Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

KasiaBawaria 08:29, 17 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pawel, to co pisza glupoty?Ta moonbeam ma byc mala.Taka polowa Doorenbos. Esveld ma je bodajze.
____________________
Zapraszam na kawe
pawel_snopek 10:37, 17 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Kasiu ja mówiłem o odmianach wysokich oraz o podstawowych formach a jak się nie mylę to ta brzoza co rośnie u ciebie jest brzozą brodawkowatą. Te odmiany co wymieniłaś rosną dużo niższe więc można by się pokusić i je posadzić koło domu ale raczej bym odradzał sadzenie bardzo blisko budynku. Co do nowych odmian brzóz to ostatnio pojawiło się ich bardzo dużo i jest sporo takich które osiągają niewielkie rozmiary.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
KasiaBawaria 08:27, 18 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To sie dogadalismy Bardzo blisko domu to nie bedzie. Ale moja dzialka jest waska i z jednej strony dom, a z drugiej tuje i ulica dojazdowa. I sie mecze czy wcisne tam brzozy czy jednak nie. Nie chcialabym z czasem ich usuwac. Krzywa jablonka bedzie usuwana,juz jedna w tamtym roku zostala usunieta.Pozostalosc po poprzednich wlascicielach. Jest za blisko ogrodzenia posadzona. A domek dla dzieci bedzie stal max. 3 lata. I mysle czy rabate przedluzyc po prawej stronie, czy w przyszlosci brzozy na trawniku posadzic.I czy wogole nie bedzie tego za duzo

____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 08:49, 18 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Konieczki napisał(a)
Danus jestes kochana, wiem ze trzeba ti zrobic z glowa (a te przewodniki to chodzilo mi o korone). Chcialabym aby to byla popristu brzoza
Poczekam tylko na mrozny suchy dzien bo u nas siapi caly dzien



Brzozy obcinamy dopiero po wypuszczenie i rozwinięciu liści bo wcześniej bardzo płaczą mimo zasmarowaniaran i niekorzystnie to wpływa na nie. Najlepszym terminem jest czerwiec-wrzesień.
Przeczytaj o obcinanie brzoz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pawel_snopek 10:08, 18 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja bym rabatę po prawej przedłużył i w niej spokojnie posadził brzozy masz spory kawałek do domu i ta przedłużona rabata pozwoli tobie na posadzenie nawet większej ilości brzóz
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Konieczki 21:38, 18 sty 2018


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
ElzbietaFranka napisał(a)



Brzozy obcinamy dopiero po wypuszczenie i rozwinięciu liści bo wcześniej bardzo płaczą mimo zasmarowaniaran i niekorzystnie to wpływa na nie. Najlepszym terminem jest czerwiec-wrzesień.
Przeczytaj o obcinanie brzoz.


No wlasnie roznie o tym pisza, ja w kilku artykulach czytalam ze styczen to najlepszy okres ciecia brzozy bo soki jeszcze nie kraza.
Moze ktos sie jeszcze wypowie
____________________
Zielonym do góry... :)
KasiaBawaria 09:02, 19 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
pawel_snopek napisał(a)
Ja bym rabatę po prawej przedłużył i w niej spokojnie posadził brzozy masz spory kawałek do domu i ta przedłużona rabata pozwoli tobie na posadzenie nawet większej ilości brzóz


Myslalam o 3 sztukach posadzonych w trojkacie nieregularnym. W plocie jest bramka i ona niestety musi tam zostac, wiec nie przedluze do konca. I po prawej stronie jest dojazdowa ulica. Myslalam, zeby posadzic je 1,5 metra od tui ale to podobno za blisko?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:28, 19 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tej jablonki na trawniku juz nie ma.
____________________
Zapraszam na kawe
pawel_snopek 10:30, 19 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Spokojnie możesz je posadzić 1,5 metra od szmaragdów bo szmaragdy i tak będą cięte jak osiągną daną wielkość, jestem ciekawy jak będzie wyglądał ostateczny efekt tej rabaty
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Karol99 10:44, 20 sty 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
3 brzozy 1,5 metra od tui to za blisko. Po paru latach nie dasz rady zapewnić Szmaragdom odpowiednich warunków, bo brzozy wysusza strasznie teren i wyjalowia glebę. Pisze to z własnego doświadczenia.

3 metry już trochę lepiej, ale ogólnie jak najdalej o tui...
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies