Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 15:07, 11 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
waldek727 napisał(a)


Miscanthus sinensis ,,Memory" i ,,Rosi" nie są Elu trawami ekspansywnymi. Rosną tak jak inne odmiany. To są trawy, a zwłaszcza ,,Rosi" o wielkich pióropuszach które zawieszają je na wysokości ok. 2,20 m. Trudno żeby takie dostojne trawy, miały korzonki jak bucik Kopciuszka. Jak się zdecydujesz to: Narodowa Kolekcja Miskantów-Daglezja Ryki.

No i wszystko na temat Waldziu jak przeczytalłam Twojego posta to się prawie ze śmiechu popłakałam my tu kobiety dylematy kompozycyjne czy będzie pasować..a wchodzi chłop i co...podaje wymiar i wszystko na temat za duuuuuży
Za namiar na Ryki bardzo dziękuję..może potem skorzystam , bo teraz jeszcze nie sprzedają niestety......bo coś mniejszego chętnie bym przygarnęła
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AgnieszkaW 16:55, 11 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Eluś, podglądam Twoje realizacje, fajnie się dzieje. Piszesz, że nie lubisz się z klonami, a próbowałaś 'koreański' zwany 'ussuryjskim'?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
gierczusia 17:12, 11 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AgnieszkaW napisał(a)
Eluś, podglądam Twoje realizacje, fajnie się dzieje. Piszesz, że nie lubisz się z klonami, a próbowałaś 'koreański' zwany 'ussuryjskim'?


Raaanyy Aguś jak ja się cieszę, że jesteś gdzieś dziś byłam ( ale gdzie to już nie pomnę ) i tam Cię widziałam..pomyslalam wtedy: koniecznie muszę dziś zajrzeć do Jurajskiego ale obiad , sprzątanko, no i mnie wyprzedzilas Twój ogród cudownie się zalewa z otaczającym krajobrazem..jak widzisz mój.. pod lasem mieszanym co Ci przychodzi do głowy? strasznie jestem ciekawa ..No i klina ussuryjskiego na łoczy nie widziałam..ba..nawet o takim cudzie nie słyszałam..wujek Google mi zostaje
Buziole gorące
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Wiolka5_7 19:18, 11 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20466
waldek727 napisał(a)


Miscanthus sinensis ,,Memory" i ,,Rosi" nie są Elu trawami ekspansywnymi. Rosną tak jak inne odmiany. To są trawy, a zwłaszcza ,,Rosi" o wielkich pióropuszach które zawieszają je na wysokości ok. 2,20 m. Trudno żeby takie dostojne trawy, miały korzonki jak bucik Kopciuszka. Jak się zdecydujesz to: Narodowa Kolekcja Miskantów-Daglezja Ryki.


O tak polecam ten sklep... rok temu kupiłam tam Memory z Twojego polecenia Waldku i urosły pięknie a w tym sezonie to już w ogóle kępy wielkie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Juzia 12:42, 28 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38534
Ela zwana Gierczusią.... czy ty masz kawał nowego ogrodu?!?!?!?!


Idę do początku...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 13:13, 28 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38534
No grubo Ela!
I zostało same najlepsze. Zakupy i sadzenie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
BasiaLT 20:00, 28 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Elu przepięknie działacie, w kwestii doboru roślin nie bardzo pomogę ale nadrobię zachwytami.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Monia81 21:48, 28 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Elu gdzie żeś się podziała kopiesz, sadzisz, pokaż buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
gierczusia 12:10, 11 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Wiolka5_7 napisał(a)


O tak polecam ten sklep... rok temu kupiłam tam Memory z Twojego polecenia Waldku i urosły pięknie a w tym sezonie to już w ogóle kępy wielkie

Dzięki za polecenie i potwierdzenie rym bardziej ,że nie znałam tego sklepu....a traw szukam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 12:15, 11 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Juzia napisał(a)
Ela zwana Gierczusią.... czy ty masz kawał nowego ogrodu?!?!?!?!

Idę do początku..
No grubo Ela!
I zostało samo najlepsze , zakupy i sadzenie


.

Juzeeeczku jak dobrze Cię widzieć bardzo się cieszę
Ano mom ..kawał...nie nooo raczej kawałeczek podobno ogród 200 metrowy nadal się kwalifikuje jako mały
Zakupy i sadzenie powiadasz.. no može i racja..ale ten sztres coby dobrze wyszło to taka bułka z masłem ??
Ściskam Cię mocno Kochana
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies