Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 19:53, 05 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ścięłam prawie całą szałwię i lekko się załamałam. Róże maleństwa, ostróżki straszą, po drugiej stronie nic, została gaura

I co z tym zrobić?

Nie wiem czy będzie lepiej, czy już na jesień coś wysadzić, dosadzić?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 20:00, 05 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1517
Magdo zaraz szałwia się zbierze, róże urosną i zmężnieją... Jak chcesz coś dosadzic to może jakieś trawy albo żurawki?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 20:18, 05 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasiu, dzięki za pocieszenie , ale w pierwszej chwili nastąpiła konserwacja. Zobaczymy jak będzie wyglądać w przyszłości.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 20:29, 05 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Posadź jednoroczne jako wypełniacze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Toszka 20:50, 05 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Magdo, czy znasz wątek ogród Dominiki, gdzie sadzone były, wg. projektu, duże rosliny. I ładnie to Dominika opisywała, że trzymała się odległości i planu. Po posadzeniu wydawało jej się łyso to dosadzała nowe rosliny wg. własnego uznania. Po 5 latach wszystko co dosadzała musiała wysadzić, bo był ścisk i gąszcz.
Drugim takim przykładem jest ogród Małej Mi. Kilka miesięcy temu Ania pokazywała zdjęcia sprzed 10 lat. Było pusto i łyso i małe roslinki. Po 10 latach ścisk, busz, gąszcz. Trzeba było piłą i siekierą luzować, ciąć, karczować.

Uzbrój się w cierpliwość. Daj się rozrosnąć roslinom. Niech się ukorzenią. Upały im nie pomagają.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 21:00, 05 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wiem, wiem, nie chcę gąszczu na siłę, tylko bardziej myślę o tym, żeby rośliny zazębiały się kwitnieniem.

Od posadzenia szałwie i gaura znacznie powiększyły swoje kępy. Nawet nie wiem, czy lekko nie będę musiała róż rozsadzić w przyszłości.

To zestaw róże, ostróżki, gaura, szałwia i sesleria są w porządku na tej rabatce?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dorii 22:45, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Teraz to już za puźno ale może na przyszły rok się przyda. Moim zapełniaczem jest szałwia powabna. Szczególnie w drugiej części sezonu fajnie wygląda i zapełnia puste miejsca. Pierwsze nasiona kupiłam i zasiałam w domu. W tym roku miałam pełno siewek bo nie posprzątałam jesienią krzaczków. Do tego zebrałam najbardziej mi się podobające fioletowe i wysiałam na zewnątrz w dużej donicy. Teraz upycham tam gdzie mi się robią prześwity. Tanie i ładne moim zdaniem.

Już mniej ekonomicznie ale jeszcze w tym roku możesz to zrobić to kupić sadzonki jednorocznych.




Ostatnie zdjęcie z 30 października
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
aga55 01:31, 06 lip 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Witajcie dziewczyny!
Mam pytanie odnośnie maczki granitowej - czy odpowiadał by Wam gruby piach granitowy, taki którym wypełnia się szpary w kostce? Jeśli tak to zapraszam, zostało mi go z pół tony.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
AniazUroczyska 02:00, 06 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Trzeba by zapytać naszego guru ogrodowego- Toszki- czy piach granitowy może zastąpić mączkę granitową? No, to pytamy
anna_t 07:57, 06 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dorii napisał(a)
Teraz to już za puźno ale może na przyszły rok się przyda. Moim zapełniaczem jest szałwia powabna. Szczególnie w drugiej części sezonu fajnie wygląda i zapełnia puste miejsca. Pierwsze nasiona kupiłam i zasiałam w domu. W tym roku miałam pełno siewek bo nie posprzątałam jesienią krzaczków. Do tego zebrałam najbardziej mi się podobające fioletowe i wysiałam na zewnątrz w dużej donicy. Teraz upycham tam gdzie mi się robią prześwity. Tanie i ładne moim zdaniem.

Już mniej ekonomicznie ale jeszcze w tym roku możesz to zrobić to kupić sadzonki jednorocznych.




Ostatnie zdjęcie z 30 października
ale cudna! Dorii mogłabyś wysłać mi nasiona? Jak wysoka rośnie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies