Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

nicol21 11:55, 02 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
i jak sie posuwają sprawy urzędowe? Ogródek już Wasz czy jeszcze nie?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasya 12:02, 02 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41820
wydaje mi sie ze regularne koszenie to akurat perz zabija
u mnie teraz rosna chwasty, wysiewaja sie zza plotu na biezaco ale perzu nie widze a bylo go mnostwo i tam gdzie nie koszone to rosnie

troche tez wybierane bylo widlami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AsiaK_Z 22:07, 03 lip 2018


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Buziole zostawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
ewsyg 22:20, 03 lip 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Elu, ale dobre wieści. Fajnie, że ogród Ci się powiększy. Trzymam kciuki za udane realizacje. Projekt Agnieszki bardzo fajny.

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Toszka 23:13, 03 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja u siebie też zaczęłam od trawnika po całosci (kosząc chwasty trzymałam w ryzach)...potem był chodnik...trzy razy przekładany, bo koncepcja się zmieniała...a potem wzbogacanie gleby i realizowanie rabat...a na koniec porządnie były trawniki szykowane
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gierczusia 16:22, 16 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toszka napisał(a)
Ja u siebie też zaczęłam od trawnika po całosci (kosząc chwasty trzymałam w ryzach)...potem był chodnik...trzy razy przekładany, bo koncepcja się zmieniała...a potem wzbogacanie gleby i realizowanie rabat...a na koniec porządnie były trawniki szykowane

No tak myślę , że sianie poplonu chyba dla mnie nie będzie bo będę chciała to zrobić tak sprawnie jak mi tylko pozwoli czas , siły no i przede wszystkim kasa .. ale czekanie rok na użyznienie gleby... nieee tak myślę o tym koszeniu.. będę musiała pomyśleć o jakimś sprzęcie.. nawet jeszcze przeglądu sprzętu w sklepach nie zrobiłam .. ale powiedz mi Toszko, jak to zrobić : między ogrodem a tą resztą jest spora różnica poziomów. Transformacji mają podlegać trzy sąsiednie ogrody, w których obecnie jest ten sam wysoki poziom gruntu.Wszystko podnieść do obecnego poziomu a potem grodzić ??
PS . Jak doczytałam, że Tobie -kopalni wiedzy ogrodowej-tyle razy koncepcja się zmieniała to od razu się rozgrzeszyłam tak na zapas .. na przyszłość na zapas
PS 2 ale jak już wygrodzę to już nic dużego tam nie dostarcze. .wszystko przez dom..bo wiesz...szeregowka. .???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 17:00, 16 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dubel
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:25, 18 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Buziaki gorące i serdeczne pozdrowienia z cudownego ogrodu w Sarigerme







____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:33, 18 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ilości roślin są tu dosłownie w tonach odrobinkę ciepła też dołączam bo podglądam tu pogodę w pl i chyba różowo nie jest






A to tak dla poprawy nastroju koci sen w warunkach ekstremalnych





I odrobina tureckiego designu łazienka w sam raz dla ogrodnika buziaki



____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:42, 25 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kasya.. Ja tu nie będę myśleć o regularnym koszeniu , bo kcem pozbyć się trawska dzikiego , chwastów , no i potem działać...więc będzie koszenie jednorazowe, a potem zerwanie jakoś tego " dywanu " wątpliwej jakości i urody a potem walka z glebą...u mnie też się będzie wysiewać zza płotu, no chyba że wybudujem mur berliński ... Widły...achhh...nie mam takowego ustrojstwa niestety


Asiu KZ i ja gorące buziole zasyłam w okolice Poznania wiesz jak jak koffam te Twoje smskiii uułaaaaa barRRdzo


Ewciu Syg.. Fajnie ,że mi tak dzielnie kibicujecie dziękuję ja jeszcze boję się cieszyć , bo nieraz mówią ,że ja lekka " czarownica " jezdem ... nie z wyglądu..bynajmniej ( chociaż... kto tam wie ?? ) ale z zapeszania i takich tam...więc...narazie ..czekam...a jakpodpiszę akt własności , to siem chyba upijem , choć raczej alkoholu nie tykam buziol
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies