Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Cwieku 08:12, 17 sie 2018

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
szopo napisał(a)

Twoje brzozy zaatakował kornik.


Jakieś sprawdzone sposoby walki z tym szkodnikiem? Nie chciałbym doprowadzić do wycinki :/
Pszczelarnia 17:19, 16 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy można w szkółkach kupić od razu wielopniową b. 'Doorenbos' czy lepiej kupić 3 i posadzić do jednego dołka - żeby uzyskać efekt bukietu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 19:31, 16 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można kupić wielopniowe, śliczne.

Link

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaKuz 19:03, 18 lis 2018

Dołączył: 18 lis 2018
Posty: 2
Witam! Kocham brzozy, ostatnio zakupiłam kilka niewysokich odmian min. brzozę Gracilis. Bardzo zależało mi na drzewku nie szczepionym poniewaz najbardziej podoba mi się ich naturalny pokroj, obdzwonilam bardzo dużo szkołek, niestety wszędzie szczepione na pniu na wys okolo 150cm i wyzej. Kupilam. Drzewka wyglądają jak patyk z czuprynką a ja bardzo chcę aby one szły w górę i nie tworzyly parasola. Czy jest mozliwe poprowadzenie ich aby rosly jeszcze co najmniej 2m. Mam tez Laciniaty. One z kolei szczepione są na dole mają 160cm wys i wyglądają bardzo dobrze ale czy one będą jeszcze rosly? Nie znam się kompletnie na tych szczepieniach. A moze jest mozliwe pozyskanie z nich nasion i wysianie ich, czy moze zakup nasion lub sadzonek ale nie szczepionych? Proszę o podpowiedzi ja choruje na nie!
ZbigniewG 14:35, 21 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900

Ewa dasz radę
Pierwsza to Laciniata wystarczy (o ile się pojawią) wycinać dodatkowe przewodniki lub grubsze gałęzie boczne idące do góry
Druga to Yungii którą systematycznie podwiązując w pion wybrana gałązkę kształtujesz przewodnik i sylwetkę (tniemy oczywiście lipiec sierpień ). Jeżeli można poradzić sobie z silnie rosnącą Yungii to z Gracilis jeszcze łatwiej
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
EwaKuz 10:25, 26 lis 2018

Dołączył: 18 lis 2018
Posty: 2
Dziękuję za podpowiedź, wykorzystam Pana sposób, skoro z Yungi tak u Pana wygląda . Choć nie mogę się już doczekać wiosny i pierwszych efektów :, poczekam - ogród uczy cierpliwości. Dziękuję za zdjęcia.
magda19831 11:29, 17 lut 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Czy moje brzozy to odmiana doorenbos ? Są prowadzone jako wielopniowe, ale martwi mnie fakt ze pień jest bialy cześć gałęzi bocznych równie, a niektóre gałęzie są brązowe/oliwkowe.



____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
pawel_snopek 12:55, 17 lut 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja bym wszystkie te dolne gałęzie wyciął z racji że większość to są odrosty od podkładki ale może się mylę więc trzeba poczekać na kogoś mądrzejszego .
____________________
Paweł - Ogród pod górą
magda19831 13:22, 17 lut 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
pawel_snopek napisał(a)
Ja bym wszystkie te dolne gałęzie wyciął z racji że większość to są odrosty od podkładki ale może się mylę więc trzeba poczekać na kogoś mądrzejszego .


Czy teraz byłby dobry czas ba wycięcie tych gałęzi ? Miejsca po odcięcie zabezpieczyć jakimś środkiem czy nie jest to konieczne?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
pawel_snopek 13:50, 17 lut 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Niestety na przedwiośniu Brzóz się nie przycina z powodu zbyt dużego wyciekania soków z tym zabiegiem musisz poczekać do czerwca i wtedy dopiero je możesz wyciąć a zasmarować możesz maścią ogrodniczą i powinno być wszystko ok
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies