Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 20:29, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Magleska napisał(a)
Ela
fajnie tworzysz

cisy -cena adekwatna do wielkości niech zdrowo rosną
Memory mam ,bardzo lubię ….jedynym minusem jest to ,że u mnie one bardzo szybko nabierają ciała ,a wykopać i podzielić ,to lekka masakra


Madziu ale mało adekwatna do stanu mojej duszy i kieszeni ..bo to tak fajniw brzmi 6 dych..ale już przy pewnej ilości to suma robi sie mało ciekawa.. na dodatek..potrzebuje jeszcze
U mnie to, zeby szybko nabrały ciała chyba by było zaletą dawno je masz? Miałaś problem z kupnem ? Bo ja ich jeszcze w sklepie nie trafiłam...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Monia81 20:33, 10 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Za dużo tam miejsca faktycznie nie ma... Memory szybko rusza, u mnie już jest chyba na 40 cm, ale potwór z niego się robi okropny... rozłazi się na maksa... nie wiem, ja chyba bym tak jakieś drzewko jednak widziała, mogłoby być zatopione w seslerii jesiennej, ona też szybko rusza wiosną...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:35, 10 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
No chyba, że tam ciski powtórzyć, zimozielone cały rok, przesłona cały czas a w nóżki trawkę? myślę sobie tak...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 20:36, 10 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ja moje wsadziłam do ziemi w donicach, zobaczymy mam nadzieje upilnuję w nich
choć swoją droga jest tak ładny, że od nadmiaru by mnie głowa nie bolała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 20:44, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Moniu tam zaraz po prawej wielka brzoza Youngì...

Sylwia to takie wariaty ekspansywne ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:50, 10 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ten żywopłot cisowy to mnie zaskoczył..wcale na to nie wpadłam..tylko się zastanawiam czy tam za dużo tych żywopłotów nie będzie.. No bo jeden przed basenem, drugi po lewej stronie altany A trzeci by był przed altaną ale chude, sztywne i na bank przysłoni trza to przemyśleć
Żywopłoty cisowe na żółto...


____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 21:20, 10 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
gierczusia napisał(a)
Moniu tam zaraz po prawej wielka brzoza Youngì...

Sylwia to takie wariaty ekspansywne ???
Nie wypowiem się bo u mnie dopiero jeden sezon były. Trudno stwierdzić czy tak mają czy zależy od ziemi.
Ja mam wszystkie duże trawy prócz giganteusa w donicach w ziemię sadzone, bo łatwiej wykopać jakby co
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 22:45, 10 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
gierczusia napisał(a)

Madziu ale mało adekwatna do stanu mojej duszy i kieszeni ..bo to tak fajniw brzmi 6 dych..ale już przy pewnej ilości to suma robi sie mało ciekawa.. na dodatek..potrzebuje jeszcze
U mnie to, zeby szybko nabrały ciała chyba by było zaletą dawno je masz? Miałaś problem z kupnem ? Bo ja ich jeszcze w sklepie nie trafiłam...


właśnie przy dużej ilości to już robi się za duża ta cena -przynajmniej dla mnie
ale ja potrzebuję ze 40 dokupić -więc jednak będę kupować małe

Memory -kupowałam u Koniora ,u Kapiasa też były …ale to było ze 3 sezony temu

wg mnie on tam za duży ….ale to Tobie ma się podobać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
waldek727 00:15, 11 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
gierczusia napisał(a)
Sylwia Już mi Waldek mówił o tych miskantach właśnie...rozumiem, że ozdobą są te białe pioropusze łatwo jest dostac tą trawę?


Miscanthus sinensis ,,Memory" i ,,Rosi" nie są Elu trawami ekspansywnymi. Rosną tak jak inne odmiany. To są trawy, a zwłaszcza ,,Rosi" o wielkich pióropuszach które zawieszają je na wysokości ok. 2,20 m. Trudno żeby takie dostojne trawy, miały korzonki jak bucik Kopciuszka. Jak się zdecydujesz to: Narodowa Kolekcja Miskantów-Daglezja Ryki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gierczusia 15:02, 11 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Magleska napisał(a)


właśnie przy dużej ilości to już robi się za duża ta cena -przynajmniej dla mnie
ale ja potrzebuję ze 40 dokupić -więc jednak będę kupować małe
Memory -kupowałam u Koniora ,u Kapiasa też były …ale to było ze 3 sezony temu
wg mnie on tam za duży ….ale to Tobie ma się podobać

Ale mam zapłon .... 3 lata....
Ofert małych cisków widziałam całkiem sporo, więc chyba raczej problemu nie masz?? Tylko tą kasę trzeba by wydrukować

Już widzę ,że zdecydowanie za duże..Waldek ponizej Twego posta podał wymiary....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies