Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 09:12, 22 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To dla mnie taki ideał:

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/118/1187747/original.JPG

Są trawy, widać kwiaty, ale jest ta struktura, bo obawiam się, że mimo tego, że byliny są piękne w całej swej okazałości, to jak przekwitną będzie mi pusto.

Ogród Przemka wymiata, ale on mistrz cięcia... Zanim te kulki i stożki tak pięknie porosną, to lata świetlne miną. Ciąć się może nauczę z biegiem czasu.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
DorKa 09:21, 22 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zakrecona napisał(a)
To dla mnie taki ideał:

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/118/1187747/original.JPG

Są trawy, widać kwiaty, ale jest ta struktura, bo obawiam się, że mimo tego, że byliny są piękne w całej swej okazałości, to jak przekwitną będzie mi pusto.

Ogród Przemka wymiata, ale on mistrz cięcia... Zanim te kulki i stożki tak pięknie porosną, to lata świetlne miną. Ciąć się może nauczę z biegiem czasu.


Cześć widzę,że jesteśmy w podobnym miejscu Też aktualnie zachwycam się tym ogrodem planując swój przedogródek Będę podglądać. Może wspólnymi siłami uda się coś pięknego stworzyć
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zakrecona 09:28, 22 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Hej Dorka, ja to w tym samym miejscu mogę zostać do następnej wiosny

Im więcej się oczytam, tym misz masz w głowie większy.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:42, 22 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
makadamia napisał(a)
Drzewko na pniu (jakiekolwiek by nie było) ma jedną przewagę nad stożkiem - nie zabiera miejsca na rabacie. A stożek wiadomo - im wyższy, tym szerszy.
Natomiast słuszna jest uwaga o braku zimozielonych.

Wygląda na to, że musisz sama zdecydować, czego bardziej chcesz w tym miejscu: zimozielonych czy bylin



Asiu, chyba jednak więcej zimozielonych. Pokombinuje trochę, ale jakby co, to mnie wesprzesz?

Truciciel ze mnie okropny, wiem , ale po prostu nie chce tego spartolić
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dragonka 19:22, 22 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zakrecona napisał(a)


Asiu, chyba jednak więcej zimozielonych. Pokombinuje trochę, ale jakby co, to mnie wesprzesz?

Truciciel ze mnie okropny, wiem , ale po prostu nie chce tego spartolić

chyba jesteśmy na tym samym etapie z myśleniem ogrodowym Boszsze czemu to takie trudne??
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Zakrecona 21:03, 22 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No i tak sobie pokombinowałam, ale bez Was, to i tak lipa

Wiosna:



Lato:

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 21:12, 22 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wkleiłam, żeby pokazać, co mniej więcej w mej duszy gra, normalnie tłucze się i wyleźć mimo bóli nie może

Wiśnie jednak amanogawy. Najwyżej bym podcinała od spodu. Cis taxus baccata, tuje szmaragd

Tam w rogu pod wiśnią widzą mi się hortensje, ale już chyba nie upierałabym się na ?Limelight, bo nawet ten róż z obrazka by się wkomponował.

Z lewej pod wiśnią dałabym stożek z cisa i 2 kulki danica, lub 2 bukszpanowe. Pod nimi hakone all gold. Dalej trochę szałwi, ale takiej niższej w ciemnym fiolecie. Więc, albo nemorosa zwykła i cięta, albo znalazłam, że jest niska compacta deep blue.

Dalej 2 kule cis, danica i następnie może coś różowego np. niska pysznogłówka balmy pink.

Potem 3 kulki 1 większa i 2 mniejsze i znów szałwia.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 21:19, 22 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pod hortensjami rozplenica little buny lub hameln przeplatana z jezówkami np. Butterfly kisses lub blackberry truffle

Za hortensjami miskant morningh light

Po prawo jeszcze wcisłam stożek i 2 kulki (tylko nie wiem, czy wejdą w rzeczywistości? )

Pod kulkami hakone all gold, przed nimi konwalnik (dla kontrastu). Te same niskie różowe pysznogłówki i hakone.

Taddaaam

Aż się boję komentarzy, ale czekam cierpliwie co wy na to?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 07:43, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Myślę, że w rzeczywistości będzie się to prezentowało lepiej niż na zdjęciu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 08:08, 23 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja tylko napiszę merytorycznie. Jeśli chcesz miskanty ML, to hortki przed nimi muszą być z niższych bo wysokie odmiany z czasem przerosną Ci miskanty i efektu niet. Po drugie hakone, masz tam cień? Półcień? W słońcu Ald Gold będą się przypalać, lepsze na słoneczko są Aureola.A,i nie mieszałabym poduch cisowych z kulkami Danica. Albo cisy albo żywotniki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies