Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kret, krety - sposoby na kreta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kret, krety - sposoby na kreta

daria1980 15:50, 08 lip 2016


Dołączył: 07 lip 2016
Posty: 8
Pomysł naprawdę fajny. Ja natomiast długo stosowałam nawóz o zapachu lawendy, był całkiem ok, tylko jak wiadomo zwierzę z czasem się przyzwyczai do tego zapachu i nie działa tak jak potrzeba, ale mąż mnie w końcu przekonał do zamontowania siatki przeciw kretom i na szczęście mam już z głowy te szkodniki
laurka1990 15:15, 12 lip 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 6
Fakt, nie ma nic lepszego na kreta jak zamocowanie pod trawnikiem siatki plastikowej. Jest to wydatek, ale starcza na lata, bo jednak plastik długo się rozkłada.
kartoflisko 16:47, 19 paź 2016

Dołączył: 19 paź 2016
Posty: 8
Zgadzam się ww pełni z moją przedmówczynią, że najlepszym lekarstwem na krata jest siatka, którą najlepiej jest rozłożyć przed zasianiem trawy. Jeśli ktoś jednak tego nie zrobił w miarę wcześnie pozostają mu wynalazki typu butelka na drucie czy takie specjalne płapki na krety.
Gardenarium 21:48, 20 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja mama zbierała i aplikowała "herbatę" z petów. Nie wiem czy pomaga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wojtasdawid 16:31, 28 lis 2016

Dołączył: 28 lis 2016
Posty: 1
Oto tradycyjne metody pozbycia się kretów i przyczyny dla których musiałeś szukać nowych sposobów:

sierść psa (pies jest jego naturalnym wrogiem)– działa na
krótko – kret jest inteligentny i szybko orientuje się, że to nie pies,
tylko podpucha

karbid, nafta, spaliny i inne środki zapachowe – ponieważ sieć
korytarzy ma długość kilkuset metrów, kret po prostu oddala się w
odleglejsze zakątki i kiedy smród wsiąknie w ziemię, wraca i dorabia
parę kopców wentylacyjnych.

zalewanie wodą – kret znakomicie pływa, a powódź w korytarzach
najczęściej przeczekuje w kopcu nad powierzchnią ziemi. Swoje gniazdo,
najczęściej zabezpiecza przed powodzią studnią chłonną.

opryski trawnika substancją chemiczną – narażają otoczenie na
zatrucie, konieczność kwarantanny na owoce z ogródków sąsiadujących z
trawnikiem. Ponadto trzeba je powtarzać co jakiś czas, ponieważ
substancje te się rozkładają po ok. 14 dniach.

pułapki zwykłe i pirotechniczne – dzięki czułemu węchowi kret
potrafi wyczuć obce zapachy i zazwyczaj je omija. Co prawda udaje się
przy ich pomocy złapać lub ogłuszyć co jakiś czas pojedyncze osobniki,
ale do opuszczonej gotowej sieci korytarzy prawie natychmiast wprowadza
się następny kret lub nornica.

wiatraczki, butelki na kijach itp. - dźwięki i drgania z tych „urządzeń” działają odstraszająco ale tylko wtedy gdy wieje wiatr.


urządzenia dzwiękowo wibracyjne-ten okazał się jako jedyny skuteczny



pozdrawiam
sylwia_slomc... 10:41, 30 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
A u mnie urządzenie dźwiękowe nie zadziałało i kret rył obok....już w to nie wierzę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
xmen 18:46, 17 lut 2017

Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 1
A ja umieszczam ten tekst na kilku poczytnych forach jako przestroga !!!
Z przerażeniem zauważyłem, że na Allegro, OLX itp. Sprzedaje się na skalę można powiedzieć masową, preparat Quickphos jako ,,taki tam sobie środek na krety i nornice”. Podobnie rzecz ma się z polecaniem go na forach. Oto kilka prawdziwych informacji.
Dla wszystkich rozważających zakup cytuję wycinek informacji o produkcie zawartej w zezwoleniu na obrót wydanym przez MRiRW. Dodać jeszcze należy, że każdy sprzedający ten środek osobie bez zezwolenia na zakup, oraz osoba nabywająca bez uprawnień środek, popełnia PRZESTĘPSTWO. A przecież każda transakcja dokonana przez telefon lub aukcję jest ewidencjonowana i możliwa do udowodnienia bez najmniejszego problemu.
Q U I C K P H O S P E L L E T S 56 GE
DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ PRZESZKOLONE EKIPY
Środek owadobójczy, roztoczobójczy i gryzoniobójczy w formie pastylek
emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń, materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów, w silosach, na barkach i w ładowniach statków.
Określenie toksyczności:
DLA LUDZI BARDZO TOKSYCZNY !!!
dla organizmów wodnych - bardzo toksyczny.
(R11) Środek wysoce łatwopalny.
(R15) Kontakt z wodą uwalnia skrajnie łatwopalne, toksyczne gazy.
(R26/28) DZIAŁA BARDZO TOKSYCZNIE PRZEZ DROGI ODDECHOWE !!!

Pomyślcie, czy warto ryzykować życie własne, bliskich, oraz ewentualną wizytę policji i konsekwencje karne.
TEN ŚRODEK TO ZABÓJCZY GAZ !!!
A NIE TRUTKA NA KRETY I NORNICE DO UŻYCIA DLA KAŻDEGO.
Nie istnieje żaden lek, ani antidotum na tę truciznę !!!
Zastanówcie się, zanim tę zabójczą truciznę polecicie z załączoną buźką, puszczającą przymrużone oczko.
Na prawdę z gryzoniami można sobie poradzić stosując bezpieczne środki, lub innymi sposobami opisanymi powyżej.
kasia__77 13:59, 11 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21
Witam, Pod trawnikiem mam siatkę więc generalnie kopców nie ma, poza kilkoma miejscami, gdzie wykonawca źle położył siatkę. Np. moim zdaniem powinna być mechanicznie przytwierdzona co podmurówki płotu czy płyty tarasu, bo tu czasami wyłażą.
Problem pojawia się w każdym miejscu gdzie coś chcę posadzić, zrobić rabatę, aż strach cokolwiek ruszać... Żeby coś posadzić siatkę muszę wyciąć w tym miejscu. Staram się to robić minimalnie i dokładać jeszcze wokół pasy siatki na zakład, ale i tak prawie zaraz po posadzeniu mam kretowisko, ręce opadają.

Wymyśliłam sobie, że może rabatę zrobić w następujący sposób. Wybrać ziemię pod rabatą dość głęboko i wyłożyć szczelnie siatką (wręcz z zabetonowaniem brzegów), stworzyć taki jakby kosz i w tym dopiero sadzić. Ewentualnie ponieważ obrzeże będzie z kostki granitowej myślałam żeby unieść jeszcze na powiedzmy 2 kostki rabatę ponad trawnik, żeby nie przeszedł wierzchem. Pytanie czy ktoś coś takiego praktykował i czy myślicie, że ma to sens?

I jeszcze jedno w zeszłym roku miedzy trawą a siatką odkrywałam takie cuda jak na zdjęciu, czy to któryś z przysmaków kretów o których pisaliście?



adkawi 21:20, 17 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Moja teściowa nakłada plastikową butelkę lub puszkę na metalowy pręd włożony do kopca.Takie coś powoduje drgania i odstrasza kreta.Stare sprawdzone i działa .
____________________
Adrianna
Gardenarium 21:21, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na rabaty nie kładę siatki, to nie ma sensu. Tylko pod trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies