Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 11:51, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Pola napisał(a)
U mnie moc bukszpanów i lepinoxem lecimy już drugi rok, w tym oprysk był już dwa razy.
Ratujemy jak możemy, chodź w tym roku już wprowadziłam kule cisowe.
Ogród pięknieje, uśmiecham się jak czytam o konsekwencji w kolorach. W ciągu ośmiu lat kilka razy zmienił mi się gust, podobno to normalne

Tak sobie myślę, że biel, limonka i do tego troszkę fioletu.

Czyli lepinox też działa.. dzięki w zeszłym roku trzasnełam moje buksy owadofosem i chyba jest ok..muszę tam zajrzeć, skoro mówisz że już dwa razy w tym sezonie oprysk robiłaś..
Widziałam właśnie wczoraj kule cisowe ale 150zł powalilo mnie..jak ja to mówię: na cycki

Zmiana gustu....wiem co masz na myśli mi się to też cały czas kotłuje w głowie.. najpierw był angielski, potem formalny strzyzony, potem bylinowy..na wzór tego co zrobił Oudolf w Hamm..tam też jest ściana lasu za rabatą..a ostatnio weszłam do Magdy z ogrodu z wilkiem i zobaczyłam ten jej cudny miks bylin, traw i iglaków i pomyślałam..,ze przecież jak mam za plecami las mieszany to moze i takie zmiksowane nasadzenia też by się sprawdziły....I tak sobie mieszam w tych moich koncepcjach

Przyznam,że nie bardzo lubię fiolet na rabatach..(u siebie ) a może by tak limonka, biały i bordo ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:54, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Milka napisał(a)
Ta huśtawka kusząca

Nooo już się na nią sliniekiedyś razem z Madżen myslalysmy o takiej , ale plastikowej, przezroczystej...teraz jednak stwierdziłam, że techno rattan będzie lepszy ,bo w przypadku deszczu nie będzie się trzymać wewnątrz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:58, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Magleska napisał(a)
Ela
piękne te ciski tfu tfu po ile takie duże kupowałaś ? ….ja dziś kupiłam ,ale połowę mniejsze po 16 zeta ….wymieniałam te co padły -trochę głupio to wygląda ,bo jedne duże ,inne małe ….ale trudno -urosną ….

I już jest coraz fajniej u Ciebie


Madziu Sebek mi nadał miejscowke z tymi cisami..Katowice.. ale kupiłam ostatnie ale znalazłam też u mnie w Rudzie ..cena jednaka..6 dych

Jak potrzebujesz bliższy namiar to pisz

Za info opryskowe dziękuję, buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 15:48, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Fontanną koło placyku relaksacyjnego




Przejście do huśtawki też powoli się robi...

A w altanie burdello bum bum


____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 15:55, 10 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Cos posadzisz koło ciurkadełka? Jakiś niziutki klon japoński by pasował, albo trawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 15:59, 10 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Elu kochana, robi się bosko miejsce na huśtaweczkę wyszło ekstra i curkadełko się wpasowało... Widzę że cisy zakupiłaś, to dobrze noo jak wkońcu się u Ciebie zjawię to chyba się mnie nie pozbędziesz buziam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
gierczusia 16:47, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cos posadzisz koło ciurkadełka? Jakiś niziutki klon japoński by pasował, albo trawy


Ooo Sylwia jak fajnie że myślisz z klonami się nie lubimy a mize raczej..one nie lubią mnie miałam trzy przed domem, wszystkie trafił ślagna kolejnego się nie pokażę mimo że są cudne..
Pokażę Ci to miejsce z innej strony...






Trzeba to koniecznie optycznie wydzielić.. żeby lezaczka nie było widać z altany i odwrotnie...trawy też mi wpadły do głowy...Musze chwilę jeszcze poczekać bo ta brzoza mi nie wystartowala, a była wykopana chyba dość brutalnie to czy będzie tam rosła może pewne rzeczy generować A jaka trawę masz na myśli?? Mam też linkę na pniu do zagospodarowania..hmmm
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 16:57, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Monia81 napisał(a)
Elu kochana, robi się bosko miejsce na huśtaweczkę wyszło ekstra i curkadełko się wpasowało... Widzę że cisy zakupiłaś, to dobrze noo jak wkońcu się u Ciebie zjawię to chyba się mnie nie pozbędziesz buziam


Moniu te cisy są fajne wysokie..mam sąsiadów zaraz bo to szeregowki, więc kwestia prywatności jest pierwszej wagi
No ja liczę, że w końcu do mnie dotrzesz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Sebek 18:26, 10 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cieszę się, ze cisy się podobają - wyglądają swietnie! jak cała reszta
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa777 19:23, 10 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Cisy Fajne Ci się trafiły, bo od razu duże Fontanna bardzo pasuje kolorystycznie do tego miejsca
Widzę też przy altanie nowe nasadzenia - dzieje się jednym słowem
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies