Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 21:54, 09 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)
Dziekuję za te fotki. Twoje serby to już takie ładne, mają trochę masy. Nie wiem, czy swoje zdążę w tym roku przesadzić, czy dopiero wiosną.

Aniu, one sporo urosły przez sezon, sadziliśmy je ubiegłej jesieni.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MiluniaB 22:23, 10 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387

Super Uwielbiam takie klimaty. Jak rośliny podrosną będzie bajka
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ajka 22:56, 10 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Gratuluję 100 strony
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 12:36, 11 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MiluniaB napisał(a)

Super Uwielbiam takie klimaty. Jak rośliny podrosną będzie bajka


Dzięki
Jakąś wizję miałam zobaczymy co z tego wyjdzie

Ta ścieżka teraz dziwnie wygląda ale może kiedyś jej nie będzie

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:36, 11 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Gratuluję 100 strony


hahha dziękuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 21:06, 11 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
ja też gratuluję pierwszej stóweczki

fotki pooglądałam jest coraz ładniej -teraz roślinki muszą się tylko rozrosnąć

bodziszków korzeniastych nie dostrzegłam ,ale ja ślepa jestem
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 12:45, 12 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)
ja też gratuluję pierwszej stóweczki

fotki pooglądałam jest coraz ładniej -teraz roślinki muszą się tylko rozrosnąć

bodziszków korzeniastych nie dostrzegłam ,ale ja ślepa jestem


Dziękuję Magda.
Fakt, że na zdjęciu nie widać prawie tych bodziszków, takie mam zdolności fotograficzne
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 15:04, 12 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Asia jak jeżówki kiepskie, to zetnij im wszystkie kwiatostany, będą się lepiej ukorzeniać.
Na skarpie rozrosły ci się rośliny ogromnie. Wnioskuję, że z tawulca jesteś zadowolona?
Ja się w końcu muszę zebrać i zrobić z niego sadzonki, bo zanim się rozrośnie, to trochę minie. Może zdążę wtedy miejsce dla niego przygotować.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 13:13, 13 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asia jak jeżówki kiepskie, to zetnij im wszystkie kwiatostany, będą się lepiej ukorzeniać.
Na skarpie rozrosły ci się rośliny ogromnie. Wnioskuję, że z tawulca jesteś zadowolona?
Ja się w końcu muszę zebrać i zrobić z niego sadzonki, bo zanim się rozrośnie, to trochę minie. Może zdążę wtedy miejsce dla niego przygotować.


Hej Gosu, te jeżówki przy ambrowcu wyglądają na chore (grzyb?) ale zrobię jak piszesz i może się zbiorą w sobie Może popryskam na tego grzyba?
Te sadzone między grabami są gęste i ładnie zielone, już się chyba przyjęły

Z tawulców jestem zadowolona, w tym roku wyglądają dużo lepiej, chociaż swoje wycierpiały w suszę (a rosną na skarpie z południową wystawą). Ani razu ich nie podlałam w tym roku, więc chyba to dobrze o nich świadczy.
Tawulce suszę komunikują brązowieniem i zasuszaniem końcówek listków, ale w porę podlane biorą się i wypuszczają nowe liście.
Nie wiem czy bym je posadziła znowu w tym miejscu na skarpie, wolą chyba bardziej mokro, ale nie narzekam i one też dzielnie walczą Posadziłam je również za grabami w dolnym ogrodzie i jeszcze gdzieś je wepcham, bo są ciekawe

A jak robisz z nich sadzonki? Muszę spróbować
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 14:00, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Idę na łatwiznę i robię sadzonki zdrewniałe. Nacinam gałązek, ale nie bardzo cienkich i wiotkich, tylko ciut grubszych, żeby miały przynajmniej dwa węzły. Wsadzam do doniczek z ziemią wymieszaną pół na pół z piaskiem, pilnuję wilgoci i czekam czy na wiosnę pokażą się listki. Można też wykopać rowek w ziemi, na dno nasypać piasku, powstawiać gałązki, zasypać ziemią. Może nie szybkie, ale mało wymagające. Nawet róże można w ten sposób ukorzeniać.
Ostatni robiłam porządki na balkonie i ku mojemu zdziwieniu w doniczce, w której próbowałam rozmnożyć lilie z łusek, znalazłam 5 malutkich cebulek z korzonkami przyrośniętych do łuski. Piszę o tym dlatego, że zwątpiłam już w sukces przedsięwzięcia i przestałam podlewać tą doniczkę. Więc rośliny mają w sobie wielką wolę życia. Zawsze coś tam z tego rozmnażania urośnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies