Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kret, krety - sposoby na kreta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kret, krety - sposoby na kreta

Alfaro 08:45, 16 cze 2015

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 40
Witajcie
Jak pisałem kiedyś , jestem zwolennikiem rozwiązań skutecznych.
I ja poszedłem drogą o której pisałem, czyli chemia na robaki
Informacja dla Kozy - kiedy ja poszedłem do dobrego sklepu ogrodniczo-rolniczego i zapytałem się o Dursban - Pan tylko uśmiechnął się i mówi " a co , kreta chcemy wygonić ".
I dał mi srodek który nie kosztuje jak Dursban ok. 200 PLN, tylko jakiś odpowiednik za bodajże 48 PLN. Opryskałem gdzies w kwietniu powierzchnię trawnika i pas 2-3 m wokoło. Dla ortodoksów - kretowi zostało jeszcze kilka tysięcy metrów powierzchni żerowania .
Po oprysku aktywność kreta zdecydowanie zmalała, widać było że szuka pożywienia ale nie znajduje. Od ok.1,5 miesiąca nie mam żadnych nowych kopców.
Proponuję isc w tym kierunku, a nie bawic się w pułapki, odstraszacze itp.
Skoro w walce z mszycami, gąsienicami, i innymi niewątpliwie cennymi dla ekosystemów elementami łańcucha pokarmowego używamy jako ogrodnicy broni smiercionosnej w postaci insektycydów, nie na miejscu są skrupuły w stosunku do kreta .

Jak będę na działce to podam informację jak się to moje cudo nazywało .


Opryskiwacze w dłoń


____________________
Niemozliwe to jest zrobić jajko z jajecznicy
HANNYA33 17:15, 16 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Witam.

Niestety nie znalazłem lepszego zdjęcia, zdjęcie zrobione było w lutym tego roku na drugim planie widać ile jest kopców zrobionych przez kreta około 30 szt. Na całej działce na pewno grubo ponad 50, a może i więcej nie liczyłem szkoda czasu


Trochę się denerwowałem tym, i zacząłem szukać w necie jak pozbyć się kreta, najlepsze metody i znalazłem coś takiego jakiś idi..ta napisał że najlepsze są widły, ja z jego rady nie skorzystałem, po prostu grabki w dłoń i rozgarniałem kopce zrobiłem też w rogu działki duży kompostownik, może tam się przeniósł



Jeszcze w maju było tak


A teraz jest tak


Więcej zdjęć w wątku u mnie.
A więc zastanówcie się czy warto walczyć z kretem

____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 17:23, 16 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
waldek727 napisał(a)

A więc po części najskuteczniejszą metodą na kreta okazał się mój sposób.
...przytulić, pomiziać za uszkami bo bardzo lubi, pogłaskać delikatnie aksamitne futerko...
Pozbędziesz się kreta, zaraz będziesz miała problemy z nornicami które bardzo szybko zadomowią się w jego korytarzach.



Co zrobić aby kret znów powrócił
Ja już grabki wyrzuciłem
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
KozaLKS 17:39, 16 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 24
Alfaro napisał(a)
Witajcie
Jak pisałem kiedyś , jestem zwolennikiem rozwiązań skutecznych.
I ja poszedłem drogą o której pisałem, czyli chemia na robaki
Informacja dla Kozy - kiedy ja poszedłem do dobrego sklepu ogrodniczo-rolniczego i zapytałem się o Dursban - Pan tylko uśmiechnął się i mówi " a co , kreta chcemy wygonić ".
I dał mi srodek który nie kosztuje jak Dursban ok. 200 PLN, tylko jakiś odpowiednik za bodajże 48 PLN. Opryskałem gdzies w kwietniu powierzchnię trawnika i pas 2-3 m wokoło. Dla ortodoksów - kretowi zostało jeszcze kilka tysięcy metrów powierzchni żerowania .
Po oprysku aktywność kreta zdecydowanie zmalała, widać było że szuka pożywienia ale nie znajduje. Od ok.1,5 miesiąca nie mam żadnych nowych kopców.
Proponuję isc w tym kierunku, a nie bawic się w pułapki, odstraszacze itp.
Skoro w walce z mszycami, gąsienicami, i innymi niewątpliwie cennymi dla ekosystemów elementami łańcucha pokarmowego używamy jako ogrodnicy broni smiercionosnej w postaci insektycydów, nie na miejscu są skrupuły w stosunku do kreta .

Jak będę na działce to podam informację jak się to moje cudo nazywało .


Opryskiwacze w dłoń




Alfaro -pytanie do ciebie : Wykonywałeś oprysk ręcznym opryskiwaczem czy może podlewałeś ogród konewką? Jeden zabieg wystarczy? Nie wiem o jakiej ilości Dursbanu mówimy ale ja teraz za 1L tego środka płaciłem 45zł.
____________________
Kamil -Bezstresowo - powoli do przodu...Działka****Ogródek przy domu
waldek727 06:10, 17 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587

waldek727 napisał:

A więc po części najskuteczniejszą metodą na kreta okazał się mój sposób.
...przytulić, pomiziać za uszkami bo bardzo lubi, pogłaskać delikatnie aksamitne futerko...
Pozbędziesz się kreta, zaraz będziesz miała problemy z nornicami które bardzo szybko zadomowią się w jego korytarzach.




HANNYA33 napisał:
Co zrobić aby kret znów powrócił
Ja już grabki wyrzuciłem


Powiedz to Piotr krecikowi, a nie mnie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 06:38, 17 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KozaLKS napisał(a)


Alfaro -pytanie do ciebie : Wykonywałeś oprysk ręcznym opryskiwaczem czy może podlewałeś ogród konewką? Jeden zabieg wystarczy?

Kamil.
Ilość oprysków Dursbanem jest nieograniczona. Wszystko zależy od tego, po której z kolei aplikacji doglebowej będziesz wymagał dożylnego podania pralidoksyny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Alfaro 09:02, 18 cze 2015

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 40
W zasadzie w czasie wykonywania oprysku korzystałem z dwóch "narzedzi"
Ręczny opryskiwacz z lancą "wielokrotną", to wykorzystuję czasami do oprysku trawnika i wcześniej herbicydowania przed założeniem trawnika.
Oraz chłopaka mojej córki, którego musiałem instruować - idź wolniej żeby zwiększyć dawkę na m2 .

Ale po jednokrotnym zabiegu miałem już sukces, a trawa nie pożółkła. Dawki na ha nie pamiętam, znając siebie było tyle na opakowaniu + jeszcze ciutek dla pewności .

____________________
Niemozliwe to jest zrobić jajko z jajecznicy
Kafita 10:23, 07 sie 2015

Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 1
Mnie zainteresował pierwszy sposób z tego tekstu: []. Siatki zakopane pod ziemią. Myślicie że to dobry patent jest? Roboty pewnie sporo, ale jak z rezultatami? Bo u mnie kretki so jakiaś plaga egipska, sodomska i gomorska
Salvada 10:49, 07 sie 2015

Dołączył: 05 sie 2015
Posty: 5
Metalowy pal w ziemię i na to butelkę.
____________________
Alfaro 11:36, 17 sie 2015

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 40
z tą butelką to nie byłbym taki pewny
ale może metalowy pal w ziemię


u mnie oprysk przestał działac, i kret znowu na trawnik wchodzi. Trzeba będzie oprysk powtorzyć
____________________
Niemozliwe to jest zrobić jajko z jajecznicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies