Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 18:28, 27 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
eee_taam napisał(a)


plan planem sadzenie sadzeniem ...papiery papierami....ale ja mam jedno ale....
jak ty to bedziesz obsługiwać zeby nie przechodzic przez dom?
nigdzie nie podałas ile dokładnie ten teren ma arów ...do obsadzenia...i ja tak patrze co sie u mnie dzieje ile produkuje odpadów zielonych ..ile nawozów ranulowanych czy kory kupuje ...będziesz je nosic przez dom? czy jest zaplanowana jakas boczna droga dojazdowa do tej działki ....bo to jest kluczowy element w projektowaniu ogrodu.
warto pomyśleć o tym żeby sobie na złośc nie zrobić i zamiast salonu mieć tunel do obsługiwania ogrodu


Justyna .. Ninijszym publicznie ogłaszam ,że Ciem kofffam ... Ty zawsze coś konstruktywnego nie jakieś pierdu , pierdu, tylko od razu buch ..konkrety
Nie ma opcji zrobienia dodatkowej drogi..wkoło pełno maleńkich działeczek, nigdzie drogi dojazdowej nie ma..i nie ma opcji zrobić
Dlatego więc trzeba będzie sprytnie ogarnąć to w ograniczonej ilości przejazdów przez działki sąsiadów( dzikie , zarośnięte)
Możesz sobie kuknąć na mapę satelitarną...pośrodku zdjęcia niebieski punkcik pt elektroniczne biuro rachunkowe to prawie my..działka leci w dół , w stronę ukośnej ulicy , ale do niej nie dochodzi..czyli busz i tyle

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 18:36, 27 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sebek napisał(a)
Czy ja tu już byłem? Macham mocno

Ach..prawdę powiedziawszy to nie fiem ... Ale witam , jak coś i odmachuję.. Widzisz ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
18:50, 27 lip 2018
gierczusia napisał(a)

Justyna .. Ninijszym publicznie ogłaszam ,że Ciem kofffam ... Ty zawsze coś konstruktywnego nie jakieś pierdu , pierdu, tylko od razu buch ..konkrety
Nie ma opcji zrobienia dodatkowej drogi..wkoło pełno maleńkich działeczek, nigdzie drogi dojazdowej nie ma..i nie ma opcji zrobić
Dlatego więc trzeba będzie sprytnie ogarnąć to w ograniczonej ilości przejazdów przez działki sąsiadów( dzikie , zarośnięte)
Możesz sobie kuknąć na mapę satelitarną...pośrodku zdjęcia niebieski punkcik pt elektroniczne biuro rachunkowe to prawie my..działka leci w dół , w stronę ukośnej ulicy , ale do niej nie dochodzi..czyli busz i tyle



no to ty sobie zapalnuj tak ogród zeby ilość zieleniny w sezonie nie pokonała twojego domu

dziś przeplewiłam rabate przy tarasie 3,5x7 (cos takiego) chwastów prawie nie było moze ze dwa wiadereczka ...ale wyciełam przekwitłe bodziszki ...i teraz jakbym to miała przenies przez dom ...4 wory hmmm

dziś to spoko bo sucho ...ale wiosna jak z błota wyciagam pozimowe pochruszcze i mam cały taras uciorany błotem a zrobie może z 5 kroków na krzyż


zastanów co i jak posadzić i co zrobić zeby jednak trawnika nie mieć ...szukaj inspiracji dla twojego szczególnego przypadku żeby takie rosliny posadzić z których odpad zielony nie zawali twojego domu

o wywaleniu tak jak to zrobiłam w maju ...wiekszego odemnie świerka i wywiezieniu go na taczce do innego ogrodu ....mowy nie ma






PS. cos czuje że namieszałam ...ale lepiej ogarnąc teraz ten temat niz poczuc sie zaskoczonym ...jak juz sie nasadzi nie tego co trzeba





gierczusia 18:57, 27 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
eee_taam napisał(a)


no to ty sobie zapalnuj tak ogród zeby ilość zieleniny w sezonie nie pokonała twojego domu

dziś przeplewiłam rabate przy tarasie 3,5x7 (cos takiego) chwastów prawie nie było moze ze dwa wiadereczka ...ale wyciełam przekwitłe bodziszki ...i teraz jakbym to miała przenies przez dom ...4 wory hmmm

dziś to spoko bo sucho ...ale wiosna jak z błota wyciagam pozimowe pochruszcze i mam cały taras uciorany błotem a zrobie może z 5 kroków na krzyż


zastanów co i jak posadzić i co zrobić zeby jednak trawnika nie mieć ...szukaj inspiracji dla twojego szczególnego przypadku żeby takie rosliny posadzić z których odpad zielony nie zawali twojego domu




Rozumie , aczkolwiek brak trawnika kompletnie odpada .. jesteśmy jego zagorzałymi fanami ...ale myślę o zmniejszeniu trawnika na korzyść powierzchni żwirowych .. Znów będę musiała chyba wrócić się do planu dzięki za cenne spostrzeżenia
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
19:15, 27 lip 2018
gierczusia napisał(a)


Rozumie , aczkolwiek brak trawnika kompletnie odpada .. jesteśmy jego zagorzałymi fanami ...ale myślę o zmniejszeniu trawnika na korzyść powierzchni żwirowych .. Znów będę musiała chyba wrócić się do planu dzięki za cenne spostrzeżenia


tylko włosów z głowy teraz nie rwij ...poprostu spokojnie przez zime to przemyśl ...na pewno nie kupuj już roślin pod wpływem chwili
gierczusia 19:25, 27 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
eee_taam napisał(a)


tylko włosów z głowy teraz nie rwij ...poprostu spokojnie przez zime to przemyśl ...na pewno nie kupuj już roślin pod wpływem chwili


Nieee , noooo....moje włosy ??? nigdy w życiu Ale faktycznie studzę swe zapały w kwestii zakupu roślin czytasz mi w myślach ??? Bożeszzzz bojam siem
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AgnieszkaW 09:08, 01 sie 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Elu, dawno tu nie zaglądałam, tak sobie zerknęłam na ten plan i poczytałam, że nie chcesz mieć ścieżki okalającej placyk. Skoro tak, to można przecież ścieżkę przesunąć nieco, z przodu na okrągłym placyku postawić ze trzy okrągłe donice z kwiatami sezonowymi, a ścieżka mogłaby przecinać placyk w 1/3, a z tyłu leżaki (na pozostałych 2/3 placyku) lub ławeczka... "Plecy" placyku, od strony rabaty, można obsadzić ulubionymi roślinami...wrzucam poglądową fotkę robioną na szybko


Może ktoś coś jeszcze wymyśli?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
gierczusia 09:59, 01 sie 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AgnieszkaW napisał(a)
Elu, dawno tu nie zaglądałam, tak sobie zerknęłam na ten plan i poczytałam, że nie chcesz mieć ścieżki okalającej placyk. Skoro tak, to można przecież ścieżkę przesunąć nieco, z przodu na placyku postawić ze trzy okrągłe donice z kwiatami sezonowymi, a ścieżka mogłaby przecinać placyk, a z tyłu leżaki lub ławeczka... wrzucam poglądową fotkę robioną na szybko
Może ktoś coś jeszcze wymyśli?

Agusia zrobiłaś to tak poglądowo ,że nawet z rysunku na szybko i tak wszystko wiadomo podziwiam Twój mózg..nieustannie naprawdę..są tego typu mózgi, które są tak twórcze,że błądzą w poszukiwaniu coraz lepszych rozwiązań i zawsze je znajdują..choć slowo " błądzą " nie jest tu odpowiednie i Twój taki jest to godne pozazdroszczenia,mczy raczej pozazdraszczania bo ja to odróżniam zazdraszczanie jest takie podszyte podziwem ,prawdziwym, dobrym
Mój mózg niestety tak nie ma..trudno mi wyjść poza schemat...aaaaa....
Dobra
Tu mi jeszcze " dzwoni" inny problem... Działka jest dzika jeśli chodzi o poziom..obecnie nasze ogrody (3 szt szeregówek) są na jednym wspólnym wysokim poziomie..za płotem jest dziuuura,,które potem się lekko podnosi.. Nie wiem jak się do tego ustawić..nadsypanie ziemi do poziomu ogrodu obecnego i wyrównanie wszystkich działek byłoby chyba najprostszym rozwiązaniem, ale oglądam ogrody o zróżnicowanym poziomie i wydają mi się dużo ciekawsze niż te plaskate...( wszystkich właścicieli " plaskatych " bardzo przepraszam ) No i tak
Bardzo dziękuję za pomysł przesunięcia ścieżki .. Taki drobiazg a tak ładnie rozwiązuje sprawę
Buziol gorący..czy może raczej lodowaty na te temperatury
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:00, 01 sie 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Wszystkich uroczych Czytających pragnę zawiadomić ,że w najbliższy piątek ma być TEN DZIEŃ czyli podpisanie aktu
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
malgorzata_s... 10:22, 01 sie 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Buziaki Eluś Cieszem się z Tobą
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies