Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Dorii 14:09, 13 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ale jak z łusek, pokaż co i jak. Mam takie co nie chcą się mnożyć a piękne są i chcemy więcej ich.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 18:01, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Zdjęć akurat nie zrobiłam. Ale bardzo prosto. Na wiosnę miałam lilie do posadzenia. Z cebulki oderwałam kilka zewnętrznych łusek i wsadziłam łuski piętką do dołu do doniczki z ziemią wymieszaną z piaskiem. Potem podlewałam trochę. Najgorzej to chyba przelać. Jak chcesz, to jak wrócę do domu, to ci zrobię zdjęcia z książki o rozmnażaniu. Można też rozmnażać trzymając takie łuski w woreczku z wermikulitem w ciemnym i ciepłym miejscu parę tygodni. Próbowałam tego sposobu i łuski potworzyły maleńkie cebulki z korzonkami, ale potem je ususzyłam.
Trochę to pewnie trwa zanim taka mini cebulka nabierze masy, ale jak ma się jakieś ulubione, to czemu nie spróbować. Mateczna cebula dalej kwitnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 21:16, 13 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie musisz zdjąć robić już rozumiem. Nie wiedziałam o jakich łuskach piszesz. Chyba rozumiem dlaczego moje zapomniane i przesuszone cebulki lili puściły takie maleńkie roślinki. Pewnie cebulki ubiłam i tylko z tych łusek coś wyrosło. Dziękuję za informację
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 09:31, 14 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu, dzięki za informacje Wszystkie się przydadzą. Muszę spróbować z tawulcami. Udało mi się z pięciornikami 2 lata temu i z hortensją, to tu też może się uda (chociaż do dziś nie wiem, czemu z różowego pięciornika wyrósł żóły )).

Lilii jeszcze nie mam ale kto wie

Na razie mam niechęć ogrodową... no dopadła mnie. Wolę usiąść do maszyny do szycia, taki czas.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MiluniaB 20:07, 15 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Takie lenistwo ogrodowe mnie też dopada. Chciałam czosnki sadzić 2 tygodnie temu i teraz nie posadziłam ani jednej cebulki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Roocika 08:37, 16 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MiluniaB napisał(a)
Takie lenistwo ogrodowe mnie też dopada. Chciałam czosnki sadzić 2 tygodnie temu i teraz nie posadziłam ani jednej cebulki

Nawet dokupiłam cebulki czosnków i szafirki ale nie mam kiedy posadzić Maluch mnie potrzebuje popołudniu, po żłobku. Może w weekend się uda?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
HannaR 11:56, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
W ogrodzie nic na siłę. Nie masz ochoty - nic tam nie rób. To ma sprawiać przyjemność, a nie być karą.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Roocika 17:09, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
HannaR napisał(a)
W ogrodzie nic na siłę. Nie masz ochoty - nic tam nie rób. To ma sprawiać przyjemność, a nie być karą.


Masz rację Haniu.
U mnie ostatnio ciężkie dni na wszystkich frontach.
Syn ma 3 dniowe zrywy w żłobku i kolejne katary przynosi.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:16, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziś był ładny dzień, słonko i 19 stopni. Wsadziłam część cebul. Zostały mi irysy holenderskie. Nie wiem gdzie je posadzić.

Czosnki i szafirki poszły do gruntu bezpośrednio a krokusy w doniczkach, może nornice nie zjedzą.

O tyle wsadziłam


Tak świecą grujeczniki w donicach



A tak wygląda kolega większy w gruncie




____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:20, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
I z daleka i z bliska



Hortensje Wims red są czerwone, łącznie z liśćmi



Fajnie wyglądają teraz hortensje Limelight z różami the fairy. Zgrały sie kolorystycznie

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies