Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

Madzenka 22:28, 31 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Laurka złote dziecko
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 22:39, 31 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Moja też zbiera ślimaki i niestety za bardzo sobie wzięła do serca, że one "zjadają mamy roslinki" i co znajdzie to rozgniata. Ble! Jakoś musze ją oduczyć chyba. Chociaż z drugiej strony...
A szukam Sugar Plum. Tutaj to wszędzie tylko Palace Purple i Caramel można kupić. No czasem tez jakieś śliwkowe odmiany, ale ja chcę śliwokową przydymioną srebrem. I takiej nie ma. Buuuu!
____________________
ogród w Holandi
GabiK 23:09, 31 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ślimaki mają pełno nawłoci za płotem, a przychodzą zżerać moje jeżówki.

Laura to ciągle by chciała ze mną nawozić i podlewać. Taka pomoc jest urocza i uciążliwa.
Wzięła sobie do serca, że od tego roślinki rosną i rozszerzyła tę teorię.
Podłewałyśmy dzisiaj paski i donice przed domem. Zamoczyłam chodnik. A Laura do mnie z pretensjami:
- Chodnik pomoczyłaś, wytrzeć trzeba.
- Wyschnie.
- ale on jest mokry i będzie rósł i rósł i będzie wielki i co my zrobimy?

Nie bardzo uwierzyła, że chodnik nie urośnie.

*
Stanęła z konewką przy zdechławej żurawce i podlewa. Po czym oświadcza, że teraz będzie stać i pilnować, żeby roślinka urosła. Trzeba dać jej jeść, żeby była piękna i zdrowa.

*

W weekend majowy chodzimy po ogródku i Laura proponuje, że mnie podleje. I urosnę taka zdrowa, piękna i wieeeelka. Pytam, jak się będzie przytulać i buzi dawać, jak będę tak wysoko. Niezbita zupełnie z tropu, bez chwili wahania stwierdza: będę Cię przytulać za gałązkę.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 09:40, 01 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Swietna jest Laurka U nas na razie slimakow niet - tfu tfu - pby tak dalej

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 22:04, 01 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tak na szybko dalej żurawki i lecę się na jutro szykować. Rano Danusia, a potem wesele. Będzie dzień pełen wrażeń.

Cały czas 11 maja:

- midnight rose



- Root Beer


- Georgia Peach jeszcze skromnie



- a to jakaś żuraweczka
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 22:11, 01 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376

- żuraweczka Sweet Tea


Teraz specjalnie dla Agaty śliwkowe piękności. Szaleją, pięknie odbiły. Nie jestem pewna, jak lecą po kolei, ale jest tam Velvet Night, Plum Pudding, Amethyst Mist.

Z pod tej na pierwszym planie wyleciała karteczka, nie wiem, która to. Ta wyższa z żyłkami to Velvet Night.


Ta w środku to Shanghai:






____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
agata_chrosc... 22:38, 01 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Wielkie dzięki Gabik! Velvet Night wygląda prawie dokładnie tak, jak sobie wyobrażam moje żurawki I takie piękne, duże, gęste! Czy ja je w końcu tu dopadnę???!!!
I jeszcze chciałam dodać, że bardzo mi się podobał tekst Laury na temat gałazki, przy pomocy której będzie się do Ciebie przytulać. Kiedy moje dziecko uparte wreszcie zacznie mówić po polsku???
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 23:29, 01 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabi gdzie kupowałaś żurawki, masz takie niespotykane odmiany???
Czy ja już o to nie pytałam????
A jutro dzień pełen wrażeń, święto róż, wesele. Pewnie foty poczekają ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
GabiK 23:50, 01 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Agatko, ona mnie będzie za gałązkę ściskać. Jak urosnę taka wielka jak drzewo, to będę miała jakieś gałązki.
W ogóle Laura wrażliwa ogrodniczo się zrobiła: jedziemy a ona zachwyca się kwiatkami, albo nagle mówi podoba mi się to drzewo, to zielone.


Marzenko, nie pamiętam, czy pytałaś, ale ja już parę razy pisałam. tutaj i w wątku o zakupach z internetu. Prawie wszystkie moje żurawki są z Florini.

Poczekajcie, aż zobaczycie żurawki obecnie. Sama nie wierzę, że tak rosną.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Wieloszka 00:07, 02 cze 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No ładne te zdjęcia żurawek, ale wciąż z 11 maja, a Ty wciąż obiecujesz nowe i chała ! No jeszcze jutro masz taryfę ulgową w związku z Dniem Pełnym Wrażeń, ale potem koniec, musisz pokazać jak te żurawki naprawdę wyglądają!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies