Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 14:58, 21 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wiolka dzięki, dziś braki nadrabiam i biję się z myślami, bo projekt Asi bardzo mi się podoba, ale wątpliwości mam ciągle.

Amanogawy bardziej kolumnowe i od dołu gałęzie, a ja myślałam o czymś kulistym jednak. Tyle, że korzenie chyba mniej ekspansywne, a ja tam mam rury.

Tyle, że z amanogawą nie musiałbym się chyba obawiać, że hortensje Limelight miałyby kiedyś za duży cień.

I Toszka pisze o mszycach na kalinie, a pod nią miałyby róże być, więc tez niezbyt
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 15:00, 21 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A może dać w to miejsce jakiś stożek iglasty?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 16:03, 21 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Magdo, tam gdzie róże nie może być żadne drzewo, żeby krople spadające z drzewa nie moczyły liści róż. Poza tym 3 Amanogawy na tą rabatę to wg mnie za dużo. Może jakaś wisienka na pniu, np. kojou No mai albo Brilliant?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 17:24, 21 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziękuję Ewo, że zerkasz. Amanogawy tylko 2 pod płotem od pd strony.

Myślę tylko, czy zamiast kaliny, którą proponowała Asia nie dać np cisowego stożka?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 17:30, 21 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Zakrecona napisał(a)
Dziękuję Ewo, że zerkasz. Amanogawy tylko 2 pod płotem od pd strony.

Myślę tylko, czy zamiast kaliny, którą proponowała Asia nie dać np cisowego stożka?


A dlaczego nie Kalinę? A może dereń kousa Venus?
Bo jesli stożek, to nie sam, musiałoby być ich więcej albo połączony z poduchami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 17:37, 21 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka mnie mszycami wystraszyła

No i nie wiem czy tych zimozielonych nie będzie mało jak byliny przekwitna, żeby nie zrobiło się pusto?

Tyle, że ta rabata nie wydaje się w rzeczywistości aż tak duża.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 17:44, 21 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Drzewko na pniu (jakiekolwiek by nie było) ma jedną przewagę nad stożkiem - nie zabiera miejsca na rabacie. A stożek wiadomo - im wyższy, tym szerszy.
Natomiast słuszna jest uwaga o braku zimozielonych.

Wygląda na to, że musisz sama zdecydować, czego bardziej chcesz w tym miejscu: zimozielonych czy bylin

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 17:54, 21 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nigdy tak ciężko mi myślenie nie przychodziło, uwierzcie

Jak coś przegryzę, to będę Was dręczyć dalej
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Dragonka 20:23, 21 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Magduś nawet nie wiesz jak się cieszę, że do mnie wpadłaś Ja podobnie jak Ty, mętlik w głowie mam i teraz to sama chyba nie wiem, czego chcę.

Ja nie wiem jak to jest, ale ostatnio czytałam cichcem wątek Wendy a ona zaraz potem tez u mnie napisała, teraz Ty.. czarownice jakieś jesteście czy co a Ciebie tez podczytuję znowu po cichu i kiedyś na samym początku- bo bardzo mi się podoba, jak pracujesz z ziemią. Będziesz mieć przepiękny ogród.
Czytam dyskusję o drzewku vs stożku zimozielonym i nie wiem sama w którą stronę bym poszła, bo dokładnie ten sam dylemat mam Wygooglowałam derenia kousa Venus i muszę powiedzieć, że fajny ci on! Jako soliter robiłby wrażenie, ciekawe czy da się go 'podkasać' od dołu żeby w drzewko poszedł raczej niż w krzak ale pewnie tak.

Nie pomogę, ale Ci potowarzyszę w tym gryzieniu się Pozdrawiam Cię ciepło
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Wiolka5_7 08:59, 22 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Kilka słów ode mnie
Ja doradziłabym Ci więcej zimozielonych...są to rabaty frontowe i powinny być ozdobne cały rok....ja u siebie będę dosadzac jeszcze zimozielone rośliny... bo szczególnie zimą je doceniamy

Jeśli ci się trafiały opuchlaki to nie sadziłabym żadnych rozchodników, żurawek ,bergenii....bo to ich przysmak..

Jeżówki bardzo ci polecam ,bo są piękne i długo kwitną
Przetaczników nie mam ale dziewczyny bardzo chwalą,bo są łatwe w uprawie i długo kwitną...

Szałwi nie sadziłabym na samym brzegu,bo po ścięciu jest łyso zanim odrosną...tylko za jakimiś trawkami

Miskanty polecam zdecydowanie....Miskant Morning Light na tle cisów by pięknie wyglądał


Trochę namącilam...teraz myśl co ci w duszy gra....jeszcze masz trochę czasu do wiosny pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies