Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

sarenka 13:05, 26 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Nie przejmuj się, to nie koniec świata Po prostu w tym roku już jej nie nawoź. Dobrze ją podlewaj.


Tak będę robić. Za tydzień czy dwa podlalavym gnojówka- wiesz może Ewa,jak ja rozrobić? Te starsze,już tych młodych lać nie będę haha
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 13:29, 26 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
A jaka gnojowke chcesz zobic? Ogolna zasada jest 1kg swiezego ziola na 10 l wody.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 13:33, 26 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
A jaka gnojowke chcesz zobic? Ogolna zasada jest 1kg swiezego ziola na 10 l wody.
Z pokrzywy. Nie wiem jakie stężenie wyszlllo bo deszcze były to ilość wody się zwiększyła

Myślę,że na początku było z 1 kg tej pokrzywy na te 10 litrów wody.
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 10:28, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Musze się oderwać trochę od zaczętego

Czy przy wschodniej ścianie domu od przejazdu dobrze będą wyglądały trzmieliny na pniu i pod nimi ze dwa rodzaje żurawek?

Długo na prawie 9 m, szeroko 1m, słońce od rana do 13.30.



drugie okno z 1 zdj, jest pierwszym z 2



Na brzegach mogły by być jakieś hosty, albo brunery?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 10:42, 27 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A jak szeroka ta rabata?
Generalnie będzie to dobrze wyglądać, tylko czy głowy trzmielin będą mieć dostatecznie dużo miejsca od ściany domu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 10:43, 27 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Anda napisał(a)
A jaka gnojowke chcesz zobic? Ogolna zasada jest 1kg swiezego ziola na 10 l wody.


No to nawet gnojówkę zrobiłam źle ja nazrywalam i upchnelam całe 10l wiadro i to zalalam wodą... Dobrze że z niej jeszcze nie korzystałam bo bym pewnie zniszczyła moje malutkie roślinki...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 10:45, 27 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Magda mnie się pomysł z trzmielina podoba tylko ja bym tam wsadziła 3 i posadziła molinia ed bo strasznie mnie się się podobają ewentualnie gdzieniegdzie wrzuciła bym szałwię albo liatry tylko znając życie na tej wystawie moja propozycja jest do bani
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 10:50, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka napisał(a)
A jak szeroka ta rabata?
Generalnie będzie to dobrze wyglądać, tylko czy głowy trzmielin będą mieć dostatecznie dużo miejsca od ściany domu?


Szerokość 1 metr, długość prawie 9 metrów.

Bo lawenda raczej ewidentnie odpada przy takiej ilości słońca? Łan lawendy pod zielono-białą trzmieliną mi się marzył

A i jeszcze mnie korci, żeby może kulki bukszpanowe na tych brzegach dać, bo brunery i hosty, to zimą marnie będą wyglądały. Zostanie tylko trzmielina i żurawki.

Z kolei same trawy, to trochę za długa ta rabatka.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
anbu 10:54, 27 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
kasiab napisał(a)


No to nawet gnojówkę zrobiłam źle ja nazrywalam i upchnelam całe 10l wiadro i to zalalam wodą... Dobrze że z niej jeszcze nie korzystałam bo bym pewnie zniszczyła moje malutkie roślinki...


No nie wiem czy źle? Ja też zawsze na oko upycham i później zalewam wodą Jeszcze roślin nie spaliłam Przy gnojówkach nie bawię się w aptekarskie wielkości
Najwyżej przy podlewaniu bardziej rozcieńczysz
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasiab 10:56, 27 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
anbu napisał(a)


No nie wiem czy źle? Ja też zawsze na oko upycham i później zalewam wodą Jeszcze roślin nie spaliłam Przy gnojówkach nie bawię się w aptekarskie wielkości
Najwyżej przy podlewaniu bardziej rozcieńczysz


To mnie pocieszyłaś... Mi umknęlo że powinno być tyle i tyle pokrzywy.... Ja to bym na łąkę zabrała wagę gdybym wiedziała
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies