Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 15:50, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
To zrób po bokach wjazdu pasy z trawnika, a za pasami obwódki z czegoś co nie wymaga aż tyle światła i nakładów pracy w przyszłości....myślę co by to mogło być......

Wymyśliłam np tojeść kropkowaną( moge się podzielic bo mam sporo, i przed nią np miodunki
Najpierw by kwitły miodunki potem zdobia liśćmi, a kwitnie tojeśc kropkowana


Dziękuję Sylwio.
Na razie z pracami przyhamuję bo mam huk innej roboty. Tę nową część będę urządzał wolniutko.
Obecnie dla mnie jest ważna koncepcja całości. Tej niestety nie mam;-(. Z tym mam największy kłopot. Już sadząc te trzy rośliny zastanawiałem się: "tu, czy nie tu?"
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:05, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Piękne widoki znad rzeki i Twojego przedogródka. Łąka będzie większa, będzie szał na pewno

Pod drzewami można zrobić piękne, duże rabaty. Właśnie trzy dni temu widziałam taki ogród. Jak posortuję zdjęcia to pokażę


Ewo, za uznanie dziękuję. Co do tego "szału" mam poważne wątpliwości ale ... oby się Twoja przepowiednia spełniła
Za inspiracje będę wdzięczny bo na razie nie mam pomysłu jak ten teren urządzić aby dawał wytchnienie, znalazł uznanie w oczach moich i forumowiczów.
Projekt jest najważniejszy. Przekonałem się o tym przy urządzaniu rabaty
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Piotr_ 16:24, 21 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
A u cb wiosennie już jest i pachnąco
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Anda 16:44, 21 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33499
Waclaw napisał(a)


Ewo, za uznanie dziękuję. Co do tego "szału" mam poważne wątpliwości ale ... oby się Twoja przepowiednia spełniła
Za inspiracje będę wdzięczny bo na razie nie mam pomysłu jak ten teren urządzić aby dawał wytchnienie, znalazł uznanie w oczach moich i forumowiczów.
Projekt jest najważniejszy. Przekonałem się o tym przy urządzaniu rabaty


Wacku, ten ogród mam na myśli, a raczej jego zalesioną część, nie tą słoneczną

https://www.ardmediathek.de/ard/player/Y3JpZDovL25kci5kZS85NTM1MWUzMy00YjU5LTQ0ODItOWY3ZS02MjcwM2Y1ZjVmMTI/

https://www.garten-pristin.de/Pristin_150208_klein_1.mp4

Właścicielka jest Polką. Byłam tam trzy dni temu

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 17:10, 21 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gdybym miala taki duzy przedogrodek zrobilabym cos w stylu "Writing Garden" Monty Dona, bardzo mi sie ten ogrod podoba.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
daszum 18:28, 21 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Widzę, że się rozwijasz ogrodowo, roślinki coraz bujniejsze i bogatsze.

W planowaniu nie pomogę, bo z wyobraźnią przestrzenną u mnie kiepsko.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Dorota123 20:49, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Czytam o planach zagospodarowania przestrzennego i zastanawiam się skąd weźmiesz prąd do planowanej fontanny. Może przetransportuj misę bliżej budynku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 21:58, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Wacku, ten ogród mam na myśli, a raczej jego zalesioną część, nie tą słoneczną

https://www.ardmediathek.de/ard/player/Y3JpZDovL25kci5kZS85NTM1MWUzMy00YjU5LTQ0ODItOWY3ZS02MjcwM2Y1ZjVmMTI/

https://www.garten-pristin.de/Pristin_150208_klein_1.mp4

Właścicielka jest Polką. Byłam tam trzy dni temu



Ogród baaardzo mi się podobał. Filmy będę jeszcze wielokrotnie oglądał. Spodobał mi się pomysł z wijącymi się pomiędzy wyspami ścieżkami. O podobnych ścieżkach myślałem. Nie wiem tylko jak je poprowadzić.
W jakiej okolicy jest ten ogród? Jeśli dobrze zrozumiałem, można go zwiedzać. Domyślam się, że trzeba by się było umówić? Od pewnego czasu rozważam wyjazd na Bawarię min. aby zwiedzać ogrody. Być może w tym roku choć tych planów jest już sporo.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:59, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Piotr_ napisał(a)
A u cb wiosennie już jest i pachnąco


Piotrze, bo u mnie wiosna dość szybko zagościła
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:07, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
MartaKozak napisał(a)
Gdybym miala taki duzy przedogrodek zrobilabym cos w stylu "Writing Garden" Monty Dona, bardzo mi sie ten ogrod podoba.

Zaprojektowanych przez niego ogrodów jest tak wiele, że ...osiołkowi w żłoby dano...
Będę podglądał. Może coś skopiuję?
Dziękuję za namiar
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies