Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

basia3012 01:21, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Roocika napisał(a)
Basiu, całą działka ma 2500 m2, to dużo i niedużo Chyba dużo przez te skarpy. Jeszcze trochę pracy przed nami. Mieszkamy w domu już 8 lat i szczerze to mi się już nie chce, chciałabym "pożyć", bez ciągłego zastanawiania się co jeszcze jest do zrobienia Ale nie ma tak łatwo Przy małych dzieciach to sama wiesz, nie porobi się za wiele naraz

Moja irga w jednym miejscu jest taka czarna w środku, myślę, że to grzyb, mąż ostatnio pryskał ale pewnie trzeba powtórzyć. Z daleka tego nie widać.

Liście grujeczników jak już są takie przebarwione i zaczynają schnąć i zaczynają opadać pachną pięknie jak wata cukrowa



Działka jak dla mnie to duża. Można spokojnie i luźno nasadzić różności. Bo u mnie to natkane i ścisk.
Z tą irgą to chyba u mnie jest to samo. Na początku wycinałam te czarne gałązki ale teraz już nie. Też były pryskane.
A czy grujeczniki wytrzymują nasze zimy z mrozem?

Znalazłam już to urządzenie do kancików. Zajrzyj do mnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 13:03, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu i pomyśleć, że kupiliśmy je tak od "czapy", bo dziecko się uparło w szkółce i dziką awanturę zrobiło, że musimy mieć róże
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:06, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)


Działka jak dla mnie to duża. Można spokojnie i luźno nasadzić różności. Bo u mnie to natkane i ścisk.
Z tą irgą to chyba u mnie jest to samo. Na początku wycinałam te czarne gałązki ale teraz już nie. Też były pryskane.
A czy grujeczniki wytrzymują nasze zimy z mrozem?

Znalazłam już to urządzenie do kancików. Zajrzyj do mnie.


Dzięki Basiu, lecę zaraz do Ciebie

Ten grujecznik co mam w gruncie to był sadzony w 2018 r. i nie miał żadnych problemów, te maluchy przeżyły zimę zadołowane. Ale w dolnym ogrodzie jest bardzo zacisznie, może dlatego.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 23:37, 28 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Szukałam i znalazlam. Aniu zrobiłam fotki tej irgi osiedlowej zobacz u mnie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:52, 28 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Roocika napisał(a)
Skarpa moja zmora, pokazuję taką niewypieloną na 100 % ( u mnie tak wygląda większość czasu) jako przestroga dla tych co nie mają czasu i pielą wyrywając jakieś minuty.
Trochę jest wypielona, niech się wam nie wydaje Perz został, bo chcę go opryskać.






Irga zarasta wszystko, tu rozchodniki, które jakoś się przebiły






Po usuwaj wszystkie rośliny oprócz irgi. Przycinaj irgę i się zagęści. Po jakimś czasie i trawy nie będzie. Jak jakaś się ostanie to pędzelkiem i Randapem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 09:20, 29 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Roocika napisał(a)
Aniu i pomyśleć, że kupiliśmy je tak od "czapy", bo dziecko się uparło w szkółce i dziką awanturę zrobiło, że musimy mieć róże



...koniecznie słuchaj głosu dziecka , hihihihi
____________________
Ania Spelnione marzenie
Roocika 11:26, 29 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
Szukałam i znalazlam. Aniu zrobiłam fotki tej irgi osiedlowej zobacz u mnie


Dziękuję Elu, byłam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 11:26, 29 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania111 napisał(a)



...koniecznie słuchaj głosu dziecka , hihihihi


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 15:35, 29 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nie możesz wpaść w nerwicę przez chwasty. U nas ciągle na osiedlu były skargi na chwasty w irdze. Przyszedł fachowiec i zrobił z tym porządek.
Więc też tak zrob jak mówię. Nie obcinaj każdego krzaka z osobna tylko jak leci.
Ja np barwinek kosiarka kosze.
Bez nerwów wszystko w swoim czasie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 08:36, 30 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Masz rację Elu...
Z tą nerwicą również...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies