Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

makadamia 10:38, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
zaraz będzie
będziesz się mogła wyżyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 10:39, 17 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ano..., ja chciałam nasadzić hortensji Phantom na mijankę z miskantami ML, przed nimi dać seslerie z szałwią, ale Asia mi napisała, że bida. Przód rzeczywiście jest na bogato

Teraz nie wiem, czy tym hortensjom nie będzie za ciemno pod drzewami?

Dziewczyny, a przy placyku, tak gdzie tawuła/ forsycja nie mogłyby byc powtórzone hortensje?

Jeśli chodzi o tawuły, to mi się ewentualnie podobają np.takie

lub takie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:40, 17 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Żebym ja miała taki dryg do tych planów
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 10:41, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zakrecona napisał(a)
Klon będzie na pewno

Czy gaura może jeszcze się odmłodzić? Dwie coś tam wypuszczają, trzecia wykopałam, ale miała bardzo ładne, żywe korzenie i wkopałam ponownie ;


Jak żyła to wypuści. Ważne, żeby teraz jej przymrozki nie ścięły. U mnie przymrozki w marcu załatwiły dwie gaury, które już miały młode listki i niestety już po nich. Te, które się tak nie pospieszyły, teraz są zielone.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:45, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Lubię tawuły, zwłaszcza te wymienione przez Ciebie Jednak one są duże. Mogą osiągnąć 2m a nawet i czasem 3m szerokości. Po kwitnieniu warto je ciąć, żeby nie były aż tak wielkie.

Czekam na ten plan do wyżywania

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 10:45, 17 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A tak przy okazji , myślicie, że jak bym wsadziła trzcinnika KF do betonowej donicy przed gankiem, to dobrze by wyglądał?

W tamtym roku miałam smagliczkę i heliotropa. Pachniało obłędnie, ale płasko było bardzo.

Tylko te trzcinniki pewnie by zimą zmarzły, bo donica nieocieplona.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 10:50, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
KF zimuje w strefie Z4, czyli prawie -30 stopni. Myślę, że warto wypróbować. Ważne, żeby miał dobry drenaż.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 10:59, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ooo, właśnie o tawule grefsheima myślałam - ona jest mniejsza od van houtte'a. o tej porze one robią dobrą robotę, a potem można je zasłonić hortensjami czy miskantami

zdaje się że placyk trochę inaczej wyszedł niż na rysunku - jest mniej wysunięty.
czy w związku z tym ścieżka może iść tak?

od trawnika do końca rabaty zrobiłam 7 metrów, 1 odejdzie na żywopłot.

może tak być?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 11:21, 17 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Myślę, że może być, biorę to na klatę
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 15:10, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Madziu, przepraszam, ale nie mogłam spokojnie usiąść nad Twoim planem. Wieczorem się postaram coś wrzucić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies