Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 20:54, 23 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Byle w granicach normy, bo dochody na kwiecie potrzebne
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
DorKa 07:36, 24 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)



Dużo osób będąc w pracy wertuje Ogrodowisko to nałóg


ale jaki przyjemny i skutków ubocznych brak
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 08:25, 24 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Zakrecona napisał(a)
Byle w granicach normy, bo dochody na kwiecie potrzebne

Oczywiście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:26, 24 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
DorKa napisał(a)


ale jaki przyjemny i skutków ubocznych brak

To prawda przyjemny a skutki tego nałogu to Piękny ogród
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 11:07, 24 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W kwestii hortensji Limelight to od razu wyjaśniam, że one są krócej biało limonkowe aniżeli różowe. Ten róż spowodował, że mój eM zażądał kategorycznie zabrania ich z widoku (jego oczu), bo stwierdził, że taka forma różu mu nie pasuje. I dla wyjaśnienia dodam, że Vanilami potrafi się zachwycić.
Potwierdzam, zę Aureola lepiej rośnie. Aczkolwiek determinujące jest przygotowanie podłoża i oczywista-oczywistość - ziemia macierzysta. Dodatkowo Aureola jest tak -jak by to ująć - dwuwymiarowa!, czyli interesująca zarówno z oddali jak i z bliska. Przez paseczki i układ kolorów (żółty i zieleń) jest taka nieoczywista i intrygująca. Mozna ją posadzić nawet ok 40cm tuż pod żywopłotem z cisa. Ale punktowo, tak by było dojście do cięcia. I tak trawa rozrośnie się tak jak uzna za stosowne

Też bym nie mieszała kul/poduch cisowych z tujami. Dodatkowo tuż przy tujach słabo cokolwiek rosnie, bo ich płytki i wszędobylski układ korzeniowy wrasta w korzenie bylin i traw. Dodatkowo wszelki dotyk roślin powoduje ten sam efekt co i przy buksach, czyli długoterminowe dziury. Dziury, które trudno i długo zabudowują się. Pod tym względem towarzyskość cisa jest nie do przecenienia.
Amonagawy są cudne i zmienne w 4 porach roku. Piękne drzewko ma Ania-Kwartet. Dużo miejsca nie zajmuje (drzewko...aczkolwiek Ania także) i jest to odmiana ze wszech miar godna polecenia. Ania też

Dobrać byliny kwitnące trzeba i pod względem siedliskowym i pod względem terminu kwitnienia. To ważne, bo pomimo pozorów latem może być mało kwiecia na rabatach. Czyli trzeba tak rozplanować zestaw kwiatów na obu rabatach aby naprzemiennie zawsze coś kwitło.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 16:15, 24 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dzięki Iwonko

Amanogawy są na tak, a czy mój przód nie jest dostatecznie pod te trawy przygotowany?

Ja bym najchętniej tylko cisy i na żywopłot i na kulki, ale nie wiem, czy finansowo podołam.

Macie jakieś namiary na fajne cisy, bo wiem, że z a.. trochę strach?

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zuzka25 17:46, 24 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Od jakiegoś czasu czytam po cichu Twój wątek Za dużo nie podpowiem, bo sama dopiero się uczę na forum, ale potwierdzam ,że Aureola szybko rośnie i południowo-zachodnie słońce jej nie przypala, nawet na rabacie z kamykami.

Ja powoli żałuję,że posadziłam tuje na żywopłot zamiast cisów, ale na początku nie byłam przekonana do tej ciemnej zieleni w małym ogródku. a teraz już nie wykopię


____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zakrecona 18:18, 24 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj Zuzka

Ja tuje z jednej strony sadzę, może je dalej czymś poprzeplatam, a reszta raczej cis.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 21:53, 24 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Po drugiej stronie na razie kulki, stożek z cisa, miskanty, rozplenice i lawenda, oraz hakone aureolla

W wypełniacze się wczytuję dopiero (dużo mi się podoba)

Na pewno róże pod oknem i ta kalina mnie kusi, mimo mszyc

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
DorKa 08:01, 25 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
ale ładna wizualizacja.Ja na najdłuższym boku posadziłam 2 lata temu małe tujki .Teraz już niektóre na wysokość płotu są Moim zdaniem zielony jednolity szmaragdowy ekran jest idealnym tłem dla innych roślin choć sam też wygląda pięknie .
W zasadzie to myślę,że cokolwiek nie posadzić to wszystko zależy od wykończenia. Jest takie zdjęcie z realizacji Danusi , które od lat mam w głowie ( niestety tylko w głowie). Zielony ekran z pięknie wyeksponowanych szmaragdów tj równiutkie kanciki, soczysta trawa i piękna kora. Niby nic ale to wykończenie robi robotę. Powodzenia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies