Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 12:00, 02 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)
Asiu lubie takie klimaty. Ja musze kawalek dojechac do lasu ☺.
Tez trzymam kciuki.


Dziękuję Aniu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:10, 02 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Trzeba zwracać uwagę na zdrowotność cebulki, czasem cebulowe maja grzyba i to on je załatwia lub wygniwają


Pewnie teraz zgniją, jak te jeżówki
Ale są w doniczkach to najwyżej jak nie ruszą to trudno. Za rok pomyślę.

Co sadzić w taką ziemię jak moja... tam na dole przy ambrowcu jest sina glina, przecież ją mieszaliśmy ze wszystkim a wygląda jakbyśmy nic nie robili, aż śmierdzi Jestem podłamana. Obawiam się o palibiny przed ambrowcem.
Jeżówki przeniosłam, z 3 jedna była chyba zgniła kompletnie, bo mi się rozpadła. Pozostałe jakieś małe korzonki po powierzchni na boki miały, ile mogłam tyle obrałam z torfu, bo one nawet z tego torfu nie wyszły, a torf mokry jak gąbka. Z pozostałych trzech jedną posadziłam wyżej i podsypałam jej żwiru. Pozostałe dwie wyglądają jakby lepiej, to nie ruszałam, zobaczymy co będzie.
Już obiecałam sobie, że każdą roślinę będę obierać z torfu, choćbym miała ich sadzić 5 na rok...

Przecież ziemi całej nie wymienię, muszę się dopasować do warunków... ehhh
Sina glina przy ambrowcu.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:51, 02 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
I jeszcze bodziszki z piętki, rosną i je widać, tylko dwie piętki gdzieś przepadły
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 20:39, 02 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Asia faktycznie nieciekawie. Ten rok jest wyjątkowo mokry i wydaje mi się, że w tych gorszych miejscach będzie trzeba dawać jakiś drenaż pod rośliny. I testować. Ja mam jeżówki takie zwykłe bezodmianowe i one bez problemu dają radę, ale u mnie woda nie stoi.
Z cebulowymi dałam sobie spokój, bo u mnie też za mokro na nie. No może jakaś kępka tulipanów od czasu do czasu, żeby wiosną pocieszyć oko.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 20:45, 02 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Asia ....smutno jak roślinki nie rosną ....u mnie też taka glina w niektórych miejscach -non stop ją ulepszam a i tak czasami mam wrażenie ,że wszystkie dopbrobi gdzieś wsiąkło .....i jeżówek mi tyle padło ,że aż żal wspominać ....



ja teraz już sadzę rośliny ,które chcą u mnie rosnąć -staram się dzielić wszystko co się rozrosło .....ale oczywiście ,jak coś mi się spodoba nowego ,to też próbuje ....


bodziszki już widać przyjęły się i będą rosły ....
lasek fajny na spacerki Twoje dzieciaczki ,to maluchy jeszcze- moje już się lekko zestarzały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 20:58, 02 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asia faktycznie nieciekawie. Ten rok jest wyjątkowo mokry i wydaje mi się, że w tych gorszych miejscach będzie trzeba dawać jakiś drenaż pod rośliny. I testować. Ja mam jeżówki takie zwykłe bezodmianowe i one bez problemu dają radę, ale u mnie woda nie stoi.
Z cebulowymi dałam sobie spokój, bo u mnie też za mokro na nie. No może jakaś kępka tulipanów od czasu do czasu, żeby wiosną pocieszyć oko.



Na szczęście nie wszędzie jest tak tragicznie, ale akurat w tamtym miejscu niestety tak... dałam drenaże i zobaczę Stąd ambrowca tam posadziliśmy, bo ponoć lubi i znosi takie błoto. To są takie zwykłe jeżówki Najwyżej będę szukać innych roślinek np. sity u mnie dobrze rosną obok, będą robić za trawy (żartuję)
A z cebulkami zobaczę, nie kupiłam dużo, będą to fajnie, nie to trudno.
Mamy w planie zrobić tam takie doły chłonne, a potem puścić dren do rzeczki
Dziękuję Gosiu, że wpadłaś
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 21:03, 02 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ja w stonce aż raz byłam w tym roku.
Ehhh, że jeszcze w tym wszystkim trzeba się o ziemię tak martwić... U mnie piach, niedobrze i co chwilę trzeba wodę lać, bo nic by nie uroslo. U Ciebie z kolei jej nadmiar i też źle.
Ja mam las z trzech stron działki i teraz sezon grzybowy zaczęliśmy.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 21:06, 02 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)
Asia ....smutno jak roślinki nie rosną ....u mnie też taka glina w niektórych miejscach -non stop ją ulepszam a i tak czasami mam wrażenie ,że wszystkie dopbrobi gdzieś wsiąkło .....i jeżówek mi tyle padło ,że aż żal wspominać ....



ja teraz już sadzę rośliny ,które chcą u mnie rosnąć -staram się dzielić wszystko co się rozrosło .....ale oczywiście ,jak coś mi się spodoba nowego ,to też próbuje ....


bodziszki już widać przyjęły się i będą rosły ....
lasek fajny na spacerki Twoje dzieciaczki ,to maluchy jeszcze- moje już się lekko zestarzały

Madziu, ja to muszę znaleźć co u mnie i gdzie będzie chciało rosnąć Zobaczymy, szkoda tych naszych jeżówek... Takie to dziwne, bo obok seslerie rosną w najlepsze

Ale choiny rosną, one są zadowolone jak dużo pada, urosły bardzo


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 21:17, 02 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Może krwawnicę spróbuj zamiast jeżówek, one uwielbiają wodę. A z traw to na pewno turzyca muskedońska sobie dobrze radzi i molinie arundinacea.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 11:10, 03 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)
Ja w stonce aż raz byłam w tym roku.
Ehhh, że jeszcze w tym wszystkim trzeba się o ziemię tak martwić... U mnie piach, niedobrze i co chwilę trzeba wodę lać, bo nic by nie uroslo. U Ciebie z kolei jej nadmiar i też źle.
Ja mam las z trzech stron działki i teraz sezon grzybowy zaczęliśmy.

Sezonu grzybowego to by Ci mój mąż zazdrościł, kiedy znajdujecie na to czas? U nas chyba weekendowa praca męża tak grafik nam rozjeżdża, że ciągle nie starcza nam na nic czasu
Taka glina ze stagnującą wodą jest trudna, u mnie dodatkowo jest raczej wysoki poziom wód, bo to w końcu dolina rzeczki, małej bo małej, ale cała woda schodzi do nas z okolic jeszcze długo po deszczu.
Dlatego zastanawiam się czy w dolnym ogrodzie sadzić w ogóle cisy np? Czy sobie darować?
Piach też trudny, najlepiej byłoby mieć tak pośrodku ale jak to w życiu bywa, nie ma tak dobrze
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies