Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Anda 17:07, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Phantom to jedna z większych hortensji. Jeśli masz dość dużo miejsca pomiędzy to mogłabyś posadzić miskanty na mijankę, bo ogólnie to by pasowało. Tylko miejsca musi być dużo

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 19:05, 14 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Phantom dorasta do 2m, Limelight nawet do 3. ML ma max. 1,6m. Więc można je połączyć, ale miskanty raczej przed, niż za hortkami. I raczej trzeba dać coś w nóżki, bo będzie łyso. Jeżówki, rozchodniki, niskie trawy to taki żelazny zestaw, ale jak nie widzisz tego, to posadź najpierw te hortki i ML. Je często tak robię - potem sobie patrzę i niektóre nasadzenia same się nasuwają Możesz też zrobić carexowisko - też może fajnie wyglądać, jeśli ktoś lubi minimalizm
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 19:54, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Limka do trzech nie dorasta. Phantom może być od niej troszkę większy, ale dużej różnicy nie ma. Jeśli będą cięte, to takiej wysokości nie osiągną. Mogą dojść do 1,5m góra 2m powyżej 5 lat

Nie sadź miskantow przed hortkami. Wg mnie powinny być pomiędzy nimi, ale nie w jednej linii. Jednak w nóżki powinny coś ładnego dostać

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 21:28, 14 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Zbiorowo Wam dziękuję, wszystko jeszcze przemyślę
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:14, 15 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A mogłybyście mi doradzić jaką kupić sosnę?

Chciałabym, żeby rosła za klonem strzępiastokorym, żeby miała taki dosyć zwarty pionowy pokrój i nie sprawiała problemów

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 15:09, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Madziu, wołasz mnie więc jestem
Odnośnie sosny, to muszę zajrzeć do notatek, które mam w pracy, ale pamiętam że fastigiata była polecana.

A co do nasadzeń, to osobiście mam potrzebę zobaczenia rysunku rabat w większej skali. Dałoby się to załatwić?
Byliny są małe i ciężko je planować na takich maleńkich (na rysunku) rabatkach.

Ale tak na początek: hortensje, sesleria i szałwia to taki dość oszczędny zestaw. Jeżeli chcesz iść w minimalizm, to ja bym te rośliny posadziła równo w szeregach. Ale na przodzie masz trochę "bogaciej" i tutaj też bym w tym kierunku szła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 15:17, 15 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kurcze Asia, Ty to mi zawsze kołka zabijesz

Zagadam z moim prywatnym mistrzem rysunku, może coś wymyśli
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 07:39, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
taki już mój urok

sprawdziłam te sosny. polecane są: pyramidalis, bośniacka satelit, czarne.
wejmutki często mają przędziorka a himalajskie lubią przemarzać (podobno)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:48, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Sama Ci narysowałam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:31, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
a tu moja propozycja
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies