz
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Waclaw 16:44, 17 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anitka napisał(a)


Ja już jestem na etapie ogrodowym "trzy raz pomyśl nim kupisz czy przygarniesz"
Więc w zamian przymnę tylko uśmiech, bo za roślinki się nie dziękuje

Ale ty jeszcze możesz poszaleć zakupowo I szalejesz

Szaleję Anitka, szalejęnie tylko zakupowo
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bogdzia 22:02, 18 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To jutro znów poszalejesz bo spotkanie w Wojsławicach macie . czekam na zdjecia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
daszum 22:11, 18 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacław, zazdroszczę Wam spotkania i nawiązania bezpośrednich znajomości.
Czekam na fotograficzną relację z Wojsławic.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies