Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

abiko 23:00, 11 sie 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Wiem, że Anitka Ci dużo podpowiedziała, jestem bardzo ciekawa jak zakwitną liliowce za rok
A jak zobaczyłam szkółkę i sklepik przy niej to pomyślałam, że Sylwia bym się tam obłowiła I miałam rację
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
daszum 12:10, 12 sie 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacku, na podwórku u mojej Mamy rosną klony, które bardzo lubię. Mam czarno-białe zdjęcie zrobione pod jednym z tych klonów, miałam wtedy 5 lat. Klon od tego czasu niewiele się zmienił, ja bardziej
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 16:08, 12 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
abiko napisał(a)
Wiem, że Anitka Ci dużo podpowiedziała, jestem bardzo ciekawa jak zakwitną liliowce za rok
A jak zobaczyłam szkółkę i sklepik przy niej to pomyślałam, że Sylwia bym się tam obłowiła I miałam rację


O tak! Anitka dała dużo rad. Będę przesadzał zgodnie z jej wskazówkami. Układ jej ogrodu, rozmieszczenie roślin bardzo mi odpowiada.

Szkółka jest w Opolu, więc... może... przy jakiejś okazji...

Liliowce lubię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:11, 12 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacku, na podwórku u mojej Mamy rosną klony, które bardzo lubię. Mam czarno-białe zdjęcie zrobione pod jednym z tych klonów, miałam wtedy 5 lat. Klon od tego czasu niewiele się zmienił, ja bardziej


I drzewa się zmieniają i my, i po nas ...Panta rhei.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 22:50, 12 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Wacku, piękno Twoich ogrodów ( wyczytałam, że nie jest tylko jeden) najlepiej pokazała Anitka. Liliowce nad stawem zachwycają. Masz takie piękne miejsca, do zakochania. Pozazdrościć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 06:45, 13 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Waclaw napisał(a)

Piękne kępy hostowe.
I dziur brak. Chyba slimkow nie masz.
Lilie tez śliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 17:36, 13 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
Wacku, piękno Twoich ogrodów ( wyczytałam, że nie jest tylko jeden) najlepiej pokazała Anitka. Liliowce nad stawem zachwycają. Masz takie piękne miejsca, do zakochania. Pozazdrościć.

Basiu, moje ogrody nie dorównują wielu na O. Ten ze stawem jest naturalistyczny. Moja pielęgnacja ogranicza się do koszenia trawy i plewienia brzegu stawu. To plewienie jest zbyt rzadko.
Przedogródek zajmuje mi więcej czasu bo jest przed domem i staram się aby "jakoś wyglądał". Tu poświęcam już więcej czasu. Mam jedynie kłopot z rozplanowaniem i doborem roślin.
Trzecia działka - leśna. Tam w zasadzie, poza koszeniem trawy nic nie robię. Posadziłem rząd hortensji i róże pnące. Nawet nie podlewam wystarczająco przez co róże nie kwitną tak jak mogłyby gdyby miały wystarczająco dużo wody. Ponieważ zbyt długo tam nie byłem, trawa wyrosła po kolana. przez to nie za bardzo mi się chce tam jechać. Czekam na jesień bo ona ( ta działka ) najlepiej jesienią wygląda gdy buki się przebarwiają.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:40, 13 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Piękne kępy hostowe.
I dziur brak. Chyba slimkow nie masz.
Lilie tez śliczne


W tym roku wielkość host jest optymalna. Ślimaków nie za wiele dlatego dziur nie ma.
Lilii mam trochę i za radą Dorotki z Mojego Małego Ogródeczka - dokupiłem. Już wychodzą z ziemi.
Obecnie rozwożę kompost na rabatę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 22:20, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Widzę, że masz ładne hortensje, które wyhodowałeś z patyczków, mnie w tym roku też kilka się ukorzeniło. Liliowcami czarujesz, zastanawiam się dlaczego te przesadzone mają tak podniesioną ziemię. Myślę, że podczas podlewania wszystka woda będzie spływać obok. Chyba, że masz inną teorię na ten temat.
Spodobał mi się Twój wpis u Sylwii odnośnie podejścia do prac ogrodowych i przyjemności życiowych. Mam podobnie do większości punktów, gorzej z wyjazdami.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:04, 15 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorotko,
co do podniesionej ziemi to chyba zrobiłem błąd. Otóż tworząc rabatę zdjąłem darń. Później przekopałem ziemię w tym miejscu. Ponieważ opróżniam duży kompostownik mam dużo kompostu. Nasypałem po kilka taczek na każdą rabatę myśląc, że ziemia osiądzie. Jednak już przy sadzeniu karp liliowców zauważyłem, że jednak tej ziemi jest zbyt wiele. Sporo odebrałem ale chyba za mało. Rabaty będą podniesione. Woda spływała nie będzie ale trochę się obawiam czy nie będą przesychać.

Co do wyjazdów to wczoraj po pracy, zainspirowany lekturą o familii Raczyńskich porwałem Ż. na wycieczkę do ich pałacu w Rogalinie. Wieczorem poszliśmy na rynek w Poznaniu. Dzisiaj było zwiedzanie pałaców w Rogalinie i Czartoryskich w Gołuchowie. Ponieważ ogrodnika ciągnie do ogrodów, po drodze zwiedziliśmy park w Kórniku a późnym popołudniem jeszcze ogród botaniczny w Poznaniu. Fotorelację zamieszczę po powrocie do domu.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies