Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Margerytka40 07:40, 18 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No Asia, jestem pod wrażeniem. Fajnie zaplanowane . Widzę, że lektura przynosi efekty
Magda, ja bym brała w ciemno. Lilaki zaproponowane przez Asię to nie zwykłe lilaki, one nie dają odrostów. Są cudowne. A jak za duża koronka od czego sekator, robisz ciach ciach i już. To samo z kaliną.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 08:11, 18 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie jestem przekonana do takiej ilości bodziszka. Pewnie się narażę jego miłośnikom, ale dla mnie jest zbyt ekspansywny i strasznie wysoki jak na uporządkowaną i poukładaną rabatę. Braknie mi przetaczników, zwłaszcza niskich, które wpasują się kwitnieniem pomiędzy szałwię, a lawendę.

Przy zastanych już (podczas kopania) opuchlakach lub pędrakach) ja bym ostrożnie podeszła do sadzenia tak dużej ilości sedum. Może lepiej by było zastąpić je - choć częściowo) jeżówkami?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 09:26, 18 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja się najbardziej bałam, żeby nie zrobić tej rabatki "po swojemu" czyli za dużo wszystkiego. Dlatego rośliny są w takich ilościach.

Nie widzę przeszkód, żeby modyfikować projekt: więcej, mniej, coś odjąć, coś dodać. To tylko punkt wyjścia.

Nie zgodzę się tylko co do bodziszka - specjalnie wskazałam odmianę Rozanne, bo właśnie nie jest ekspansywna ani wysoka, za to długo trzyma kwiaty. Mam porównanie chociażby z bodziszkiem Orion, którego w życiu bym nie wybrała na front rabaty.
W tym roku pojawiła się jeszcze cała seria kompaktowych bodziszków jolly jewel - podobno małe, zwarte, długo kwitną, ale kupiłam jednego dopiero na jesieni, więc na razie nie polecam.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 12:28, 18 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny kochane w pracy dziś młyn, że nawet czytać nie mam czasu.

Jeżówki tez bardzo mi się podobają, na przetaczniki zerknę, poczytam jeszcze trochę w weekend.

Asiu, Ty to normalnie w mój gust jak ulał

Asiu - Margerytko - z lilalkiem mnie uspokoiłaś, tylko nabyć, to pewnie tylko on-line się go da, bo w okolicy, to takich nie widziałam.

A z kaliną bać się, czy sadzić?


____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwia_slomc... 21:19, 18 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Asia niesamowita jesteś w tym planowaniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Zakrecona 21:27, 18 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj Sylwio Wy wszystkie jesteście niesamowite. Podziwiam Was wszystkie i każdą z osobna i ten szacunek dla natury.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 21:54, 18 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zakrecona napisał(a)

Drzewa jakoś te nigry do mnie przemawiają pokrojem, liście ponoć długo utrzymują, ale przemyślę też Kanzan. Tylko, czy dwa takie drzewa nawet cięte, to nie bedzie za duzo od frontu? Grujecznika już bym nie wciskała, bo mi się pstrokato zrobi bardzo.

Rozważam też kalinę na pniu. Przeczytałam, że do 2 metrów dorasta. Nie będzie za bardzo zacieniać salonu? Czy ona latem też wygląda ładnie (bo wiosną i jesienią, to wiadomo)?


Cos dzisiaj powiadomienia szwankują - dostaję połowę:/.

Madziu, chciałaś nigrę - ona jest dużo większa niż kanzan.
Ale jeśli grujecznik nie (dałam go, bo był na Twojej liście) to może zamiast nigry dać w róg amanogawę? Ona jest kolumnowa i na pewno hortek nie zacieni.

Ja wyczytałam, że kalina na pniu dojdzie do 1m średnicy - nie powinna zasłonić okna.
Latem będzie po prostu zielona i dobrze - za główną atrakcję będą wtedy robiły byliny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Mariposa 22:02, 18 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
O bodziszka Rozanne możesz popytać też Asię-Margerytkę, jest nim zachwycona, mnie też nim zaraziła
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 22:13, 18 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kanzan też bardzo ładna, ale rzeczywiście mniejsza, hmm...

Cały czas się oczytuję, nie to, że smyk

Ale najbardziej plan mnie cieszy, bo ja lubię mieć plan. Wiadomo, zawsze można go przekształcić, ale w planie siła, bo jak pojęcia niewiele, to ciężko

Póki co kuchnię ogarniam, bo jutro do pracy. Miłego wieczorku dla Was!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiolka5_7 14:27, 21 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Odczytałaś wiadomość ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies