Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

sylwia_slomc... 21:51, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
O wycieczka była Dziękuję za Gunnerkę Mówiłam, że nasz botanik przy Wojsławicach wypada słaboAnitka cudowny ogród ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 08:27, 04 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Waclaw napisał(a)
Byłem wczoraj w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Myślę, że obecny czas to nie najlepszy termin na zwiedzanie tego ogrodu.

Fajne,że sobie tak podróżujesz.
Fajne i ładne miejsca i roślinki sobie pooglądałam.
Moje obrazki włoskie ani razu mi nie zakwitły .Nie wiem czemu.A mma je z 7 lat.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 16:01, 04 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
greg66 napisał(a)
Wacku szkółka znajoma, teraz tam bywam co drugi dzień a dzisiaj to nawet pomagałem sprzedawać nie było szefowej a jakieś panie myślały że ja jestem od kwiatów to i pomogłem im wybrać parę rzeczy a potem wyprowadziłem z błędu, że ja to tylko klient jestem, maja szałwie omszałą w bordowym kolorze, jeszcze takiej nie widziałem, młode sadzonki ale juz pokupowałem


Spacerując po szkółce rozglądałem się czy Cię nie spotkam.
To miłe czuć się tak dobrze w szkółce, że doradzasz w sprzedaży. Jestem pewien, że miałeś wielką frajdę występując w tej, niecodziennej roli.
Pojechałem głównie z myślą o zakupie brunnery ale niestety nie było. Dopiero tworzą sadzonki. Będzie za jakiś czas.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:10, 04 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, busz liliowcowy i daliowy nad stawem przepiękny
Oj, tajniaczyłeś się z przedogródkiem, trzeba było Anitki, żeby pokazać jego piękno
Masz już dojrzały ogród do zachwycania się nim


Nie, Grażynko. Żaden z moich ogrodów nie jest dojrzały. Terenem nad stawem zajmuję się już wiele lat. Najpierw był zadbany bo miałem pracowników z którymi to miejsce stworzyłem. Później rozne koleje losu i staw był zaniedbany. Po odkryciu Ogrodowiska zabrałem się za niego od nowa ale już sam. W Przedogródku niedawno stworzyłem jedną rabatę na której misz masz. Ciasno. Traktuję ten kawałek jak przechowalnię roślin.
W tym roku zbudowałem rabatę cienistą ale już zauważyłem, że nieprawidłowo ją obsadzam. Potwierdził to także ekspert Bedę sie stosował do jej rad.
Dwa tygodnie temu zrobiłem kolejne dwie rabaty ale jeszcze nie są obsadzone. Już wiem jak. Będą na niej liliowce. Tych mam dużo na działce ze stawem.
Anitka wydobyła z moich rabatek to czego ja nie widziałem. A może pokazywałem inaczej?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:19, 04 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
O wycieczka była Dziękuję za Gunnerkę Mówiłam, że nasz botanik przy Wojsławicach wypada słaboAnitka cudowny ogród ma

Lubię wycieczki może nawet bardziej niż ogród.
Ogród botaniczny w Krakowie miałem zamiar odwiedzić już dawno. Zaproszenie Anitki i Grzegorza tę wizytę przyspieszyło.
Rzeczywiście ogród nie jest najpiękniejszy jaki widziałem ale ma potencjał. W czasie spacerów po nim nasunęła mi się taka refleksja: jak by on wyglądał gdyby włożyć weń sporo pieniędzy? Jednak przykład Wojsławic i ogrodu botanicznego we Wrocławiu ( to dwa oddziały tego samego gospodarza) zdaje się przeczyć tezie, że tylko pieniędzy tam brak. Może bardziej brak dobrego zarządzającego?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:23, 04 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Fajne,że sobie tak podróżujesz.
Fajne i ładne miejsca i roślinki sobie pooglądałam.
Moje obrazki włoskie ani razu mi nie zakwitły .Nie wiem czemu.A mma je z 7 lat.


Lubię podróżować.
Te obrazki to bardzo ciekawa roślina. Obecnie były jedynie kwiatostany, bez liści. Albo już były i zostały oberwane albo dopiero będą. Jeśli spotkam to być może kupię.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 16:57, 04 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Ogrodem botanicznym w Krakowie zajmują się głównie studenci pewnie też dlatego jest jak jestZrządzający z głowa to podstawa, bo pieniądze chyba są skoro szklarnia nowa powstała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:49, 04 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Podzielam Twoje zdanie o zarządzającym.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 21:34, 04 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Dobry zarządzający nawet bez dużych funduszy może dużo zdziałać. Jakby Sylwia takim ogrodem się opiekowała na pewno o każdej porze roku zachwycałby kolorami.
Anitka pokazała Przedogródek, ale i ty pokazałeś jej ogród z trochę innej perspektywy. Jej rady są naprawdę cenne. Podziwiam jej wyczucie i smak.
Wojsławice z tymi łanami liliowców przepiękne. Nie wiem czy o tej porze roku nie podobają mi się bardziej niż wiosną z rododendronami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:52, 04 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Gosiu przeceniasz chyba moje możliwości
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies