Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

Wieloszka 11:56, 30 maj 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No to donice spełniły swoją rolę - tak przyciągają wzrok, że na płot nikt zupełnie nie zwraca już uwagi . Musiałam się cofnąć do zdjęć, żeby zobaczyć o jakim płocie mowa .
No to aktualne zdjęcia prosimy!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
bociek 21:28, 30 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Aga, te donice sa obledne, mowie Ci.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
GabiK 00:23, 31 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tawułki rosną bez opamiętania. Zastanawiałam się, czy w ogóle wyjdą z ziemi po zimie, a tu proszę:







W kącie parzydło leśne, które w zeszłym roku było maleńką kępką, o wysokości 10 cm:




Pod płotem kokoryczka - ominęła włókninę, która jeszcze tam leży i znalazła drogę na powierzchnię:

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 10:11, 31 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale ładne tawułki! I kokoryczka! Kwitła? Rośnie u Ciebie wszystko Gabrysiu, a tu zmiany się szykują!
Wiesz już kiedy? pozdrówka!
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 20:40, 31 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kokoryczka kwitła, tawułki teraz się szykują. W zeszłym roku po posadzeniu nie kwitły. Kwiatostany jakby im zaschły i się nie rozwinęły.

A tu żurawki zregenerowane po zimie - zdjęcia są z 11 maja:

Tiramisu:




Caramel:




Pinot Gris:




Southern Comfort:




Funkie wystawiają główki:


____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
shrekol 20:47, 31 maj 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Tawułką odpowiada Twoja wilgotna gleba No żurawki niezłe są też się zadomowiły widać
____________________
Konstancja30 20:58, 31 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
no i mam dowód ... stara prawda "małe jest piękne" nawiązując do tytułu wątku sprawdza się ... donice już chwaliłam ... teraz rabaty ... moje tawułki też rosną ... martwią mnie od wczoraj zaczęły im się niektóre liście marszczyć ... boje się że mogą nie zakwitnąć bo kwiat już jest i oby nie został taki jaki jest ... jutro muszę to spróbowacć "obfocić"
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
GabiK 21:00, 31 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Przemek, niezłe to żurawki są teraz. Na tych zdjęciach są jeszcze zabiedzone.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
agata_chrosc... 21:31, 31 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Gabik, ale fajnie wszystko odbija i na dodatek tak trochę jak u mnie Bo ja tez tawułki w zeszlym roku posadziłam - takie gołe korzonki bez jednego listka nawet. I z tego chyba dwie jakieś liście w ogóle wystawiły, a jedna miała jeden mizerny kwiatek. Natomiast w tym roku ogarnąć ich nie można! Giganty! I pocieszyłaś mnie w sprawie parzydła! Bo ja na wiosnę posadziłam dwa za bukszpanami. I wydawało mi się, że jak nic zaraz wielkie kwiaty będą. A tymczasem owszem rosną, ale ciągle ich zza bukszpanów nie widać. Ale jak piszesz, że u Ciebie też w pierwszym roku małe były, a teraz idą szybko, to mam nadzieję , że u mnie też jak z tymi tawułkami będzie No i żurawki piękne. A ja tych swoich upatrzonych znaleźć nie mogę I wygląda na to, że z Polski sprowadzę. No wozić drzewo do lasu!
____________________
ogród w Holandi
GabiK 22:21, 31 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A jakie chcesz odmiany?

Jak dobrze mieć pomocnika. Dzisiaj jak wróciliśmy z pracy Laura oświadczyła, że ślimaki chodziły po naszych roślinach i że pozbierała z ciocią. Rzeczywiście, w słoiku złapane 2 były. Niech zbiera, ja się brzydzę tych oślizgłych paskudztw.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies